AZS OPTeam Res-Drop Rzeszów lepszy od koninianek

Rzeszowianki po przerwie pokazały fajny basket. Nz. w akcji Agata Rafałowicz, rozgrywająca naszej drużyny. Krzysztof Kapica
W meczu 3. kolejki I ligi rzeszowski AZS OPTeam Res-Drob pokonał Kon-Bet Konin 72:52.

AZS-owi zależało na wysokiej wygranej, bo Kon-Bet słaby nie jest, a od następnego meczu będzie silniejszy - pozyskał Iwonę Płóciennik (188 cm), ostatnio silną skrzydłową Odry Brzeg. Z tego powodu trener rzeszowianek nie dał pograć wszystkim dziewczynom, do końca brał czasy, zagrzewał zespół do wysiłku. Dało to efekt w postaci 20 "oczek" na plus.
Po I połowie kompletnie się na to nie zanosiło. Niewysoki, za to wybiegany zespół z Konina długo trzymał kontakt z AZS-em. Kiedy Olga Baran błysnęła w ataku (4 razy z rzędu 2), AZS wyszedł wprawdzie na 33:24, ale 2 ostatnie minuty połowy należały do Kon-Betu (33:32). W tym czasie pech dopadł Dorotę Arodź, która w niegroźnej sytuacji nabawiła się bolesnej kontuzji kolana.
Nie zdeprymowało to "akademiczek". W przerwie porządnie się zmobilizowały i w III kwarcie zagrały tak, jak na faworyta przystało. Na dzień dobry za 3 wymierzyła Baran, KonBet kilka minut stawiał opór, ale szybka, kombinacyjna (25 asyst naszej ekipy), wzbogacona agresywną obroną i co najważniejsze skuteczna gra rzeszowianek przyniosła efekt (Kon-Bet popełnił 24 straty). Po trójkach Katarzyny Furdak było 54:41, skończyło się wynikiem 57:45 po dwóch kwadransach. Na początku ostatniej ćwiartki pokaz wszechstronności dała Urszula Rosochacka, potem krótką zadyszkę gospodyń przerwała Baran, a gdy trafiła Agata Rafałowicz było po frytkach (68:50 w 37. min).
AZS zasłużył na brawa. Po raz pierwszy biło jest ponad 200 osób (obniżka cen biletów do 5 złotych, wstep wolny dla dzieci do 15 lat, losowanie nagród). Przed meczem minutą ciszy uczczono Marzenę Kwas-Mędrek, była koszykarkę AZS-u. Za tydzień rzeszowianki grają trudny mecz w Pabianicach, a 12 listopada u siebie z BasketPro Jelenia Góra (g. 18.30).
AZS OPTeam RES-DROB RZESZÓW - PWSZ KON-BET KONIN 72:52 (23:18, 10:14, 24:13, 15:7)
AZS: Rafałowicz 7 (7 as., 6 prz.), Furdak 6 (2x3), Bibrzycka 16 (1x3, 6 as.), Kret 10 (3 prz.), Łodygowska 2 oraz Baran 15 (1x3, 5 as.), Arodź 2, Rosochacka 14, Hogendorf 0.
KON-BET: Kaja 13, Krzyżaniak 6 (2x3), Libertowska 1, Motyl 10 (2x3), Szemraj 19 (2x3, 10 zb.) oraz Kuras 3, Gurzęda 0, Lewandowska 0, Wiertelak 0, Kostecka 0.
WIDZÓW: ok. 250.

Pełna relacja z wypowiedziami w poniedziałkowym stadionie.