OPRAC.:
Mateusz Pietras
Zwycięstwo i porażka Michała Bryla i Bartosza Łosiaka w turnieju Beach Pro Tour Elite 16 PZPS
Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak zanotowali zwycięstwo i porażkę w czwartkowych meczach fazy grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Paryżu. Były to ich pierwsze mecze po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Bryla. Wczoraj w eliminacjach odpadli Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Powrót po trzech miesiącach

Dziś polscy siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak rozpoczęli prestiżowy turniej Beach Pro Tour Elite 16 odbywający się w Paryżu. To pierwsze zawody Biało-Czerwonych po mistrzostwach Europy. Łosiak w parze z Maciejem Rudolem doszedł do 1/8 finału. Natomiast Bryl na wskutek kontuzji nie wystąpił na EuroBeachVolley. Po prawie trzymiesięcznym rozbracie wspólnie przystąpili do rywalizacji.

Słodko-gorzki dzień w Paryżu

W pierwszym dniu turnieju głównego Polacy rozegrali dwa mecze. Najpierw pokonali Chilijczyków Marco i Estebana Grimaltów 2:1 (21:17, 15:21, 15:9). Od początku pierwszej partii prowadzili Biało-Czerwoni, którzy nie roztrwonili kilkupunktowego prowadzenia. Pomimo pogoni rywali, para Bryl/Łosiak wygrała inauguracyjną partię. W drugim secie role zostały odwrócone. Od stanu 6:6 Chilijczycy nie oddali prowadzenia. Mecz rozstrzygnął tie-break, który rozpoczął się od walki punkt za punkt. Jednakże w środkowej jego fazie polska para odskoczyła rywalom.

Następnie przegrali z Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem 0:2 (13:21, 9:21). W środkowej fazie pierwszego seta, nasi południowi sąsiedzi wypracowali sobie przewagę, która rosła z każdą akcją. Polacy nie byli w stanie odpowiedzieć. Druga partia to już dominacja przeciwników. Praktycznie w każdym elemencie Bryl i Łosiak odstawali.

W piątek w ostatnim meczu tej fazy zmierzą się z Niemcami Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem.

W środę w kwalifikacjach odpadli Piotr Kantor i Jakub Zdybek, którzy ulegli litewskiej parze Patrikas Stankevicius, Audrius Knasas 0:2 (17:21, 16:21).

Turniej w Paryżu jest ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w dniach 6-15 października w trzech meksykańskich miastach: Tlaxcala, Huamantla i Apizaco. Zwycięzcy, poza mistrzowskim tytułem, zdobędą bezpośrednią kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu dla swojego kraju. (PAP)