Bez goli w meczu Karpat Krosno z Chełmianką Chełm. Już tylko cień nadziei na utrzymanie

Sebastian Czech
31.03.2018 rzeszow resovia rzeszow karpaty krosno 1:1 nz dariusz jeczkowski fot krzysztof kapica K_kapica_afk
Karpaty Krosno zremisowały bezbramkowo z Chełmianką Chełm. Ambicja krośnian o mały włos nie została nagrodzona w doliczonym czasie gry.

Karpaty Krosno - Chełmianka Chełm 0:0

Karpaty: Krawczyk 6 – Stasz 6, Pędowski 0 żż cz 90, Kolbusz 6, Botwinnik ż 6 – Kuliga (27 Krzysztoń ż 5), Daszyk 5 (90 Burka), Sajdak 5, Zięba 5 (71 Stec), Buszta 7 – Fundakowski 5 (84 Pelc). Trener Dariusz Jęczkowski.

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos (77 Kwiatkowski), Niewęgłowski, Chodziutko, Jabkowski (54 Koszel) – Prytuliak ż, Piekarski, Uliczny (68 Michalak), Kompanicki ż – Banaszak, Budzyński (62 Olszak). Trener Artur Bożyk.

Sędziował Górka (Tarnów). Widzów: 300.

W doliczonym czasie z rzutu rożnego dośrodkowywał Roman Botwinnik, Przemysław Sajdak głową chybił z kilku metrów. Szkoda doskonałej okazji i kompletu punktów, które postawiłyby Karpaty w znacznie lepszej sytuacji w walce o utrzymanie. Botwinnik potwierdził również swoje predyspozycje do wykonywania stałych fragmentów gry, a konkretnie rzutów wolnych. W pierwszej połowie egzekwował wolnego z ponad 20 metrów, a bramkarz gości odbił piłkę na słupek.

Chełmianka też miała swoje okazje. W 22. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Przemysław Banaszak, ograł Mateusza Krawczyka, i… nie trafił do pustej bramki. Gospodarze zagrali bez Dawida Cempy, Patryka Kołodzieja i Jakuba Mordca, którzy w tygodniu rozwiązali kontrakty z krośnieńskim klubem.