Bilard. Monika Ząbek (Pino Ventor Dębica) wicemistrzynią Europy

Monika potwierdziła w Holandii klasę, Wojciech zdobył upragnione złoto.
Monika Ząbek, zawodniczka Pino Ventor Dębica, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w pool bilard rozgrywanych w holenderskim Leende.

Monika w finale odmiany 8-bil trafiła na Simone Kunzl. Niemka zdobyła wcześniej złoto w odmianie 10-bil, ale przewagę psychologiczną miała jednak Monika, bo w II rundzie odmiany 8-bil ograła tę rywalkę 5:2. Niestety, w finale role się już odwróciły i w takim samym stosunku wygrała Simone. Srebro to drugi w karierze medal MEJ dla naszej zawodniczki - rok temu zdobyła była mistrzynią odmianie 9-bil. Monika walczy jeszcze w odmianie 9-bil.
Mistrzem w Leende wśród juniorów młodszych został Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa). Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo nasz bilardzista co roku jest uznawany za faworyta. Kłopot w tym, że swe poprzednie 4 finały przegrywał, zwykle minimalnie. W końcu jednak odgonił od siebie fatum, w odmianie 8-bil w 50 minut pokonał 6:0 Finna Eschmenta, po czym dosłownie eksplodował z radości.