Blisko 2 miliony złotych rządowego wsparcia dla rzeszowskiego żłobka i przedszkola przy ulicy Iwonickiej

OPRAC.: Konrad Karaś
- Rzeszów jest miastem ludzi młodych, którzy mają dzieci i troszczę się o to, aby zapewnić im opiekę blisko domu – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W tle na zdjeciu Marek Bajdak, pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa
- Rzeszów jest miastem ludzi młodych, którzy mają dzieci i troszczę się o to, aby zapewnić im opiekę blisko domu – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. W tle na zdjeciu Marek Bajdak, pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Krzysztof Kapica
Rzeszów otrzymał z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wsparcie w wysokości 1,5 mln złotych na przedszkole przy ul. Iwonickiej oraz 488 tys. złotych z rządowego programu „Maluch +” na wyposażenie żłobka, który będzie działał w tym samym kompleksie przy ul. Iwonickiej. Dokumenty potwierdzające rządowe wsparcie przekazała prezydentowi Rzeszowa podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Obie placówki zaczną działalność we wrześniu.

- Bardzo się cieszę, że mogę przekazać dokumenty potwierdzające przyznanie tych dotacji. To są dobre informacje. Rzeszów jest miastem ludzi młodych, którzy mają dzieci i troszczę się o to, aby zapewnić im opiekę blisko domu – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak dziękując za pomoc w uzyskanym wsparciu również podkreślił, jak ważna dla młodych ludzi jest to inwestycja:

- W tym rejonie miasta jest to kluczowa inwestycja, gdyż ta część Rzeszowa intensywnie się rozbudowuje, zamieszkuje ją wiele młodych osób z dziećmi, a więc miasto musi im zapewnić odpowiednie warunki – mówił prezydent Marek Bajdak.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z KONFERENCJI:

Blisko 2 miliony złotych na budowę przedszkola i wyposażenie...

Koszt budowy całego kompleksu przy ul. Iwonickiej – przedszkola i żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu – to kwota ponad 17 mln złotych. Pieniądze na ten cel miasto zarezerwowało w swoim budżecie. Teraz, dzięki ministerialnej dotacji, urząd miasta zyska dodatkowe fundusze, które będzie mógł przeznaczyć na inne zadania.

Przedszkole przy ulicy Iwonickiej będzie miało 8 oddziałów i pomieści 200 dzieci. Przedszkolaki rozpoczną w nim zajęcia we wrześniu tego roku. Rekrutacja już się odbyła. Trwa teraz proces wyposażania placówki m.in. w meble, zabawki, pomoce dydaktyczne. W przedszkolu ma też działać kuchnia, która na miejscu będzie przygotowywać dla dzieci zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla 178 maluchów. Żłobek – tak jak przedszkole - ma zacząć działać we wrześniu i proces naboru również się już zakończył. Wyposażenie placówki zostało wycenione na ponad 600 tys. złotych. Dotacja z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch +” w wysokości 488 tys. złotych pokryje większość kosztów.

Kompleks przy Iwonickiej to jedna z najnowszych inwestycji w zakresie opieki żłobkowej i edukacji przedszkolnej w Rzeszowie. W placówce zastosowano wiele nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań: są na przykład zamontowane urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz oczyszczacze powietrza. Jest też ogrzewanie podłogowe, a budynek ma instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Dzieci będą mieć też do dyspozycji atrakcyjny plac zabaw z atestowanymi urządzeniami.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie