Centralna Liga Juniorów. Karpaty Krosno gromią Stal Mielec na otwarcie sezonu. Falstart Stali Rzeszów

Karpaty Krosno pokonały na wyjeździe Stali Mielec 5:0.
Karpaty Krosno pokonały na wyjeździe Stali Mielec 5:0. K. Zegarliński
Takiego startu sezonu w wykonaniu podkarpackich zespołów w Centralnej Lidze Juniorów nie spodziewał się chyba nikt. Powracający do elity gracze Karpat zrobili to z przytupem. Minorowe nastroje po sobocie panowały w Mielcu i Rzeszowie.

U17

Stal Mielec – Karpaty Krosno 0:5 (0:2)

Bramki: Rzońca 45, 74, Majewski 30, 67, Stec 88.

Stal: Płaza – Draus, ZIęba, Woś, Maj, Guca, Sztuka, Wyparło, Pyryt (79 Chojnacki), Turkot, Ofiara. Trener Janusz Hynowski.

Karpaty: Boczar – Szarek (68 Potaczała), Zięba (84 Szczurek), Warchoł, Malik l [64, dwie żółte], Jacenkiw (60 Smoleń), Stec, Kulon (70 Wojnarowski), Bielak (84 Dul), Majewski, Rzońca (84 Boduch). Trener Lech Czaja.

- Zwycięstwo Karpat jest jak najbardziej zasłużone, ale wynik jest zbyt wysoki, jak na to spotkanie. Wygląda jakby to był mecz do jednej bramki, a tak nie było. Zasłużyliśmy na gola – mówi Janusz Hynowski, trener Stali Mielec.

Pierwsze dwadzieścia minut meczu było wyrównane, a Stal mogła pokusić się o bramkę, ale nie wykorzystała żadnej z dwóch dogodnych okazji do tego. Z czasem coraz większe tempo zaczęli narzucać goście. Zaowocowało to dwoma trafieniami w pierwszej połowie. W drugiej krośnianie punktowali już rywala kontratakami. Miejscowym nie pomogło nawet to, że grali w przewadze jednego zawodnika. Zwieńczeniem był ładny gol Steca w końcówce meczu. Piłka po strzale z ok. 20 metrów odbiła się od poprzeczki, następnie tuż za linią bramkową i wyszła w pole.

- Cały zespół wyszedł na ten mecz z pełnym zaangażowaniem i to było widać. Zagraliśmy bardzo dobrze z tyłu i fajnie w ataku o czym świadczą gole. Kilka z nich padło po takich akcjach, że ręce same składały się do oklasków – mówi Lech Czaja, trener Karpat.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Wisła Kraków – Podgórze Kraków 1:1, Korona Kielce – AP TOP 54 Biała Podlaska 0:0, BKS Lublin – Cracovia 0:3.

W nast. kolejce (24.08): Korona – Stal, Karpaty – Wisła.

U15

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 5:0 (4:0)

Bramki: Krzyżanowski 13, Stanek 22, 33, Urbański 36, Bajor 59

Stal: Grygiel – Pawłowski (30 Głodowski), Żyła (57 Kozyra), Furdak, Maćkowiak – Pempuś, Kiełbicki (70 Wacław), Lipski (75 Krupa), Wilk (41 Mirek, 60 Oreńczuk) – Matycz, Majka. Trener Paweł Głodowski.

To było ciężkie zderzenie się rzeszowian z centralną ligą. Wisła wygrała wysoko i zasłużenie. Początek jednak nie był najgorszy w wykonaniu Stali. Drużyna trenera Pawła Głodowskiego miała swoje szanse w pierwszych dwudziestu minutach, ale ich nie wykorzystała. Potem zaczęła się kanonada Wisły.

- Chcieliśmy grać otwartą piłkę, a nie tylko bronić się. Przez dwadzieścia minut nam to wychodziło. Potem wszystko się posypało. Umiejętności naszych rywali były na bardzo wysokim poziomie. Wynik uważam za sprawiedliwy – mówił po meczu trener Głodowski.