Ćwierć setki goli

mawa
Bogusław Rąpała już w 43. sekundzie sobotniego meczu uzyskał prowadzenie dla KH Sanok. MARIAN STRUŚ
Sanoczanie, mimo że wystąpili w Toruniu bez sześciu podstawowych zawodników, spokojnie wygrali obydwa mecze strzelając ćwierć setki bramek. W ten sposób zakończyli tegoroczne ligowe występy, choć jeszcze w najbliższy weekend planują towarzyską potyczkę z Wojasem Podhale Nowy Targ.

TKH II DOMOPOL TORUŃ - KH SANOK 2-13 (0-4, 0-7, 2-2) i 1-12 (1-0, 0-5, 0-7)

Bramki - sobota: Wójciak (53), Ożóg (56) - Radwański 3 (4, 6, 16), Rąpała 2 (1, 39), Burnat (25), Stolarik (27), Kostecki 2 (28, 32), Miśków 2 (29, 46), Barnuś (37), P. Karnas (52); niedziela: Wiśniewski (10) - Stolarik 2 (33, 48), Niemiec 2 (34, 45), Kostecki 2 (40, 52), Burnat (25), Galant (30), Rąpała (50), Radwański (53), T. Demkowicz (54), Barnuś (55).
TKH II: Plaskiewicz (w drugim meczu od 56. Machel) - Bednarski, T. Pawłowski; M. Wiśniewski, Siewert, Ożóg - Kuchnicki, Kunicki; Szwed, Rongiers, Malankowski - Mazurski, M. Pawłowski; Wójciak, Zabielski, Witowski oraz Tybuszewski, Fleiszer; Lorczak.
KH: Janiec (w niedzielę Lewandowski) - Rąpała, Stolarik; Radwański, Barnuś, Niemiec - Ciepły, Burnat; P. Karnas, T. Mermer, Miśków oraz T. Demkowicz, Kostecki, Galant.
Sędziowali - sobota: Tomasz Heltman oraz Łukasz Wierucki (Gdańsk) i Jarosław Ciesielski (Toruń); niedziela: Grzegorz Dzięciołowski (Bydgoszcz) oraz Wierucki i Ciesielski. Kary - sobota: 18 i 14 minut; niedziela: 33 i 45 minut (kara meczu dla Kuchnickiego oraz Ciepłego i 10-minutowa dla Niemca) Widzów 22 i 37.
Zespół Klubu Hokejowego pojechał do Torunia w mocno osłabionym składzie. Już przed tygodniem nie mogli być brani pod uwagę napastnicy Maciej Piecuch i Artur Dżoń, którzy przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20 w Sosnowcu. Ponadto Markowi Cholewie wyjazd uniemożliwiły sprawy zawodowe; Paweł Mika się pochorował, a Maciej Mermer i Krystian Samek złapali kontuzje.
- Sobota. Mimo, że sanoczanie wyjechali na lód niemal prosto z autokaru, już po 6 minutach byli spokojni i o wynik. W I tercji szalał kapitan Maciej Radwański, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Potem trafiało prawie pół zespołu. Robert Kostecki, któremu kilka dni temu urodziła się córka, po jednej z bramek wykonał popularną kołyskę. - To dla Wiktorii - mówi Kostecki. W ostatnich minutach goście nieco pofolgowali i miejscowy zespół uratował honor.
- Niedziela. Choć bardzo długo zanosiło się na sensację, bo do 25. minuty ambitnie grający juniorzy TKH prowadzili 1-0 po golu Mateusza Wiśniewskiego zdobytym w osłabieniu, znów skończyło się na dwucyfruwce. W I tercji sanoczanie grali bardzo nieskutecznie. Wreszcie w zamieszaniu podbramkowym Arkadiusz Burnat dobił strzał któregoś z kolegów i następne bramki posypały się niczym z rogu obfitości.
W innych meczach - SMS II PZHL Sosnowiec - MMKS Podhale II Nowy Targ 4-3 D (1-0, 1-2, 1-1 - 1-0) i 3-2 (0-1, 1-0, 2-1) - Polonia Bytom - Dwory Unia II Oświęcim 3-2 D (0-1, 0-1, 2-0 - 1-0) i ...... (0-1, 1-3, ........) - Cracovia Comarch - Stoczniowiec II Gdańsk 4-3 (0-1, 2-0, 2-2), drugi mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania - spotkania rozegrane awansem 13 i 14 września: Zagłębie Sosnowiec - SMS I PZHL Sosnowiec 3-2 (0-1, 2-0, 1-1) i 5-1 (0-0, 3-0, 2-1).
1. KH Sanok 24 64 173-46
2. SMS I 24 52 102-54
3. Unia II 23 47 97-64
4. Polonia 23 43 95-70
5. Cracovia 23 39 108-67
6. SMS II 26 32 77-76
7. Zagłębie 24 28 101-119
8. TKH II 24 16 70-191