"Czeczeńcy poszli za ciosem! Wybrzeże Gdańsk bez szans w starciu z SPR Stalą Mielec

Kuba Zegarliński
Piłkarze ręczni Stali Mielec potwierdzili w kolejnym spotkaniu PGNiG Superligi potwierdzili zwyżkującą formę. Tym razem o sile mieleckiego zespołu przekonało się Wybrzeże Gdańsk.

-Czego obawiam się przed meczem z Wybrzeżem Gdańsk? Nas samych. Jeżeli będziemy popełniać błędy, odbije się to na nas i możemy przegrać. Jeżeli będziemy patrzeć na siebie, to zdobędziemy cztery punkty – mówił przed meczem Wiktor Kawka rozgrywający SPR Stali Mielec.

Jak się okazało, mielczanie patrzyli na siebie, nie popełniali błędów, a w bramce cudów dokonywał Krzysztof Lipka. Te wszystkie czynniki złożyły się na pewne i zasłużone zwycięstwo nad Wybrzeżem Gdańsk.

Początek nie zapowiadał jednak łatwej przeprawy. Wynik otworzył Wiktor Kawka, ale potem do głosu doszli goście z Gdańska. W 15. minucie po dwóch z rzędu trafieniach Wojciecha Prymlewicza było 5:7.

Z minuty na minutę powiększało się prowadzenie czerwono-biało-niebieskich, którzy po rzucie powracającego po kontuzji Adriana Kondratiuka na 8 minut przed końcem pierwszej połowy prowadzili 7:11. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni i to oni okazali się skuteczniejsi w końcówce pierwszej połowy. Ostatecznie do przerwy Wybrzeże prowadziło jedną bramką – 12:13.

Drugą połowę od bramki rozpoczął Wojciech Prymlewicz ale szybko okazało się, że był to jedynie „łabędzi śpiew” gości. Mielczanie przez prawie 10 minut nie pozwolili zdobyć bramki swoim przeciwnikom, a sami zdobyli ich aż sześć.

Wybrzeże było kompletnie zagubione. Tylko na chwilę udało im się odzyskać dzięki trafieniu z drugiej linii przerwał Ramon Oliveira. Cuda w bramce mielczan wyrabiał Krzysztof Lipka, W 45. minucie po kolejnej serii gospodarzy było już 23:18. Wówczas o czas poprosił Marcin Lijewski. To jednak wiele nie pomogło. SPR Stal w pełni kontrolowała spotkanie. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył Wiktor Kawka. Na podobnym poziomie co 21-latek zagrali również Piotr Krępa, Matej Sarajlić, Rafał Krupa i Paweł Wilk.

Ostatecznie mielczanie wygrali 33:25 i zgarnęli 4 punkty. W następnej kolejce czeka ich daleki wyjazd na mecz z Meblami Wójcik Elbląg.

SPR Stal Mielec - Wybrzeże Gdańsk 33:25 (12:13)
SPR Stal: Lipka, Wiśniewski - Kawka 6, Krępa 5, Krupa 5, Sarajlic 4, Chodara 3, Janyst 3, Wilk 3, Cuzic 2, Kłoda 1, Mochocki 1 oraz Rusin, Wojkowski, Wypych, Ćwięka.

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Prymlewicz 8, Rogulski 5, Oliveira 4, Kondratiuk 3, Wróbel 2, Bednarek 1, Podobas 1 oraz Adamczyk, Papaj, Skwierawski, Sulej.