Czuwaj Przemyśl wygrał sparing ze Stalą Mielec [ZDJĘCIA]

Wacław Burzmiński
Pierwszoligowy Czuwaj Przemyśl pokonał grającą klasę wyżej Stal Mielec 35:33.

W przemyskiej drużynie po raz pierwszy wystąpił Michał Gasin, grający ostatnio w mieleckiej Stali, i powinien być jej wzmocnieniem. Z dobrej strony pokazali się także nowo pozyskani: Nowak i Biernat, ale wszystkich przebił Tomasz Kulka, który już do przerwy zdobył pięć bramek. W Czuwaju zabrakło jedynie kontuzjowanych Bajwoluka i Piechnika.

Stal zagrała w optymalnym składzie, ale większość jej zawodników nie jest jeszcze w formie. Nieźle prezentowali się kołowy Krępa i Wypych oraz Kyrylenko, który w ciągu kilku minut pierwszej połowie rzucił cztery gole po szybkich akcjach.

Początek należał do mielczan, którzy prowadzili 2:0, a potem 3:2. W 7. minucie, po trafieniu Kulki, czuwajowcy „odskoczyli” na jedną bramkę (4:3) i – jak się potem okazało – już nie pozwolili superligowcowi na ponowne prowadzenie. W 17. min. miejscowi wygrywali czterema trafieniami (11:7), a w 39. nawet pięcioma (23:18). Identyczną przewagę utrzymywali także w 43. min (25:20) oraz siedem minut potem (30:25), po rzucie Kulki. W końcówce mielczanie przyśpieszyli akcje, ale nie zdołali dogonić miejscowych. Ostatnie gole rzucili Kroczek i Kawka.

- Jestem zadowolony ze sparingu oraz naszej gry – powiedział Piotr Kroczek, trener Czuwaju. – Nowi zawodnicy już wkomponowali się w drużynę i czują się w niej coraz lepiej. Jak dojdą do nas kontuzjowani Bajwoluk i Piechnik oraz, być może, Stołowski, to możemy mieć całkiem ciekawy zespół.

Szkoleniowcy Stali nie mieli najweselszych min, bo sezon blisko, a w jej grze jest jeszcze sporo mankamentów.

Czuwaj Przemyśl - Stal Mielec 35:33 (17:17)

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski, Kijanka – Kubik 2, Puszkarski 5, Kulka 7, M. Gasin 1, Kroczek 4 (4 karne), Kubisztal 4, Nowak 6, Biernat 5, Trawnicki 1.

Stal: Lipka, Barnaś, Łukawski – Wilk 1, Krępa 7, Janyst 3 (2 karne), Wypych 5, Kłoda 2, Kyrylenko 6, Dementiew 4, Basiak 2, Kawka 1, Krygowski 1, Chodara 1.

Sędziowali Maciej Karwowski i Mirosław Kowalski (Przemyśl). Kary: 2 min – 6 min. Widzów 100.