Dawid Piłat pobił rekord i wskoczył na podium. Lepsi tylko mistrz olimpijski i mistrz świata

Dawid Piłat na podium miał towarzystwo najlepsze z możliwych
Dawid Piłat na podium miał towarzystwo najlepsze z możliwych Dawid Piłat facebook
Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) zdobył w Gorzowie brązowy medal mistrzostw Polski w rzucie młotem. Zawodnik okrasił sukces rekordem życiowym. W skoku wzwyż Wiktoria Miąso (Resovia), mistrzyni sprzed roku, tym razem zajęła trzecie miejsce.

Dawid w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Finlandii uzyskał wynik 72.44, co dało mu czwarte miejsce w stawce. W Gorzowie młociarz z Mielca pokazał większą moc. W najlepszej próbie uzyskał wynik 73.23, pobił nim rekord życiowy i na koniec wywalczył brązowy medal.

Lekkoatleta z Mielca stanął na podium w mega doborowym towarzystwie – złoto zdobył Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski z Tokio, a srebro wywalczył Paweł Fajdek, pięciokrotny mistrz świata. Panowie uzyskali odpowiednio 79.96 i 78.10 m.

Wiktoria Miąso w MME zdobyła brąz wynikiem 187 cm i do Gorzowa jechała walczyć o obronę tytułu mistrzyni sprzed roku. „Wika”, która zmaga się od miesięcy z urazem kręgosłupa, nie miała jednak dnia. Wysokość 170 cm zaliczyła w drugiej próbie, 174 w pierwszej, ale na wysokości 178 trzy razy strąciła poprzeczkę. Dało to najniższy stopień podium.

Wygrała Paulina Borys (SKLA Sopot). Była bezbłędna na kolejnych wysokościach – od 1.74 do 1.81. Pewna wygranej w trzeciej próbie zaliczyła 1.84, a później bezskutecznie atakowała 1.88 usiłując poprawić rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Aneta Rydz – 1.78.

U panów Norbert Kobielski skoczył wzwyż 2.24 i pewny mistrzostwa atakował jeszcze bezskutecznie 2.30. Drugie miejsce zajął Mateusz Kołodziejski (2.16), a trzecie Jakub Nielub (2.14).

Imponujący finisz w biegu na 400 metrów zaserwowała kibicom Natalia Kaczmarek. Nasza najlepsza obecnie specjalistka od rywalizacji na dystansie jednego okrążenia odniosła pewne zwycięstwo wygrywając z czasem 51.86. Świetny bieg ma za sobą też Marika Popowicz-Drapała. Bydgoszczanka po 300 metrach dotrzymywała jeszcze kroku liderce, ale później musiała uznać wyższość Kaczmarek. Finiszowała druga z wynikiem 52.63.

Piękny come-back na bieżnię, po walce z kontuzjami, zanotowała Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Zawodniczka z Poznania wywalczyła brązowy medal osiągając czas 52.84.

Wyniki:

mężczyźni

skok wzwyż, 1.Norbert Kobielski (MKS Inowrocław) 2.24,..., 5. Marcin Jachym (Resovia) 2.00;

młot, 1. Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) 79.96, 2. Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice) 78.10, 3. Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) 73.23 PB;

kobiety

skok wzwyż, 1.Paulina Borys (SKLA Sopot) 1.84, 2. Aneta Rydz (RLTL Optima Radom) 1.78, 3. Wiktoria Miąso (Resovia) 1.74,..., 6. Alicja Wysocka (Resovia) 1.70;

4x100, 1. RLTL Optima Radom 45.48,..., 4. Resovia (Magdalena Golec, Emilia Dąbek, Wiktoria Wrońska, Judyta Zwolińska) 46.92.