Resovia trzecia w Polsce. Gdyby Albert Komański miał lepszy tor, byłaby pierwsza

Albert Komański dał z siebie wszystko w finale, ale na koniec nieznacznie lepszy okazał się Łukasz Żok pzla.pl
Tego dotąd nie było – w 68. Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce Resovia zajęła 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Do pierwszego brakło... 0.05 sekundy

W Mieście Kopernika zawodnicy Resovii zdobyli pięć medali; Oliwer Wdowik został mistrzem w biegu na 60, a Anna Wielgosz na 800 metrów. Albert Komański zdobył srebro na 200 m, a Wiktoria Miąso a w skoku wzwyż. W tej ostatniej konkurencji brąz dołożyła Alicja Wysocka.

Klub znad Wisłoka został wyprzedzony przez AZS AWF Warszawa (2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe), a pierwsze miejsce zajął SKLA Sopot, którego sportowcy trzy razy stawali na najwyższym podium. Klub znad morza nie miał jednak więcej medali, co oznacza, że trzecie złoto dla resoviaków wywindowałoby klub na pozycję nr 1.

Prestiżowe osiągnięcie stałoby się udziałem Resovii, gdyby tytuł obronił Albert Komański. W zawodach przez mistrzostwami osiągał obiecujące wyniki, ale w Toruniu mu nie poszło. Jak już informowaliśmy, w eliminacjach zajął 3. miejsce, stąd w finale musiał startować na czwartym torze. Dla zawodnika, który mierzy 197 cm, nie jest to najlepsza opcja.

W finale Albert walczył, ale, podobnie jak w ubiegłorocznych mistrzostwach na otwartym stadionie, lepszy okazał się Łukasz Żok (ALKS AJP Gorzów). Zwycięzca osiągnął rezultat 21.14, resoviak 21.19.

Jestem zawiedziony. To nie był udany start. Teraz przerwa, a potem praca przed sezonem letnim. Będę trenował na obozie w RPA, a potem szykuje się wyjazd na Florydę

powiedział podopieczny trenera Janusza Mazura

Wiktoria Miąso rok temu zdobyła złoto, ale zmaga się z problemami zdrowotnymi (najpierw plecy, teraz stopa) i w Toruniu doskoczyła tylko do 180 cm. Wygrała Paulina Borys, która okazała się o 4 cm lepsza. Startująca poza konkursem Anna Żodzik operowała na innych pułapach. Wynikiem 197 cm pobiła „życiówkę”. Jeśli Białorusinka otrzyma polski paszport, w żeńskim skoku wzwyż królowa będzie tylko jedna.

Wybudowanie hali UCL sprawiło, że mamy jedne z najlepszych warunków w kraju do trenowania zimą

zaznacza Janusz Mazur

Dwa lata treningów na nowym obiekcie przyniosło konkretne efekty. Nigdy dotąd w seniorskich mistrzostwach Resovia nie była tak wysoko w klasyfikacji medalowej.

- A to nie wszystko, są też złote medale w klasyfikacji młodzieżowej. Oliwer, Alicja też je jednocześnie zdobyli. Najlepsza w kategorii U’23 była Judyta Zwolińska na 200 metrów, a tydzień wcześniej, przy okazji juniorskich mistrzostw, rywalizowali też chodziarze, gdzie najlepszym młodzieżowcem został Oskar Frey - mówi trener resoviaków (zarazem prezes sekcji).

Sukcesy kosztowały zawodników wiele wysiłku i wyrzeczeń, a sama sekcja musiała wszystko ogarnąć finansowo.

Rocznie na wynajem obiektu klub wydaje 50 tysięcy złotych. Ale tak jak zimą mamy fajne warunki do zajęć, tak latem dysponujemy jednymi z gorszych w Polsce. Tartan jest wysłużony, ma bąble, dziury, w niektórych miejscach stoi już woda. Nie można na nim organizować zawodów.

informuje szef sekcji

Nadzieją lekkoatletów jest powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, czyli budowa nowego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22.

Pytanie, gdzie potrenujemy latem w czasie budowy obiektu. Miasto obiecuje zastępczą bieżnię, ale ona też nie powstanie w miesiąc. Możliwe, że trzeba będzie jeździć do Kolbuszowej czy do Mielca. Oby nie było tak, że stadion będzie się budował, a w tym czasie najlepsi zawodnicy wyfruną do innych klubów