Oliwer Wdowik drugi w Orlen Copernicus Cup 2024. Rekord życiowy Anny Wielgosz

Oliwer Wdowik uzyskał wynik 6.60 i po raz drugi wyrównał rekord życiowy
Oliwer Wdowik uzyskał wynik 6.60 i po raz drugi wyrównał rekord życiowy Oliwer Wdowik
Oliwer Wdowik (Resovia) zajął 2. miejsce w biegu na 60 m, który odbył się na mityngu Orlen Copernicus Cup 2024. Anna Wielgosz, klubowa koleżanka Oliwera zajęła 6. miejsce w biegu na 800 m i ustanowiła rekord życiowy w hali

Oliwer w mieście Kopernika uzyskał czas 6.60, co oznacza, że po raz drugi wyrównał rekord życiowy (wcześniej ponad tydzień temu w Orlen Łódź 2024). Resoviak dobrze wyszedł z bloków, miał trzeci czas reakcji, wytrzymał tempo na dystansie i na mecie lepszy od niego okazał się jedynie Jeremiah Azu. Brytyjczyk uzyskał rezultat 6.57.

Trzeci był, najlepszy w biegach eliminacyjnych, Japończyk Higashida Akihiro (6.61). Podopieczny trenera Janusza Mazura za półtora tygodnia ponownie zamelduje się w Toruniu, aby wziąć udział w mistrzostwach Polski.

Wskutek perturbacji zdrowotnych Anna Wielgosz przez dwa lata nie startowała w hali. Tej zimy kontuzje nie mieszały jej szyków, dlatego przed Copernicusem zapowiadała poprawienie rekordu życiowego, który wynosił 2.02.79.

Biegaczka Resovii cel osiągnęła – na mecie zmierzono jej wynik 2.01.89, co pozwoliło zająć 6. miejsce. Możliwe, że lokata byłaby nieco lepsza, gdyby bieg miał nieco inny scenariusz. Etiopki jednak od początku ostro ruszyły, narzuciły bardzo duże tempo (z ośmiu zawodniczek aż sześć pobiło "życiówki") i resoviaczka nie miała okazji zafiniszować z grupy. Wygrała Alemu Habitam, która uzyskała imponujący wynik 1:57.86 (nowy rekord mityngu).

Podobnie jak Oliwer Anna także będzie się teraz szykować do krajowego czempionatu. Motywację ma sporą, bo w przeciwieństwie do otwartego stadionu, na którym zdobyła już cztery złote medale, w hali nie dane jej jeszcze było cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzyni Polski.