MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dębica w niedzielę wybierze burmistrza. Kandydaci prezentują swoje wizje rozwoju miasta [WIDEO]

Barbara Galas
Barbara Galas
W niedzielę 21 kwietnia mieszkańcy Dębicy ponownie udadzą się do urn, by wybrać swojego nowego burmistrza. Po pierwszej turze wyborów, w której żaden z kandydatów nie osiągnął wymaganej większości, do drugiej tury przeszli Mateusz Kutrzeba z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Grzegorz Krycki z KKW Koalicja Obywatelska.

Mateusz Kutrzeba, 37-letni przedstawiciel KW Prawo i Sprawiedliwość, zdobył w pierwszej turze poparcie na poziomie 47,25%. Wśród głównych punktów jego programu znajduje się priorytetowe uporządkowanie przestrzeni miejskiej oraz poprawa estetyki miasta. Jego plan obejmuje gruntowne posprzątanie ulic, doświetlenie ich w nocy oraz stworzenie warunków do dalszego kształcenia się na terenie miasta poprzez utworzenie państwowej wyższej szkoły zawodowej. Kutrzeba zobowiązał się również do zagospodarowania terenów zielonych, modernizacji parków i placów zabaw oraz budowy nowych miejsc spotkań dla młodzieży.

Mateusz Kutrzeba
Mateusz Kutrzeba Barbara Galas

- Chciałbym, aby każdy mieszkaniec naszego miasta czuł się tu dobrze i miał możliwość znalezienia czegoś odpowiedniego dla siebie oraz miejsca, gdzie mógłby odpocząć. Dlatego też, priorytetem jest zadbanie o tereny zielone. W moim programie uwzględniam zagospodarowanie wałów nad Wisłoką, modernizację parków i placów zabaw, oraz budowę większej liczby parków kieszonkowych. Młodzi mieszkańcy miasta zwracają mi uwagę, że brakuje miejsc, do których mogliby przyjść po szkole. Dlatego tereny nad Wisłoką chciałbym przeznaczyć na miejsca do grillowania, boiska do siatkówki oraz przystań kajakową - mówił Mateusz Kutrzeba.

od 12 lat

Z drugiej strony, Grzegorz Krycki, 52-latek reprezentujący KKW Koalicja Obywatelska, uzyskał w pierwszej turze poparcie na poziomie 33,67%. Jego głównym celem jest skupienie się na zapewnieniu porządku w mieście oraz zwiększeniu bezpieczeństwa, w tym poprawie oświetlenia ulic. Krycki postuluje także przyciągnięcie inwestorów do miasta poprzez wykorzystanie dostępnych terenów pod inwestycje oraz poprawę infrastruktury sportowej.

Grzegorz Krycki
Grzegorz Krycki Barbara Galas

- Konieczne jest ożywienie życia na rynku. Mimo pięknej pogody od pewnego czasu, nie organizuje się tam żadnych wydarzeń. Ogródki powinny być już otwarte, a przedsiębiorcy powinni już zarabiać. Jeśli będzie to ode mnie zależne to chętnie "oddam" za przysłowiową złotówkę miejsce na rynku dla przedsiębiorców, którzy otworzą się ze swoją ofertą na okres lata w zamian za utrzymanie porządku i uatrakcyjnienie tego miejsca. Młodzież, a także seniorzy powinni mieć swoje miejsca spotkań. Razem z mieszkańcami zapewne znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań - dodaje Grzegorz Krycki.

od 12 lat

Obaj kandydaci skupiają się również na potrzebach młodzieży, starając się stworzyć atrakcyjne warunki do nauki, rozwoju pasji oraz spędzania wolnego czasu.

Decyzja wyborców w niedzielę będzie kluczowa dla dalszego kierunku rozwoju Dębicy. Czy wybrany burmistrz skupi się na estetyce miasta i zapewnieniu przestrzeni rekreacyjnej, czy też postawi na przyciągnięcie inwestorów i poprawę infrastruktury. Mieszkańcy miasta mają teraz okazję wybrać kandydata, który najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom i potrzebom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24