Developres Rzeszów wygrał dwa mecze i jest w finale turnieju o Solną Piłkę

Katarzyna Zaroślińska-Król i Zuzanna Efimienko Młotkowska
Katarzyna Zaroślińska-Król i Zuzanna Efimienko Młotkowska K_kapica_afk
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów są na najlepszej drodze do zwycięstwa w turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce. W sobotę nasze siatkarki odniosły dwa zwycięstwa nad zespołami z Ligi Siatkówki Kobiet. W niedzielę finał.

Developres pokonał kolejno Energę MKS Kalisz, a następnie E.Leclerc Radomkę Radom. W obu przypadkach mecze kończyły się wynikiem 2:1 na korzyść naszej ekipy.

Rzeszowianki rozegrały oba spotkania w niespełna sześć godzin, dlatego trener Stephane Antiga postanowił rozłożyć obciążenie na cały zespół. Taryfy ulgowej nie miały będące z drużyną zaledwie kilka dni reprezentantki Polski Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Katarzyna Zaroślińska-Król, a także Michaela Mlejnkova.

W pierwszym meczu z Kaliszem odpoczywała m.in. Ali Frantti, mniej grała też Gabriela Polańska, a po dwóch setach na ławce usiadła Natalia Valentin-Anderson. Developres wygrał dwa pierwsze sety, ale trzeci padł łupem przeciwniczek. Najlepiej w naszym zespole punktowały Mlejnkova i Zaroślińska-Król po 9, 7 oczek dorzuciła Magdalena Grabka, która doskonale zna kąty hali w Wieliczce, bo reprezentowała ostatnio tamtejszy klub.Solna.

U kaliszanek 11 punktów zdobyła Adela Helić. Była atakująca m.in. Developresu po roku przerwy wraca do polskiej ligi. W ekipie trenera Jacka Pasińskiego w trzecim secie zagrala też inna była „Rysica” Monika Ptak.

Drugie spotkanie rzeszowianek tego dnia z Radomką było już popisem reprezentantek Polski, które niedawno wróciły z mistrzostw Europy. Zaroślińska-Król zdobyła 16 oczek i do tego świetnie serwowała, a Efimienko-Młotkowska 8. Trzeba jednak dodać, że pani Zuzanna skończyła 8 na 9 wykonanych ataków, co nawet jak na środkową jest świetnym wynikiem.

Ten mecz podobnie jak poprzedni zakończył się wygraną Developresu 2:1. U rywalek za zdobywanie punktów odpowiedzialne były, pozyskana z Piły Marharyta Azizowa i była siatkarka Developresu Emilia Mucha.

Rzeszowianki w niedzielnym finale spotkają się z niemieckim Rote Raben Vilsbiburg, piątą drużyną ostatniego sezonu żeńskiej Bundesligi. Niemki w fazie grupowej pokonały gospodynie 7R Solną Wieliczka i Volley Wrocław.

Wyniki

Faza grupowa
Gr. A:
Vilsbiburg – Solna 3:0, Vilsbiburg – Volley Wrocław 3:0,

Gr. B: Kalisz – Radom 1:2,

Energa MKS Kalisz – Developres Rzeszów 1:2 (10:25, 23:25, 13:25)

Kalisz: Wawrzyniak, Helić 11, Ptak 1, Centka 9, Hutley 4, Szperlak 1, Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Brzezińska 5, Kecman 8, Jasek 5, Rybak. Trener Jacek Pasiński.

Developres: Valentin-Anderson 5, Zaroślińska-Król 9, Witkowska 4, Efimienko-Młotkowska 3, Mlejnkova 9, Grabka 7, Krzos (libero) oraz Polańska 1, Kaczmar 2, Gałucha 1, Przybyła. Trener Stephane Antiga.

Radom – Rzeszów 1:2.(25:21, 19:25, 20:25)**Developres**: Valentin-Anderson 6, Zaroślińska-Król 16, Polańska 3, Efimienko-Młotkowska 8, Mlejnkova 10, Frantti 8, Krzos (libero) oraz Grabka, Witkowska 5, Kaczmar, Gałucha 1, Przybyła (libero). Trener Stephane Antiga.

Plan gier na niedzielę10:00 - o 5. miejsce: Wrocław – Kalisz.
12:00 – o 3. miejsce: Wieliczka – Radom
14:00 – finał: Rzeszów – Vilsbiburg