Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dlaczego warto wybrać się na studia II stopnia?

Materiał Partnera Serwisu
Wokół studiów magisterskich narosło wiele mitów – zwracają uwagę w WSIiZ. – Na przykład, że niczego nowego już się tam nie nauczysz, są niepotrzebne, a najlepiej zacząć pracę po licencjacie. Tymczasem magistrzy zarabiają więcej.

Studia II stopnia są nie tylko po to, by poszerzyć zakres wiedzy, czy zdobyć dyplom magistra. To przede wszystkim doskonała sposobność wyspecjalizowania się w dziedzinie, z którą wiążesz przyszłość zawodową – mówi Szymon Taranda, rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. - Era „eksperta od wszystkiego” odeszła już w zapomnienie. Teraz liczy się wąskie wyspecjalizowanie w konkretnej dziedzinie.

Dodaje, że z badań takich, jak Diagnoza Społeczna, wynika, że absolwenci studiów magisterskich zarabiają średnio o 42 procent więcej, niż osoby z wykształceniem średnim, a posiadające tytuł licencjata zarabiają natomiast tylko o 8 procent więcej, niż koledzy bez wyższego wykształcenia.

Także ogólnopolskie badanie wynagrodzeń za rok 2015, przeprowadzone na próbie ponad 160 tys. osób przez Sedlak& Sedlak pokazało, że poziom wykształcenia znacznie wpływa na wysokość zarobków – dodaje. - Przeciętny magister zarabia średnio o 600 zł więcej od kolegi licencjata czy inżyniera i dwukrotnie więcej od osoby ze średnim wykształceniem. Wniosek jest zatem prosty: studia II stopnia są konieczne, jeśli chcesz mieć dobrze płatną pracę.

Wieloletnie badania prowadzone na absolwentach WSIiZ pokazują, że te osoby, które ukończyły studia I i II stopnia znacznie lepiej radzą sobie na rynku pracy, niż koleżanki i koledzy mający mają za sobą tylko studia I stopnia.

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, to rozważ jeszcze jedną sprawę. Zaledwie 1,5 procent bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy to absolwenci uczelni – zwraca uwagę rzecznik. - To dane Głównego Urzędu Statystycznego. Pokazują więc, że bezrobocie wśród osób z wyższym wykształceniem jest stosunkowo niewielkie.

Oto kierunki i formy studiów, które można wybrać w II turze rekrutacji na studiach II stopnia: administracja (niestacjonarne), ekonomia (stacjonarne, niestacjonarne), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (stacjonarne, niestacjonarne), zdrowie publiczne (niestacjonarne), informatyka (stacjonarne), informatyka - Information Technology (po angielsku, stacjonarne), zarządzanie międzynarodowe – International Management (po angielsku, stacjonarne), logistyka w transporcie - Logistics in Transport (po angielsku, stacjonarne).

Zarządzanie w administracji to nowa specjalizacja WSIiZ. Jej absolwenci będą przygotowani do planowania pracy urzędu, przygotowywania projektów z dofinansowaniem unijnym, czy poruszania się w zawilosciach kodeksowych. Zajęcia są profilowane pod kątem osób poszukujących zatrudnienia w Polsce południowo -wschodniej.

Więcej informacji oraz zasady rekrutacji można znaleźć w serwisie internetowym kandydaci.wsiz.rzeszow.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24