Dbając o bezpieczeństwo kobiet w ciąży spółka Med Systems Group S.A. postanowiła nieodpłatne użyczyć przyszłym mamom, które przebywają np. na kwarantannie swój produkt - bezprzewodowy aparat KTG. Działa on w systemie bellyOn, obejmującym aplikację na urządzenia mobilne, która jest zintegrowana z Komputerowym Systemem Nadzoru Położniczego. To pozwala na uzyskanie praktycznie natychmiastowej cyfrowej interpretacji zapisu KTG w warunkach zdalnych. Jakość badania jest porównywalna z najlepszymi urządzeniami stacjonarnymi dostępnymi w placówkach medycznych.
POLECAMY:
Pacjentki ciężarne znajdujące się na oddziale zakaźnym – ale także te poddane domowej kwarantannie - będą mogły być zdalnie ocenione przez personel ginekologiczno-położniczy bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Kobiety w kwarantannie będą mogły samodzielnie przeprowadzić badanie KTG bez wychodzenia z domu, a jego wynik będzie niezwłocznie oceniony w sposób zdalny przez wyznaczony, wykwalifikowany personel.
- Wierzymy, że wparcie placówek medycznych naszą technologią zwiększy bezpieczeństwo i spokój psychiczny przyszłych mam. Możliwości zdalne usługi ograniczają także ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, jak choćby przy normalnej wizycie w przychodni czy szpitalu. Aparaty KTG wraz z infrastrukturą oferujemy dziś bezpłatnie. Nasza wykwalifikowana kadra medyczna także włączy się w pomoc: oceniając wyniki, telefonicznie udzielając porad i wsparcia ciężarnym pacjentkom. Urządzenia trafią też do kobiet z województwa łódzkiego – mówi Wiktor Strzelczyk, prezes zarządu Med Systems Group. - Wspólnie ze Specjalistycznym Szpitalem PRO-FAMILIA kierować będziemy urządzenia do pacjentek do kobiet przebywających na kwarantannie, według priorytetów medycznych i rekomendacji lekarskich.
Urządzenia będą dostarczane sukcesywnie w miarę potrzeb i możliwości firmy oraz decyzji osób koordynujących.
Informacje na temat dostępności KTG można uzyskać dzwoniąc na infolinię szpitala PRO-FAMILIA pod numer 17 773 57 00.
W przypadku szpitala w Łańcucie, urządzenia trafią do izolatek lub do pacjentek, które muszą pozostawać w odosobnieniu lub na kwarantannie.
- Monitoring i leczenie na odległość to przyszłość ochrony zdrowia. Nowe technologie nie zastąpią medycyny, jednak staną się dużym wsparciem całego systemu. Doskonale pokazuje to obecna sytuacja - zwraca uwagę Radosław Skiba, dyrektor Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA. - Dlatego cieszymy się, że właśnie teraz dzięki pomocy firmy Med Systems Group możemy wesprzeć pacjentki w kwarantannie, zapewniając im zdalną diagnostykę. Możliwość wykonania badania KTG w klinicznej jakości w domowym zaciszu z pewnością zwiększy poczucie bezpieczeństwa i komfort przyszłej mamy, a w sytuacjach zagrożenia życia - umożliwi natychmiastową pomoc. Kluczowe jest to, że interpretacją wyników zajmuje się wykwalifikowana kadra medyczna z Centrum Monitoringu Położniczego” - dodaje dyrektor.
System przeszedł badania pilotażowe pod nadzorem autorytetów w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Pracownicy medyczni o najwyższym poziomie wiedzy i doświadczenia w zakresie diagnostyki KTG wyrazili wstępną gotowość współuczestnictwa w koordynacji takiej opieki.
Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Tak naprawdę zachowuje się Steczkowska, gdy gasną kamery. Zobaczcie WIDEO
- Wnętrza domu Pavlović są godne Czarnej Mamby? Zaskakujące, co mówi ekspert
- Gwiazdor "Barw Szczęścia" ROZSTAŁ SIĘ z żoną?! W tle matka dziecka Królikowskiego!
- Piotr Kaszewiak wyjawia prawdę o Elżbiecie Jaworowicz. Taka jest, gdy gasną kamery