Druga porażka Ciarko KH 58 Sanok. Ponownie 1:3! Młodzież z Sanoka czeka na wsparcie

mawa
Sanoczanie przegrali drugi mecz z rzędu
Sanoczanie przegrali drugi mecz z rzędu tomasz sowa
Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok odnieśli drugą porażkę w nowym sezonie 2 ligi słowackiej. Tym razem ekipa Mariusza Ćwikły i Tomasza Demkowicza musiała uznać wyższość Rebelion Gelnicy.

Ciarko KH 58 Sanok - Rebelion Gelnica 1:3

Tercje: 0:1, 0:1, 1:1.

Bramki: 0:1 Dravecky 10 (asysty: Cvejn i Loja), 0:2 Laskody 40 w przewadze 5 na 3 (Huszarik i Findura), 1:2 Bielec 43 w przewadze (Olearczyk i Ćwikła), 1:3 Hajduk 60 (Lapsansky i Just).

Ciarko KH 58: Hućko - Rąpała, Mazur; Demkowicz, Glazer; Olearczyk, Bednarz - Maciejko, Wilusz, Dobrzyński; Witan, Ćwikła, Bielec; Filipek, Dobosz. Trenerzy Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Sędziował Vido. Strzały: 25-35. Widzów (w Gelnicy) 125.

Dwa dni przed meczem sanoczanie, mając problemy z organizacją meczu w swojej hali, poprosili Słowaków by ci ich przyjęli u siebie. Ci przystali na to ochoczo, ale na tym gościnność się skończyła, bo na lodzie mieli przewagę i okazali się bardziej skuteczni.

- Za dużo kar złapaliśmy w drugiej tercji, aż 14 minut. Sędzia trochę nas pokarał i po golu na 0:2 w podwójnym osłabieniu mecz się nam „złamał” - mówi Marcin Ćwikła, trener sanoczan.

W Gelnicy miał do dyspozycji tylko 14 graczy z pola. - Graliśmy tylko na dwóch środkowych, Ćwikła z Wiluszem wychodzili na lód w co drugiej zmianie i w końcówkach tercji opadli z sił. Wtedy straciliśmy dwa gole - opowiadał opiekun Ciarko KH 58.

Dlaczego nasz jedynak w słowackiej 2 lidze ciągle nie może grać w pełnym zestawieniu? Dlaczrego wciąż brakuje Dawida Majocha, Maksa Kondraszowa i Petera Bartosa, którzy mieli wzmocnić sanocką ekipę w tym sezonie?

- Kondraszow ma nielimitowany transfer na Polskę a my nie chcemy płacić dodatkowych pieniędzy za transferkartę. Organizatorzy ligi nie bardzo wiedzą co mają z tym zrobić i wstrzymują nam wszystkie transfery - mówi. - Jak dojdzie ta trójka to będzie inna siła zespołu, bo młodzi, którzy grają, wciąż uczą się hokeja. Potrzeba jeszcze czasu, żeby nabrali ogłady. Bartos na pewno godnie zastapi Maćka Mermera, który w poprzednim sezonie ciągnął nasz atak i strzelił kilkanaście goli - kończy Ćwikła.

POZOSTAŁE WYNIKI: Rimavska Sobota - Liptovsky Mikulas B 7:0, Trebisov - Kezmarok 8:1, Sabinov - Bardejov 4:6.

W tabeli na czele są trzy zespoły z kompletem punktów: Rumavska Sobota. Trebisov i Gelnica. Sanoczanie są obecnie na 7. miejscu, za nimi plasuje się tylko Liptowski Mikulas, który również jest bez punktów.

W następnej kolejce - 13 października Sanok zagra na wyjeździe z Bardejovem.

NOWINY - STADION Andrzej Kowal trener Asseco Resovii Rzeszów o mistrzostwach świata w siatkówce Turyn 2018