Dwóch Wilków w Grand Prix Challenge. Tobiasz Musielak bezkonkurencyjny w Glasgow. Andrzej Lebiediew też awansował

bell
Tobiasz Musielak w Glasgow potwierdził swoją dużą klasę
Tobiasz Musielak w Glasgow potwierdził swoją dużą klasę Cellfast Wilki Krosno
Tobiasz Musielak, lider Cellfast Wilków Krosno z kompletem 15 punktów wygrał rundę kwalifikacyjną do Grand Prix 2022 w szkockim Glasgow. Znakomite wieści nadeszły także z chorwackiego Gorican, gdzie zwyciężył Janusz Kołodziej, ale na drugim miejscu uplasował się Andrzej Lebiediew (13 pkt.), inny zawodnik krośnieńskiej drużyny. Wszyscy awansowali do Grand Prix Challenge. W niedzielę o godz. 14. Cellfast Wilki pojadą o ligowe punkty w Gdańsku.

Kołodziej rządził i dzielił w Gorican, podobnie jak Tobiasz Musielak w Glasgow. Musielak w pokonanym polu pozostawiał kilku bardzo dobrych zawodników, jak Chris Holder.

Z Gorican do GP Challenge awansował także zwycięzca biegu dodatkowego - Robert Lambert. W Chorwacji startował także Vaclav Milik, ale Czech z plastronem Cellfast Wilków z dorobkiem 10 punktów zajął szóste miejsce i zakończył swoje nadzieje na starty w GP 2022.

W węgierskim Nagyhalas triumfował Australijczyk Rohan Tungate (13+3), przed Niemcem Martinem Smolinskim (13+2), Jewgienijem Kostygowem (12) i Polakiem Pawłem Przedpełskim (11+3).

We włoskim Terenzano zwyciężył Patryk Dudek (14 pkt) przed Duńczykiem Mikkelem Michelsenem (12), Brytyjczykiem Adamem Ellisem startującym w polskiej lidze w barwach 7R Stolaro Stali Rzeszów (11) oraz Australijczykiem Maxem Fricke (11). Drugi Polak startujący w Terenzano - Piotr Pawlicki zajął jedenaste miejsce (3,3,w,w,-) i nie awansował do finałowego turnieju.

Zawody GP Challenge odbędą się 21 sierpnia w Żarnovicy. Awans do GP 2022 uzyska najlepsza trójka.

Wyniki - Glasgow
1. Tobiasz Musielak (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Chris Holder (Australia) - 13 (2,3,3,2,3)
3. Nicolai Klindt (Dania) - 12 (3,1,3,3,2)
4. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 11 +3 (1,2,3,2,3)

5. Rasmus Jensen (Dania) - 11 +2 (3,2,1,2,3)
6. Jaimon Lidsey (Australia) - 10 (2,3,1,3,1)
7. Tom Brennan (Wielka Brytania) - 9 (2,2,3,2)
8. Luke Becker (USA) - 9 (2,2,2,1,2)
9. Erik Riss (Niemcy) - 7 (0,3,2,1,1)
10. Charles Wright (Wielka Brytania) - 7 (1,w,2,2,2)
11. Lewis Kerr (Wielka Brytania) - 6 (3,2,0,1,0)
12. Broc Nicol (USA) - 3 (1,0,1,0,1)
13. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 3 (1,1,0,0,1)
14. Max Ruml (USA) - 3 (u,1,1,1,0)
15. Drew Kemp (Wielka Brytania) - 1 (1,0,0,0)
16. Steven Goret (Francja) - 0 (0,0,d,0,d)
17. Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia) - 0 (t,-,-,-,-)
18. Tero Aarnio (Finlandia) - 0 (0,w,-,-,-)

Wyniki - Gorican
1. Janusz Kołodziej (Polska) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 13 (1,3,3,3,3)
3. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 11 (3,w,3,3,2) + 1 miejsce w biegu dodatkowym