Ekstremalne zmagania rowerzystów i biegaczy w Lesku. Zawody rozegrano nad Sanem i na wzgórzach Baszta i Pielnia [ZDJĘCIA]

Ewa Gorczyca
Zawodnicy rywalizowali w biegu terenowym na 10 km oraz w wyścigu rowerowym na 25 km. Impreza debiutuje w kalendarzu leskich wydarzeń. Odbyła się w ramach weekendu sportów ekstremalnych.

Brzegi Sanu oraz wzgórza: Baszta i Czulnia górujące nad Leskiem były areną rywalizacji.

Trasy choć wymagające i wyczerpujące, zostały pokonane przez wszystkich, którzy tego dnia zdecydowali się na start.

Zwycięzcą biegu przełajowego Tropem Dzika został Tomasz Grot z Rzeszowa, który pokonał trasę w czasie 53 min. 51,1 sek. Drugie miejsce zajął Dariusz Wethacz z Cisnej (58 min 25,8 sek). Trzeci na mecie był Piotr Jastrząb z Leska (58 min 43,1 sek).
Wśród kobiet najszybsza była Bożena Zapołoch z Uherzec Mineralnych (1 godz, 7 min, 41,9 sek) w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na 10 miejscu. Druga - Katarzyna Galica z Poronina (1 godz, 12 minut, 1,7 sek). Trzecia - Justyna Bielak z Bezmiechowej Dolnej (1 godz. 13 min, 7,9 sek).
Rywalizację wśród kolarzy, którzy ścigali się na 25-kilometrowej górskiej trasie Cross-Country, wygrał Pan Sławomir Dziwisz z Ustrzyk Dolnych. Przejazd zajął mu 58 minut, 33 ,8 sekund. Drugi był Maciej Woźny z Rzeszowa (1 godz. 49,2 sek.). Trzeci - Tomasz dziwisz z Hoszowa (1 godz, 2 min, 51,9 sek.).

Tego dnia dobrze bawili się nie tylko zawodnicy. Atrakcją dla widzów było nie tylko kibicowanie. Zorganizowano pokazy lotów poduszkowcem po Sanie, darmowe spływy kajakowe, pokazy motorów Pitt Bike, pokazy sztuk walki.

- To wszystko, aby integrować mieszkańców i pokazywać potencjał Leska przyjezdnym - mówi Ewa Bończak z wydziału promocji UMiG Lesko.

Władze Leska zapowiadają kontynuację imprezy i poszerzenie jej formuły w kolejnych latach.