reklama

Funkcjonariusze CBA zatrzymali naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu oraz czterech przedsiębiorców

Norbert ZiętalZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali czterech biznesmenów oraz naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu. Chodzi m.in. o wyłudzenia podatku VAT.

W poniedziałek późnym wieczorem funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do akcji jednocześnie w dwóch miejscach.

Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali czterech biznesmenów zajmujących się, jak wskazują ustalenia, m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę - faktur na fikcje, działalnością na szkodę skarbu państwa.

- Pierwsza z grup realizacyjnych CBA działała w hotelu w Łańcucie. Czworo biznesmenów wzięło 40 tys. zł za wystawienie tzw. pustych faktur i po chwili byli już w rękach agentów CBA. Trzy kobiety i mężczyzna „zatrzymani na gorąco” nie spodziewali się takiego obrotu sprawy - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

Fikcyjne faktury VAT wystawione przez nich i zabezpieczone przez funkcjonariuszy CBA opiewają na kwotę blisko miliona złotych, ale ustalenia rzeszowskiego CBA wskazują, że było ich znacznie więcej, a proceder funkcjonował na większą skalę.

W tych samych minutach do akcji przystąpiła druga grupa realizacyjna CBA. Na stacji paliw przy autostradzie A4 agenci CBA zatrzymali naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu.

- Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA, za 10 tys. zł miesięcznie oferował roztoczenie swoistego parasola ochronnego – za pieniądze gwarantował bezpieczeństwo w legalizowaniu przestępczego procederu służącego m.in. wyłudzeniom podatków i godzącego w interesy ekonomiczne państwa - twierdzi Kaczorek,

Korzyść majątkowa miała być przekazywana comiesięcznie przez co najmniej kilka lat w formie czynszu za najem lokalu należącego do osoby bliskiej zatrzymanemu naczelnikowi.

Zgromadzone materiały trafią teraz do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty.

Czynności rzeszowskiego CBA trwają, badane będą kolejne wątki m.in. szerokość prowadzonej niezgodnej z prawem działalności i jak znaczna była wartość wystawionych faktur VAT. Lista zatrzymanych może się wydłużyć.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 66

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Konstytucja dla biznesu – konferencja w PWSTE Jarosław
Publikacja:  2018.10.09 12:50 Aktualizacja:  2018.10.09 13:03
Źródło: Urząd Skarbowy w Jarosławiu
 

W dniu 3 października 2018 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu dr Grzegorz P. uczestniczył w spotkaniu dotyczącym „Konstytucji dla biznesu" oraz ułatwień podatkowych dla przedsiębiorców, które odbyło się w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomiczej w Jarosławiu.  Spotkanie dedykowane było nie tylko przedsiębiorcom czy przedstawicielom biur rachunkowych, ale także uczniom i przedstawicielom szkół.  Podczas spotkania naczelnik Urzędu przybliżył uczestnikom rozwiązania wprowadzone m.in. Konstytucją Biznesu. Na koniec odpowiadał na pytania uczestników. W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób.  Konferencja miał na celu budowanie zaufania miedzy administracją, a biznesem i  została zorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jarosławiu  pod hasłem "Konstytucja dla biznesu, ZUS dla biznesu".

 

jak poinformował w piątek 7grudnia  ekspresjaroslawski.pl

 

"Sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu Grzegorza P. oraz trójki biznesmenów: Zofii B., Agnieszki K. oraz Konrada B. Anita K. otrzymała dozór policyjny. To efekt poniedziałkowych zatrzymań w Jarosławiu i Łańcucie".
...
 

Centralne Biuro Antykorupcyjne ustaliło w trakcie śledztwa, że w okresie do października do listopada 2018 roku podmiot gospodarczy prowadzony przez Konrada B. i Zofię B. wystawił kilkadziesiąt „pustych” faktur VAT o łącznej wartości brutto blisko 800 tysięcy złotych. Jak podaje Prokuratura Krajowa, proceder ten był zaplanowany przez Agnieszkę K. Na jej polecenie wystawiane były nierzetelne dokumenty podatkowe i to ona powoływała się na wpływy w urzędzie skarbowym. Wpływy te gwarantowały „nietykalność” osobom zamieszanym w ten proceder. Za pośrednictwo w z urzędem przyjęła 20 tysięcy zł.

Ponadto Grzegorz P. naczelnik urzędu skarbowego, zgodził się zrealizować plan Agnieszki K. i w zamian za niezlecanie kontroli podatkowych w podmiotach przez nią wskazanych przyjął obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej w kwocie 10 tysięcy złotych oraz w postaci comiesięcznego czynszu w kwocie 10 tysięcy złotych za wynajem pomieszczeń gospodarczych należących do osoby trzeciej. W całym procederze Agnieszce K. miała pomagać Anita K.

Prokuratura Regionalna w Lublinie skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania zatrzymanych z uwagi na surową karę, która im grozi oraz uniknięcie matactwa. – W stosunku do trójki biznesmenów oraz do naczelnika urzędu sąd zastosował areszt tymczasowy. W stosunku do Anity K. – dozór policyjny z powodu na mniejszą rolę w procederze – dowiedzieliśmy w biurze prasowym CBA.

Wcześniej Agnieszka K. usłyszała zarzut powoływania się na wpływy w urzędzie skarbowym oraz zlecania i kierowania wystawianiem „pustych” faktur VAT, za co grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Konrad B. i Zofia B. są podejrzani o wystawianie „pustych” faktur VAT, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Grzegorz P. usłyszał zarzut przyjęcia obietnicy udzielenia mu korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenia prawa, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ekz

 

Wedle niektórych zabierających tu głos no to jak nic wrobili go bo przecie pomagał i wychodzi że nie wiedział co czyni pan dr Grzegorz P. Naczelnik US w Jarosławiu oraz starszy wykładowca - Instytut Stosunków Międzynarodowych na PWSTE w Jarosławiu!
Ciekawe jak teraz mają się ci studenci co u tego wykładowcy prace dyplomową mieli napisać.
No a tak przy okazji to jakoś media dziwnie milczą na temat  tego czy i kiedy Szef Krajowej Administracji Skarbowej odwołał

aresztowanego na trzy miesiące Naczelnika urzędu skarbowego w Jarosławiu.
Coś mi się wydaje że krasnoludki jakby wyciszają media w tym temacie.

 
G
Gosc
W dniu 07.12.2018 o 10:55, Gość napisał:

No, sorry nikt nikomu nie zazdrości domu, auta i innych rzeczy materialnych. Każdy ma prawo do wszystkiego, ale- no właśnie to aleeeeeee !!!! Ten człowiek nie pracował na kasie w Biedronce czy w Lear ten człowiek pełnił funkcję Naczelnika Urzędu Skarbowego -samo mówi za siebie!!!! A dodawanie i chwalenie się "rzeczami" na różnych portalach społecznościowych świadczy o niskiej samoocenie!!!! Człowiek, który jest dowartościowany nie pokazuje całemu światu -co ja mam patrzcie och i ach!!!!! Także nie o zazdrość tu chodzi!!!! Wyluzuj !!!!!!

Dwie rzeczy:
1. Na pewno byl uczynny i ofiarowal pomoc wielu :) I teraz wlasnie siedzi za uczynnosc i pomoc, ktos chcial zarobic, on nie mogl patrzec jak sie ludzie mecza no I zgodzil sie pomagac, i siedzi. Bardzo podobna bajka, Ci, co sie im placi haracz za ochrone, tez sa pomocni, przeciez chronia i pomagaja:)
2. Komentarze nie maja nic wspolnego z zawiscia ani zazdroscia, czego tu zazdroscic? Urody? Madrosci? Zdrowia? Mozna podziwiac, jak komus udalo sie duzo osiagnac, bo byl pracowity i przedsiebiorczy w dobrym tego slowa znaczeniu; nie ma co zazdroscic cwaniactwa, lewej kasy i promocji w mediach przy okazji aresztowania.
G
Gość
W dniu 07.12.2018 o 10:20, Gość gość gość napisał:

Oj ludzie ludzie dajcie spokuj zazdrość i zawiść ludzka nie zna granic najlepiej jeździć dużym fiatem i mieć domek na kurzej stopce .ale fakt faktem wystawianie zdjęć na facebuka i chwalenie się wszystkim co jest najlepsze to błąd za który cierpi cała rodzina a ta sprawa Grzegorza to było tylko podpalenie lądu.... Grzesiek pomógł naprawdę wielu osobom i naprawdę byl uczynnym człowiekiem wie poczekajmy nie osądzajmy bynajmniej jego za szybko... pozdrawiam

No, sorry nikt nikomu nie zazdrości domu, auta i innych rzeczy materialnych. Każdy ma prawo do wszystkiego, ale- no właśnie to aleeeeeee !!!! Ten człowiek nie pracował na kasie w Biedronce czy w Lear ten człowiek pełnił funkcję Naczelnika Urzędu Skarbowego -samo mówi za siebie!!!! A dodawanie i chwalenie się "rzeczami"  na różnych portalach społecznościowych świadczy o niskiej samoocenie!!!! Człowiek, który jest dowartościowany nie pokazuje całemu światu -co ja mam patrzcie och i ach!!!!!  Także nie o zazdrość tu chodzi!!!! Wyluzuj !!!!!!

G
Gość gość gość

Oj ludzie ludzie dajcie spokuj zazdrość i zawiść ludzka nie zna granic najlepiej jeździć dużym fiatem i mieć domek na kurzej stopce .ale fakt faktem wystawianie zdjęć na facebuka i chwalenie się wszystkim co jest najlepsze to błąd za który cierpi cała rodzina a ta sprawa Grzegorza to było tylko podpalenie lądu.... Grzesiek pomógł naprawdę wielu osobom i naprawdę byl uczynnym człowiekiem wie poczekajmy nie osądzajmy bynajmniej jego za szybko... pozdrawiam

G
Gosc

Mysle ze pan naczelnik bardzo by Sie oburzyl Na stwierdzenie o nim ze niekumaty I ze sie go poswieca czyli ze jest on ofiara

b
bezpartyjny

Nadchodza WYBORY.

Narod sie buntuje to trzeba poswiecic niektorych niekumatych kolegow z partii PiS-u aby zwalic na nich ze ;

To oni tak robili bo my i prezes to tylko dobrze ludziom czynimy.

I tak zaraza z PiS-u ciemniakom wciska "szajs" do lbow aby na nich glosowali i ta holota tylko liczy czy jeszcze z tego co tym przy u korycie jeszcze z pyska skapie i starczy dla nich na kolejna flaszke zeby zachlac ryja.

O tak wyglada PiS i jego elektorat.

G
Gosc

Haha Wyglada, ze najpospolitsze na swiecie, nic nie bylo o zlotych kajdankach, Celia pewnie tez bez gwiazdek, a tak fajnie zaraz i sie posralo

J
JP
W dniu 04.12.2018 o 11:56, Gość napisał:

Nie wiadomo czy to POspolici złodzieje, może to .Nieuczciwi

 


Nie wiadomo czy to POspolici złodzieje, może to .Nieuczciwi

Nie wiadomo czy to PiSpolici złodzieje.czy też PiSdolnięci

G
Gosc

Karma wraca! Tak pani/ panie Swir, zgadzam sie w 100%, dlatego ich zamkneli

G
Gisc

A moze oni kradli, bo chcieli zaistniec w mediach?!
No splendor jest niebywaly! A jaka promocja dla miasta!

G
Gosc

Z ‘obiektywnymi’, ‘nieoceniajacymi’ i ‘swirami’ mozna sie zgodzic na pewno w jednym punkcie::
- kradzionej kasy nie ma co zazdroscic,
Poza tym, za niewinnosc nikt ich nie zamykal;
Co do pomocy ze strony pana naczelnika; pan naczelnik, uwazajacy sie na pewno za wyksztalconego i inteligentnego, znal swoj zakres obowiazkow I wiedzial, za co panstwo= podatnik mu placi; jezeli bedacy w klopotach, ktore to klopoty nie miescily sie w zakresie jego obowiazkow, zwracali sie do niego o pomoc, a on te pomoc ofiarowywal I niosl, bo byl nieslychanej dobroci serca, albo z innych pobudek, a pomoc ktora niosl wiazala sie z dzialanoscia kryminalna, a on jako czlowiek obyty, wyksztalcony I inteligenty wiedzial, ze dzialalnosc kryminalna podlega w Polsce karze, to wie rowniez, ze kare bedzie musial poniesc.
Takie sa konsekwencje, juz male dzieci sa uczone, ze jak cos zrobia zle, to moga zostac ukarane. Bardzo proste.

ś
świr

wszyscy wszystko wiedzą szkoda, że po fakcie a tak tydzień wcześniej to razem na kawce się spotykali i wspólne interesy planowali a teraz plują jadem - karma wraca ludzie szybciej niż wam się zdaje a i w Internecie tak do końca też nie jesteście tacy anonimowi jak wam się wydaje ;) pamiętajcie prawi mieszkańcy Jarosławia żeby nie zapomnieć pójść do kościoła w niedziele i dać na tacę 

a
antypis
W dniu 04.12.2018 o 21:55, WyborcyPIS napisał:

maciusia inwestycje z vatu i szluga sie chyba wstrzymaja w krakowku w trybie natychmiastowym

konkurencja jarosławska jesteś dobrze poinformowany 

G
Gosc

Interesy czeskie?

G
Gacek
W dniu 05.12.2018 o 13:25, Nieoceniajaca napisał:

Nie o zazdrość tu chodzi ale o elementarną sprawiedliwość wszyscy są równi wobec prawa! Oj jacy wy ludzie jestescie wszyscy idealni swieci!!!!!!!!!!!! zwlaszcza w tym Jw kazden kazdemu tylko d.... myje i nie ma wlasnego zycia najlepiej tylko siedziec i pisac o kims .......... ta zajmijcie sie swoimi sprawami swoim zyciem i swoim otoczeniem a tym zdarzeniem niech sie martwia i zajmuja inni zazdrosc ludzi zzera a kto wam broni?? Ale najlepsze w tym wszystkim jest to ze jak ktos potrzebowal pomocy to wiedzial do kogo sie zglosic i widzial wtedy wsparcie to wtedy wszyscy wiedzieli gdzie sie udac a teraz psy wieszac na rodzinie i obrzucac blotem!!!!! Kazdy jest winien sam za swoje czyny a nie Wy.

W potrzebie Cie znaja a w skrajnosci dobijaja. Brawo!!!
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3