Górno skuteczne w leczeniu i opiece. Specjalistyczne leczenie gruźlicy i chorób płuc w oparciu o unikalny mikroklimat lasów sosnowych

Artykuł sponsorowany
Personel prezentuje sprzęt pielęgnacyjno-rehailitacyjny
Personel prezentuje sprzęt pielęgnacyjno-rehailitacyjny SP ZZOZ „Sanatorium“ w Górnie
Udostępnij:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej „Sanatorium” im. Jana Pawła II oferuje pacjentom leczenie w najwyższym standardzie. Pod okiem doświadczonych specjalistów otrzymają oni kompleksową opiekę.

W hospicjum „Dom Sue Ryder” personel zapewnia pomoc chorym w stanie terminalnym. To pacjenci wymagający kompetentnej opieki medycznej, którą sprawuje doświadczona kadra lekarzy, wspomagana przez zespół innych specjalistów, m.in. opiekuna medycznego, psychologa, fizjoterapeuty oraz pracownika socjalnego.

Przyjazne warunki dla pacjentów

- Zakład dysponuje dwuosobowymi salami chorych. Pokoje są przestrzenne, jasne i zapewniają pacjentom poczucie intymności. Ułatwieniem pracy personelu w wykonywaniu zabiegów higienicznych przy pacjencie jest wanna z hydromasażem i podnośnikiem - mówi Elżbieta Burzyńska, dyrektor ośrodka w Górnie.

Dyżurki pielęgniarek znajdują się pośrodku korytarza, a gabinety podzielono na zabiegowe oraz takie, w których podaje się leki. Placówka została wyposażona także w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji. Oprócz tego w budynku znajduje się kaplica do dyspozycji chorych i ich rodzin.

Do hospicjum chorzy przyjmowani są na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, specjalisty lub od lekarza z oddziału szpitalnego.

Świetny mikroklimat

Atutem Górna jest również mikroklimat o walorach zdrowotnych. Kompleks usytuowany jest w obszarze leśno-parkowym z dala od miejskiego zgiełku. W ostatnich latach obiekty szpitala zostały zmodernizowane, co w znaczący sposób poprawiło warunki leczenia pacjentów.

Walory klimatyczne zapewniają także wysokie efekty leczenia gruźlicy, podwyższając bezpieczeństwo epidemiologiczne mieszkańców z całego regionu. Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc jest bowiem oddziałem wiodącym w „Sanatorium”. Posiada duże tradycje w leczeniu gruźlicy i chorób płuc.

Nowoczesny sprzęt medyczny

Szpital posiada także rozbudowane zaplecze diagnostyczne. Dzięki własnemu ultrasonografowi, mobilnemu aparatowi RTG, zestawom Holter EKG wraz z oprogramowaniem, spirometrowi i kardiomonitorowi dużą część badań lekarze z Górna mogą wykonać na miejscu. To bardzo ważne, bo urazy głowy lub złamania kończyn w wyniku poślizgnięcia się pacjenta są dość powszechne. Podobnie jak infekcje układu oddechowego lub zaburzenia rytmu serca.

Innowacyjne metody terapii

Ulubionym miejscem wszystkich pacjentów są jednak sale, w których prowadzona jest stymulacja zmysłowa, w tym aromaterapia, muzykoterapia i leczenie światłem. To tam terapeuci stosują innowacyjne metody wyciszenia i relaksu.

W ramach SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie działa także zakład opiekuńczo-leczniczy. Jest zlokalizowany w nowym budynku, który składa się z 55 pokoi dwuosobowych. W zakładzie znajduje się także kuchnia, jadalnia, sala do terapii zajęciowej, sala doświadczania świata, gabinet zabiegowy i lekarski, pomieszczenia dla personelu.

W zakładzie jest miejsce dla 135 chorych, w tym od lutego br. 4 miejsca dla chorych wentylowanych mechanicznie. Placówka przeznaczona jest dla osób przewlekle chorych oraz osób, które przebyły leczenie szpitalne, mają ukończony proces diagnozowania leczenia operacyjnego i nie wymagają już dalszej hospitalizacji, jednak ze względu na stan zdrowia i stopień niepełnosprawności oraz brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w środowisku domowym są niezdolne do samoopieki oraz wymagają kontroli lekarskiej, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji, również dla osób chorych na zespoły otępienne, w tym na chorobę Alzheimera.

Ośrodek w Górnie osiągnął wysoki standard dzięki nakładom inwestycyjnym Powiatu Rzeszowskiego, który jest organem założycielskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie