"Zolo" Kubat zagrał jedno z najlepszych spotkań odkąd jest w Sanoku.
"Zolo" Kubat zagrał jedno z najlepszych spotkań odkąd jest w Sanoku. Tomek Sowa
Na półmetku trzeciej rundy rozgrywek nie ma już drużyny, której sanoczanie by nie ograli. Najdłużej opierał się tyski GKS, który na swoim lodowisku musiał uznać wyższość ekipy Marka Ziętary.

OPINIE TRENERÓW

MAREK ZIĘTARA, trener Ciarko PBSTylko dzięki Przemkowi Odrobnemu zawdzięczamy, że po I tercji był remis. Rywal mieli więcej sytuacji i mogli wyżej prowadzić. Dopiero od II tercji graliśmy znacznie lepiej i mieliśmy nieco więcej szczęścia w dogrywce.

JACEK PŁACHTA, trener GKS Tychy
Przegraliśmy na własne życzenie. Początkowo dominowaliśmy, a potem oddaliśmy inicjatywę rywalom. Podarowaliśmy im dwa gole.

To był jeden z najlepszych meczów tego sezonu. Walką, strzałami i zwrotem akcji można by obdzielić kilka spotkań.

- Zagraliśmy konsekwentnie i w dogrywce do nas uśmiechnęło się szczęście. Cieszymy się z tych punktów, bo wywozimy je z trudnego terenu, ale do końca sezonu jest jeszcze daleko - mówił Przemysław Odrobny, któremu koledzy z drużyny zawdzięczają bardzo wiele.

Świetny mecz rozgrywał też Kubat; po jego strzale z dystansu i rykoszecie od Krzaka padł gol nr 1, był też autorem zwycięskiej bramki, gdy podczas dogrywki (pierwszej w wykonaniu sanoczan w tym sezonie) i gry trzech na trzech podążył za akcją Zapały.

W 34 min Da Costa znalazł się w dobrej sytuacji i zamiast podawać do jeszcze lepiej ustawionego Marcina Kozłowskiego zdecydował się na strzał. Krążek minął bramkę i goście wyprowadzili natychmiastową kontrę, którą zakończył Zapała. mieli świetną okazję do wyrównania, bowiem przez 111 sekund grali w podwójnej przewadze. Gol Bagińskiego spowodował dogrywkę.

GKS TYCHY - CIARKO PBS BANK 2-3 po dogrywce (1-1, 0-1, 1-0 - dogrywka 0-1)

1-0 Da Costa - Kotlorz - T. Kozłowski (11:54), 1-1 Krzak - Kubat - Vozdecky (19:10), 1-2 Zapała - Vozdecky - Gruszka (33:31), 2-2 Bagiński - Jakesz (48:57, w przewadze), 2-3 Kubat - Zapała (61:23).

GKS: Sobecki - Jakes, Sokół; Csorich, Kotlorz; Gwiżdż, Ciura; Majkowski, Wanacki - Woźnica, Pasiut, Bagiński (2); T. Kozłowski (2), Da Costa (2), M. Kozłowski; Przygodzki (2), Galant, Witecki; Banachewicz, Sośnierz, Bigos. Trener - Jacek PŁACHTA.

Ciarko PBS: Odrobny - Mojzis (6), Dronia (4); Rąpała, Kotaska; Gurican, Kubat; Maciejewski, Skrzypkowski - Vozdecky, Zapała, Kolusz (2); Gruszka (4), Dziubiński, Malasiński (2); Krzak, Strzyżowski, Mermer (2); Wilusz, Biały, Bułanowski. Trener - Marek ZIĘTARA.

SĘDZIOWAŁ Przemysław Kępa (Nowy Targ). KARY: 8 - 20 minut. WIDZÓW 2500.