Tauron Hokej Liga. Hokeiści Marma Ciarko STS-u Sanok ulegli Unii Oświęcim dopiero w dogrywce [ZDJĘCIA Z MECZU I TRYBUN]

STS Sanok przegrał z Unią Oświęcim dopiero po dogrywce
STS Sanok przegrał z Unią Oświęcim dopiero po dogrywce Tomasz Sowa
Chociaż w tabeli zespoły Marma Ciarko STS-u Sanok i Re-Plast Unii Oświęcim, to w niedzielę w Sanoku wcale nie było tego widać i mecz rozstrzygnął się dopiero w dogrywce.

Już na samym początku meczu na ławkę kar powędrował Kallionkieli, ale przyjezdni nie zdołali tego wykorzystać. Z kolei Kallionkieli zaraz po powrocie na lód wyprowadził świetną kontrę, po której w kapitalnej sytuacji znalazł się MacEachern, ale nie zdobył gola. W kolejnych minutach sporo próbowała Unia, ale albo brakowało jej dokładności, albo bardzo dobrze interweniował Salama. W II tercji STS dwukrotnie grał w przewadze, ale w ogóle nie było tego widać, gdyż w zasadzie cały czas przeważali goście; bramki jednak żadne nie padły. Kolejna tercja rozpoczęła się natomiast trafieniem oświęcimian. Miejscowi jednak nie zamierzali się poddawać i tym razem skorzystali z momentu, w którym grali w przewadze (na ławce kar przebywał Uimonen). Mimo sytuacji z obu stron więcej bramek nie padło - potrzebna była więc dogrywka, w której dość szybko decydującego gola zdobyła Unia.

Marma Ciarko STS Sanok - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2

Tercje: 0:0, 0:0, 1:1, d. 0:1.

Bramki: 0:1 Ackered 41 (asysty: Ahopelto, Valtola), 1:1 Gnida 48-w przewadze (MacEachern, Filipek), 1:2 Ahopelto 64 (Karjalainen).

STS: Salama - Binner, Lindberg, Viitanen, Ceder, Karnas - MacEachern, Florczak, Bukowski, Kallionkieli, Filipek - Musioł, Niemczyk, Dulęba, Rybnikar, Dobosz - Najsarek, Fus, Sienkiewicz, Gnida. Trener Elmo Aittola.

Minuty karne 8-6. Strzały 16-35. Widzów 1000.