Hokej. Ciarko PBS Bank wygrał pewnie z Sosnowcu i jego przewaga znów rośnie

mawa
Tomasz Malasiński (w białej koszulce) w Sosnowcu zdobył swoją 20. i 21. bramkę w tym sezonie. TOMASZ SOWA
Hokeiści Ciarko PBS Banku wygrali pewnie w Sosnowcu 8-3. A ponieważ Podhale potwierdziło zwyżkę formy i wygrało z wiceliderem z Cracovia przewaga sanoczan nad drugą drużyną urosła do 15 punktów.

Sanoczanie szybko objęli prowadzenie, ale w najciekawszej I tercji Zagłębie grało ciut lepiej, a motorem napędowym byli Zdenek i Kostecki, były gracz naszej drużyny, który zmarnował co najmniej dwie świetne okazje na podwyższenie wyniku.

Remis gościom dał Malasiński, a później Podsiadło trafiając dwa razy w słupek zmarnował okazje na bramki dla Zagłębia.

W 31. min Mojzis huknął z niebieskiej i tego prowadzenia sanoczanie już nie oddali. W III odsłonie gospodarze przycisnęli, a Ślusarczyk ostemplował poprzeczkę (gospodarze domagali się video). Zaś goście w 142 sekundy zdobyli cztery bramki po składnych akcjach i - co najważniejsze - nie dali się wciągnąć do ostrej gry zawodników z Sosnowca.

Warto podkreślić, że nasza drużyna grała bardzo skutecznie; co piąty z 40 strzałów trafił do bramki.

OPINIE
MAREK ZIĘTARA, trener Ciarko PBS
Nie musiałem motywować drużyny ani przed meczem, ani przed drugą tercją, gdy zaczęliśmy grać swój hokej i to zaprocentowało strzelonymi bramkami. Po wypracowaniu przewagi skupiliśmy się na kontrach, co pozwoliło zdecydowanie podkreślić zwycięstwo.

MARIUSZ KIECA, trener ZagłębiaHokej jest bezlitosny, a takiej drużynie jak Ciarko nie można dać się rozkręcić. Szkoda tylko, że w drugiej tercji nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Popełniliśmy za wiele błędów w kryciu, nie mogą się nam zdarzyć przestoje.

TOMASZ MALASIŃSKI, napastnik Ciarko PBSBardzo cieszą mnie te dwa trafienia. Druga bramka pozwoliła drużynie ruszyć, był to impuls do naszego zrywu, bo później zaczęliśmy już grać swój hokej. Chyba potwierdziliśmy, że nie zlekceważyliśmy rywala.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CIARKO PBS BANK SANOK 3-8 (2-1, 1-3, 0-4)

0-1 Malasiński - Dziubiński (0:51), 1-1 Zdenek (7:21), 2-1 Dołęga - Cychowski - Zdenek (13:28, w przewadze), 2-2 Malasiński -Gruszka - Rąpała (24:37), 2-3 Mojzis - Dronia - Mermer (30:52), 2-4 Vitek - Kubat (36:15), 3-4 Bernat - Kostecki (38:48), 3-5 Radwański - Kubat (46:27), 3-6 Kolusz - Vitek (47:07), 3-7 Milan - Dronia (48:14), 3-8 Vitek - Vozdecky - Zapała (48:49).

ZAGŁĘBIE: Dzwonek (48:15 Szydłowski) - Kuc (2), Duszak (2); Działo (2), Cychowski (2); Banaszczak, Kurz; Jaskólski, Kostromitin - Bernat, Twardy, Kostecki; Szewczyk, Zdenek, Dołęga; Ślusarczyk, Zachariasz (2+10), Podsiadło (4); Kisiel, Golec, Baca. Trener - Mariusz KIECA.

CIARKO PBS: Odrobny - Mojzis, Dronia; Rąpała (2), Kotaska; Skrzypkowski, Kubat - Vozdecky, Zapała, Kolusz; Gruszka (2), Dziubiński (6), Malasiński; Vitek (2), Krzak, Strzyżowski (2); Radwański, Milan, Mermer. Trener - Marek ZIĘTARA.

SĘDZIOWAŁ Jacek Rokicki (Nowy Targ). KARY: 24 - 16 (2 techniczne) minut. WIDZÓW 350.

Pozostałe mecze 33. kolejki: GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 5-3 (0-0, 3-2, 2-1); Aksam Unia Oświęcim - Nesta Karawela Toruń 7-3 (2-0, 3-1, 2-1); ComArch Cracovia - MMKS Podhale Nowy Targ 4-5 (1-1, 2-2, 1-2).