Hokej. Nie ma mocnych na mistrzów Polski

mawa
Tomasz Sowa
Pierwsze ligowe spotkanie od miesiąca, debiut nowego trenera w kraju i jeszcze mecz z wicemistrzem. Mecz wygrany przez Ciarko PBS Bank Sanok, co poprawiło nastroje po porażkach w Pucharze Kontynentalnym w Stavanger.

W pierwszej tercji goście mieli więcej z gry, kilka razy zamknęli krakowian w ich tercji. W 16. min stuprocentową okazję zmarnował Kolusz, ale na 17 sekund przed końcem kapitan Ciarko PBS Banku poprawił się i z bliska wepchnął krążek do bramki po zagraniu Wolskiego.

Gospodarze także mieli kilka okazji na gole, ale zmarnowali je Besch, Chmielewski, Leszek Laszkiewicz, Słaboń.

Jak dobrze goście skończyli pierwszą, tak świetnie zaczęli drugą. W 95. sekundzie po kontrze Vozdecky wykorzystał sytuację sam na sam, 4 minuty później pod samą poprzeczkę trafił Radwański, który krakowskie lodowisko zna jak mało kto z graczy "pasów".

Wydawało się, że już jest po meczu, ale po raz kolejny dały o sobie znać kary. Podczas przewagi Valcak zza bramki podał do Dvoraka i było 1-3. Po chwili sanoczanie, mimo gry 5 na 5, zamknęli Cracovię w tercji, ale Radziszewski bronił uderzenia Vitka.

Trzecią odsłonę goście rozważnie bronili, ale po kolejnej karze (wystrzelenie krążka poza lodowisko) nie ustrzegli się błędu już 7 sekund później Daniel Laszkiewicz zdobył kontaktową bramkę. Do końca był niemal kwadrans; Valcak i Dudas mieli okazje sam na sam, ale świetnie bronił Odrobny.

W samej końcówce nerwy poniosły Wolskiego, który rzucił rękawice na lód do bójki z Valcakiem i musiał pojechać do szatni. Na szczęście dostał tylko karę 10 minut za niesportowe zachowanie.

W ostatnich sekundach Cracovia wycofała nawet bramkarza, ale nic nie wskórała.

COMARCH CRACOVIA - CIARKO PBS BANK SANOK 2-3 (0-1, 1-2, 1-0)

0-1 Kolusz - Wolski (19:43), 0-2 Vozdecky - Vitek - Rąpała (21:35), 0-3 Radwański - Biały (25:50), 1-3 Dvorak - Valcak - Kłys (33:38, 5/4), 2-3 D. Laszkiewicz - Słaboń - L. Laszkiewicz (46:07, 5/4).

Cracovia: Radziszewski - Myjak, Besch; Kłys (2), Dudas; A. Kowalówka, Noworyta; Witowski, Zieliński - L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz; Valcak (2), Dvorak, Fojtik; Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski; Kmiecik, Rutkowski, Kostecki. Trener Rudolf ROHACEK.

Ciarko PBS Bank: Odrobny - Mojzis (2), Dronia (2); Kotaska, Wajda; Kubat, Rąpała (2) oraz Pociecha - Wolski (2+10), Zapała (2), Kolusz; Vitek, Bartos, Vozdecky; Gruszka (2), Dziubiński, Malasiński; Radwański (2), Biały, Strzyżowski oraz Mermer. Trener Stefan MIKES.

Sędziował Sebastian Kryś (Katowice). Kary: 4 - 24 minuty. Widzów 2300.