Igloopol Dębica wygrał w Jaśle

Miłosz Bieniaszewski
Igloopol Dębica (na czerwono) wygrał w Jaśle i tym samym zapewnił sobie utrzymanie Marek Dybaś
Igloopol Dębica po ograniu Czarnych Jasło jest już pewnym utrzymania w 4 lidze.

Mecz o identycznym przebiegu w Jaśle bardzo dobrze pamiętają. Tak samo układało się bowiem starcie z Orłem Przeworsk. - Można powiedzieć, że mieliśmy powtórkę z rozrywki - przyznaje Janusz Jamuła, kierownik jaślan.

Lepiej w mecz weszli gospodarze i szybko wyszli na prowadzenie. Walczący o utrzymanie goście zdołali jednak wyrównać i wydawało się, że są na najlepszej drodze, aby zadać kolejny cios. Tuż przed przerwą to znów jednak miejscowi byli na plusie, bo gola do szatni zdobył Kamil Folwarski. - Chłopaki dawali z siebie wszystko i wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze, aby wygrać - słyszymy od Jamuły. - Rywale nas trochę zaskoczyli. Grali defensywnie i szukali szans w kontrach. Zaraz przed przerwą przytrafiła się nam drzemka i znów trzeba było odrabiać straty - mówi Bartosz Zołotar, trener dębiczan.

Po zmianie stron goście ruszyli do odważnych ataków i długo na efekty nie trzeba było czekać. W 53. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką, a jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Stefanik. Minęło kilka minut i to przyjezdni wyszli na prowadzenie. - To był gol kuriozum. Piłka odbiła się od kępki trawy i przelobowała naszego bramkarza. Piłkarz Igloopolu trafił już do pustej bramki - opowiada kierownik gospodarzy. Przyjezdni zadowoleni z rezultatu starali się już utrzymać wynik do końca i cel osiągnęli. - W końcu możemy odetchnąć i w dwóch ostatnich kolejkach zagrać na luzie. Będzie więc okazja, aby się w boju o punkty przyjrzeć rezerwowym, którzy dotychczas mieli mniej szans na grę - mówi trener „Morsów”.

Czarni Jasło - Igloopol Dębica 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Stelmach 14, 1:1 Draguła 38, 2:1 Folwarski 45, 2:2 Stefanik 53-karny, 2:3 Brzostowski 60.

Czarni: Cyran – Tusiński, Dziobek, Jamuła (63 Rodak), Dziedzic – Foryś, Munia, Nabożny, Stelmach, Kurdziel – Folwarski. Trener Tomasz Maczuga.

Igloopol: Psioda – Lamparty, Chmiel, T. Nalepka, Stefanik – Szczepanik, Draguła (67 Żydek), Syguła (88 Łapa), Sasak (78 Jędrzejczyk), Rokita (55 Machnik) – P. Nalepka (55 Brzostowski). Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował Wolan (Tarnobrzeg). Widzów 300.