3 liga. Wojciech Białek upolował Sokół Sieniawa. Avia Świdnik wygrała w Sieniawie [ZDJĘCIA, RELACJA]

Sokół Sieniawa (biało-niebieskie stroje) nie dał rady Avii Świdnik.
Sokół Sieniawa (biało-niebieskie stroje) nie dał rady Avii Świdnik. Grzegorz Kostka
To był ciekawy, otwarty mecz. Avia zwycięstwo w dużej mierzy zawdzięcza Wojciechowi Białkowi, który po raz kolejny w Sieniawie błysnął skutecznością.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Wojciecha Białka. Super strzelec Avii zdobył trzy bramki, a strzelanie rozpoczął już w 7 minucie. Gospodarze zagrażali bramce gości głównie po stałych fragmentach gry i właßnie jedynego gola w tej odsłonie zdobyli po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Janie Mrozie. Tuż przed przerwą blisko bramki z rzutu wolnego był Arleison Martinez, którego strzał był minimalnie nie celny. Druga połowa rozpoczęła się od okazji Wojciecha Białka. Na szczęście dla gospodarzy na posterunku był ich bramkarz. Sokół odpowiedział dwoma niecelnymi strzałami. Goście nie zamierzali zadowolić się trzema bramkami i od czasu do czasu groźnie atakowali. W 63 min. Roman Mykytyn po rzucie rożnym podwyższył prowadzenie Avii. Do końca meczu mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Sokół Sieniawa - Avia Świdnik 1:4 (1:3)

Bramki: 0:1 Białek 7, 1:1 Kiełbasa 8-karny, 1:2 Białek 33, 1:3 Białek 42, 1:4 Mykytyn 63

Sokół: Wierzchowski – Padiasek, Kiełb, Mróz (67 Stankiewicz), Wawryszczuk (67 Ptasznik), Martinez (59 Oziębło), Więckowski, Fedan ż (59 Jeż), Kiełbasa, Wróblewski ż (67 Janik), Kaczor. Trener Dariusz Majcher

Avia: Rudolf – Rozmus ż, Kalinowski (46 Stryjewski), Zając (66 Drozd ż), Białek, Szczygieł (46 Kafel), Uliczny, Machała (46 Dobrzyński), Mykytyn ż, Popiołek (46 Talara). Trener Łukasz Mierzejewski.