Izolator Boguchwała po dramatycznym meczu pokonał Unię Nowa Sarzyna

Tomasz Szeliga
Tomasz Płonka gola nie strzelił, ale nieustannie nękał młodego bramkarza Unii.
Tomasz Płonka gola nie strzelił, ale nieustannie nękał młodego bramkarza Unii. Fot. Krzysztof Kapica
- Dawno nie przegraliśmy w tak frajerski sposób! - pieklił się po ostatnim gwizdku sędziego trener Unii Piotr Brzeziński. Jego drużynę pognębił 20-letni Adrian Powierża.

Wychowanek Izolatora w czwartej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry, wpadł w pole karne gości, spokojnie ułożył sobie piłkę na nodze i uderzył obok Konrada Napieralskiego.

- Nie będziemy co tydzień strzelać po 3-4 gole. Czasem zwycięstwo trzeba wyszarpać - opowiadał uradowany Grzegorz Opaliński, trener gospodarzy.

To był także jego dzień. Trzy punkty zapewnili Izolatorowi piłkarze z ławki, bo wcześniej, na 1-0, trafił Maciej Rusin.

- Miałem szczęście, trafiłem ze zmianami - uśmiechał się Opaliński. A Rusin o mały włos nie zdobył gola rodem z Ligi Mistrzów. W 79. minucie pięknie złożył się do strzału, ale piłka trafiła w słupek. Gdyby wpadła do bramki, Unia mogłaby wywiesić białą flagę.

Tymczasem w samej końcówce goście zaskoczyli biało-zielonych. Po rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego na 17 metrze od bramki Stanisława Bednarza, który miał mnóstwo czasu, by spokojnie przymierzyć.

Trafił w słupek, lecz przy dobitce Damiana Sałka Witolda Kwaśnego już nic nie uratowało. - Wtedy trzeba było szanować piłkę. A my pozwoliliśmy rywalom przeprowadzić kontrę - utyskiwał Brzeziński.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA - UNIA NOWA SARZYNA 2-1 (1-1)
1-0 Rusin (67), 1-1 Sałek (88), 2-1 Powierża (90+4)

IZOLATOR: Kwaśny - Kopiec, Czopko, Woźniak, Krzak - Skiba, Cupryś, Domin (62. Rusin) - Bereś (85. Powierża), Płonka, Karwat (57. Porada).

UNIA: Napieralski - Micek, Bartnik, Sałek, Oślizło - Cichoń (58. Kot), Federkiewicz (81. Dąbek), Kocur, Szafran (85. Reptak), Juda - Bednarz.

SEDZIOWAŁ Robert Podlecki (Lublin). ŻÓŁTE KARTKI: Bereś, Porada, Krzak, Płonka, Karwat - Federkiewicz, Sałek, Bartnik, Oślizło. WIDZOW 100.