Izolator Boguchwala przegrał w Pilźnie 1:2. Rzemieślnik wciąż liderem 4 ligi

mtr
Marcin Jastrzębski
W meczu 5. kolejki 4 ligi Rzemieślnik Pilzno pokonał na własnym obiekcie „Izolację” 2:1. Dzięki zdobytym trzem punktom zespół z Pilzna pozostaje liderem czwartej ligi. Natomiast dla podopiecznych Tomasza Głąba to druga porażka z rzędu.

O przebiegu spotkania zadecydował początek drugiej połowy, który świetnie rozpoczęli gospodarze. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Wolański, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Tomasza Baryczy.

Kilka minut później, po wrzutce Dawida Floriana, prowadzenie podwyższył Adrian Szyszka. 26-latek reprezentował barwy Izolatora w latach 2012-2014. - W pierwszej połowie graliśmy odważnie, mieliśmy swoje sytuacje, sporo stałych fragmentów gry. Nie wiem co się stało po przerwie, wyszedł „inny zespół”, nie wiem dlaczego tak się stało. Straciliśmy takie bramki, których nie powinniśmy tracić - komentował na gorąco Tomasz Głąb, trener Izolatora.

W 79. minucie kontaktowe trafienie zanotował Patryk Zieliński, jednak „Izolacja” nie zdołała już doprowadzić do remisu - Goniliśmy wynik, ale zabrakło czasu i umiejętności - podsumował Głąb.

- Pierwsza połowa była wyrównana, było sporo szarpanej gry, fizycznej walki. Drugą część rozpoczęliśmy od strzelenia bramki i kontrolowania gry. Później goście rzucili wszystko na jedną szalę i zdobyli bramkę kontaktową

- wyjaśniał tuż po meczu trener Rzemieślnika, Tomasz Kijowski.

Rzemieślnik Pilzno – Izolator Boguchwała 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Wolański 48, 2:0 Szyszka 54 – 2:1 Zieliński 79.

Rzemieślnik: Pietraszewski 6 – Szymański ż 6, Tragarz 6, Kwaśniczko ż 6, M. Nalepka 6 (79 Tomasiewicz), Szyszka 7, Ślęzak ż 6 (78 Bytnar), Barycza 6, Macnar ż 6 (75 Ślęczka), Florian 6, Wolański 7 (87 H. Nalepka). Trener Tomasz Kijowski.

Izolator: Kaszuba 5 – Gajdek 5 (65 Brogowski), Bogacz 6, Wiącek 5, K. Wilk 5, Dobrzański 5 (87 J. Wilk), Zieliński 7 (83 Pałys-Rydzik ż), Worosz 5 (56 Sitek 6), Domin 5 (75 Pikiel), Dudek 6 (80 Filip), Róg ż 5. Trener Tomasz Głąb.

Sędziował Winiarz (Jarosław) 7. Widzów 200.