Juniorki Sokoła Kolbuszowa i Resovii grały w finałach mistrzostw Polski

Marcin Jastrzębski
Sokół KD
Juniorki starsze Sokoła Kolbuszowa Dolna i juniorki młodsze Resovii powalczyły w turniejach finałowych mistrzostw Polski.

I liga rusza 22 sierpnia

Piłkarki Resovii i Sokoła Kolbuszowa Dolna rozgrywki nowego sezonu zainaugurują 22 sierpnia. Rzeszowianki to beniaminek I ligi. Zespół Sabiny Wargackiej rozpocznie rozgrywki od spotkania na własnym boisku z Koroną Łaszczów. Piłkarki z Kolbuszowej w 1. kolejce powalczą na wyjeździe z ULKS-em Bogdańczowice.

Kolbuszowianki po trudnych bojach w grupie zajęły 5. miejsce. W rozgrywkach grupowych rywalizowały z Medykiem Konin (ubiegłoroczny i obecny mistrz Polski) oraz AZS Wrocław. Kolbuszowianki miały jeszcze grać z AZS-em UJ-otem Kraków. Ten zespół miał jednak kłopot z wypełnieniem regulaminowego limitu zarejestrowanych zawodniczek.

Sokół przegrał 0:3 z AZS-em Wrocław i 0:6 z mistrzyniami z Konina. W pojedynku wrocławianek z Medykiem padł bezbramkowy remis. W zespole Eugeniusza Sity i Ryszarda Mokrzyckiego zabrakło Małgorzaty Kot. Wychowanka Interu Gnojnica grała w tym czasie w finałowym turnieju Coca-Cola Cup.

Namieszać wśród juniorek młodszych (turniej finałowy w Łodzi) próbowały nastolatki Resovii. Ekipa Moniki Nosal pechowo zremisowała 2:2 ze Stilonem Gorzów, przegrała 0:2 z Ząbkovią Ząbki i 0:3 z Medykiem Konin. Rzeszowianki ostatecznie zajęły 7. miejsce.

- Mogę być zadowolona z gry naszych dziewczyn. Zdobyłyśmy punkt, choć Stilon zdecydowanie był do pokonania. Gra z najlepszymi zespołami w kraju była nam potrzebna, zebraliśmy ważne doświadczenie - oceniła Monika Nosal, trenerka Resovii.

W jej zespole brakowało bramkarki Justyny Róg. Gimnazjalistka z Gnojnicy Dolnej wybrała walkę w finale turnieju Coca-Coli. - Z Justyną byłoby nam łatwiej o lepsze wyniki, ale i tak mogę pochwalić dziewczyny. Postawiły się mistrzyniom Polski - cieszyła się Nosal. Rzeszowianki pojechały na ten turniej autobusem.... kursowym. - To nic wyjątkowego. Większość klubów przyjechała w taki sposób. Do naszego klubu nie możemy mieć zastrzeżeń. Opłacił nam przejazd, dziewczyny nie dokładały - podkreśliła trenerka Resovii.