Juniorzy Stali Mielec pokonali KSZO. Zobacz zdjęcia

Marcin Jastrzębski
Tak młodzi mielczanie cieszyli się po drugim golu zdobytym przed Damiana Buczyńskiego. fot. Marcin Jastrzębski
Juniorzy starsi Stali Mielec rozbili rywala z Ostrowca Świętokrzyskiego w pierwszym ćwierćfinałowym meczu mistrzostw Polski. Goście od 20 minuty grali w dziesiątkę.

W 1/2 finału Stal zagra

ze zwycięzcą dwumeczu Chemik Bydgoszcz - Bałtyk Koszalin, w pierwszym było 1-3.

Rewanż w Ostrowcu w poniedziałek.

Zobacz zdjęcia z meczu: Juniorzy: Stal Mielec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Od początku mielczanie grali szybciej, bardziej zdecydowanie od swojego rywala. Wynik otworzył Daniel Góra, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Damianie Buczyńskim.

Przy okazji czerwoną kartkę otrzymał bramkarz KSZO. Stalowcy złapali wiatr w żagle i podwyższyli za sprawą Buczyńskiego. Z wolnego dogrywał mu Mateusz Świechowski.

W 71. minucie goście wykonywali rzut karny. Przemysław Ślarski podwójnie uratował Stal od straty. Najpierw obronił strzał Bartosza Żura, a później dobitkę Daniela Zająca.

Mielczanie złapali drugi oddech. Zdobyli trzy gole i miejmy nadzieje, że na dobre wybili gościom marzenia o awansie do półfinału. Martwi jedynie uraz Damiana Buczyńskiego.

- Umieliśmy przetrwać trudne momenty i zagrać odważnie w ataku. W rewanżu postaramy się potwierdzić swoją wyższość. Do Ostrowca pojedziemy po to, żeby wygrać - podkreślał Mateusz Świechowski, pomocnik Stali.

- W drugiej połowie sami stworzyliśmy sobie problem. Ratował nas Przemek, a potem strzelaliśmy piękne bramki. Rywal grał bardzo twardo - podsumował Tomasz Tułacz, trener mielczan.

STAL MIELEC - KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 5-0 (2-0)
1-0 Góra (18-karny po faulu na Buczyńskim), 2-0 Buczyński (27-głową, wolny Świechowskiego), 3-0 Szewc (78-głową, rożny Świechowskiego), 4-0 Góra (80, asysta Szewca), 5-0 Świechowski (86, asysta Tomasiaka).

STAL: Ślarski - Kapuściński (61. Szrom), Wrona, Trela, Pydych - Kołodziej (72. Cygnarowicz), Tułacz (77. Zasklaski), Świechowski, Szewc (79. Romanek) - Buczyński (87. Kochanik), Góra (83. Tomasiak).

SĘDZIOWAŁ Sławomir Pipczyński z Radomia.