Kamil Stoch najlepszy w Engelberg. Ziobro trzeci!

pmarkocki
Kamil Stoch w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Engelberg nie miał sobie równych. Marek Dybaś
Kamil Stoch wygrał zakończony przed chwilą konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelberg. Trzecie miejsce zajął Jan Ziobro.

To drugie w tym sezonie zwycięstwo Kamila Stocha, który umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger.

Jan Ziobro natomiast, po wczorajszym zwycięstwie zajął trzecie miejsce - wszystko dzięki znakomitej postawie w drugiej serii (po pierwszej był 12.).

Ostatecznie na 11. pozycji uplasował się Piotr Żyła dzięki czemu awansował na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na 17. miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki a 19. był Maciej Kot. Miejsce w pierwszej trzydziestce zajął także zwycięzca kwalifikacji Klemens Murańka (24).
1. Kamil Stoch (Polska) - 274,7 pkt (132 i 130 m)
2. Andreas Wellinger (Niemcy) - 270,8 (131 i 129,5)