Klasa A Stalowa Wola: Piękne bramki Wójciaka. Przełamanie Rzeczycy Długiej

Arko, kwit
Wisan Skopanie na wyjeździe strzelił trzy bramki i wygrał
Wisan Skopanie na wyjeździe strzelił trzy bramki i wygrał Wisan Skopanie
W grupie pierwszej ostre strzelanie urządziły sobie rezerwy Siarki. W Knapach i nie tylko tematem numer 1 są bramki z połowy boiska Karola Wójciaka. W grupie drugiej porażki doznał lider z Sarzyny, punkty zdmucnęły gościom Wichy z Rzeczycy Długiej.

Grupa 1
KS Lasowiak Wola Baranowska – NZS Kępie Zaleszańskie 6:3 (3:0)

Bramki: Michał Lis 15, 32, 64, samobójcza 35, W. Lis 88, Smykla 90+1 – Kurkiewicz 50, Dul 52, Piwowar 75.
Ocice: J. Lis – Bernat ż, Szymczyk, Piotrkowski, Michał Lis, M. Białek (82 Trzaska ż), Marcin Lis, Pluta, Babula (82 Smykla), P. Białek (68 Ł. Jarosz), W. Lis (60 T. Jarosz). Trener Mirosław Smykla.
Kępie Zaleszańskie: W. Mączka – Kurkiewicz, A. Czarnecki (46 P. Czarnecki), Bożek ż, Gorczyca, Surma, Ł. Mączka (75 Balmas), M. Mączka, Wolak, Dul, Piwowar. Trener Adam Surma.
Sędziował Walski (Tarnobrzeg). Widzów 100.

- Mecz, mimo końcowego wyniku był wyrównany, podsumował spotkanie w Woli Baranowskiej – Michał Polek – kierownik KS Lasowiaka. Wojciech Mączka -bramkarz Kępia Zaleszańskiego obronił w 75 minucie rzut karny.

Koniczynka Ocice - Siarka II Tarnobrzeg 0:9 (0:4)
Ropski 3, Zaradny 2, Lubowicki 2, Głaz, Kabała. Mecz LZS Jadachy – KS Łęg Stany 3:0 (vo), nie odbył się. Sędzia odgwizdał walkower dla gospodarzy. Piłkarzom ze Stanów ważność kart zdrowia skończyła się 21 września br. Kolejarz Knapy - WKS Zabrnie 4:1 (2:0) Wójciak 20, 52, Ruła 35, Pasek 80 – Tys 50-rzut wolny; LZS Zbydniów - Jeziorak Chwałowice 1:5 (0:1) Górski 70 – Marcin Kurkiewicz 63, 65, Suszek 3-rzut wolny, Oskroba 50, Mateusz Kurkiewicz 80; OKS Wielowieś - Wisan Skopanie 1:3 (1:1) Stachowicz 43-karny – Lis 55, 63, Nowak 7; TS Transdźwig Stale – KS Czarni Lipa 7:0 (2:0) Mieszkowicz 6, 59, Kabata 17, Stępień 56, Dziuba 65, Janeczko 74, Polit 87; KS Żupawa - San Wrzawy 5:2 (3:0) Duma 13, 81, D. Laskowski 23, Walski 36-karny, Dul 90+2 - samobójcza 72, nieznany 86.

Ozdobą spotkania w Knapach były bramki Karola Wójciaka - obydwie z połowy boiska. Czerwoną kartką w tym meczu ukarany został Marcin Ciba (WKS Zabrnie) – za faul taktyczny w 80 minucie. W reakcji na to przewinienie, w tej samej minucie za odepchnięcie rywala - czerwoną kartką ukarany został także Adam Pałeczka z Knapów. - Muszę pochwalić Norberta Polka - naszego siedemnastoletniego bramkarza, który kilka razy uchronił nas od utraty gola. Już miałem psychologa ściągnąć, „w końcu się przełamaliśmy”, Kolejarz wrócił na swoje tory i będzie coraz lepiej – podsumował postawę swoich zawodników - Adam Wójciak – prezes Kolejarza.
Pięknego gola strzałem z woleja - zdobył Dominik Polit ze Stalów, piłka wpadła „wprost w okienko”.

Grupa 2
Piłkarze z Rzeczycy Długiej w końcu zagrali bardzo dobre spotkanie zostawiając w pokonanym polu lidera rozgrywek z Sarzyny. Efektowne zwycięstwo nad drużyną z Harasiuk odniósł beniaminek z Wólki Tanewskiej, w którego szeregach przełamał się najlepszy strzelec z ubiegłego sezonu Sebastian Pieróg.

WYNIKI: Tanew Wólka Tanewska - Tanew Harasiuki 3:0 (1:0)
Martyna 44, Kuczera 61 z karnego, Pieróg 85; Podwolina - Retman Ulanów 2:3 (0:0) J. Wołoszyn trzy dla gości; Galena Racławice - Staromieszczanka Stare Miasto 1:0 (0:0) Flis 80; Wichry Rzeczyca Długa - KS Sarzyna 6:2 (2:1) Kusiński 2, 75, Zygmunt 37, 81, Stelmach 72, Haliniak 84 - Bieńkowski 3, Kusy 70; Podlesianka Podlesie - Przemiana-Azalia Wola Zarczycka 6:1 (3:0) Marciniak 2, 17, 44, Piędel 52, Surdyka 72, Dominik Story 86 - Kniaź 86.
POZOSTAŁE WYNIKI: Złotsan Kuryłówka - Sokół Hucisko 1:1 (1:0) T. Baj 10 - Stępień 70; Brzyska Wola - Azalia Brzóza Królewska 1:1 (1:0) Hacia 32 - Iwanicki 62 z karnego; Łowisko - Francesco Jelna 5:3 (3:1) Shakalets 16, 24, Kolano 27, Doktor 80, 91 - Marcin Zygmunt 48, P. Miazga 83, 87.