Klasa B Krosno. Tęcza Zręcin wciąż wygrywa

mtr, krm, sec, gli
Archiwum
W grupie 5 tempa nie zwalnia Tęcza Zręcin. Lider tabeli odprawił kolejnego przeciwnika z kwitkiem i pewnie plasuje się na czele.

GRUPA 1

W hicie kolejki Remix Niebieszczany rozbił na własnym obiekcie LKS Czaszyn aż 6:1. Osława Zagórz odniosła na własnym obiekcie wysokie zwycięstwo nad ostatnim w tabeli Zalewem Myczkowce.

WYNIKI: LKS Tyrawa Wołoska – Nelson Polańczyk 4:1 (2:0) Judka, Stadnyk, Jurcaba, Mazur – Sroka; Orzeł Górzanka – Gabry Łukowe 1:2 (0:0) dla gospodarzy: D. Sidorski 79; Osława Zagórz – Zalew Myczkowce 5:0 (1:0) E. Szałęga dwie, Kowalczyk, Ł. Wróbel, Gunko; Juventus Poraż – Bieszczady Jankowce 3:3 (3:2) D. Mielnik 25, 42, Łukaszyk 30 – Kamil Uzdejczyk, Pawlak, Krystian Uzdejczyk; Olszanica – Pionier Średnia Wieś 1:2 (1:1) Kociuba 20 – Gembuś 39, D. Kaim 51; Remix Niebieszczany – LKS Czaszyn 6:1 (2:0) Koczera 8, Niemczyk 15, 46, 53, D. Pałys 87, 90 – P. Wyczesany 72.

GRUPA 2

Nieodpowiednie zachowanie kibiców w Jaćmierzu było powodem przerwania meczu. „W 68 minucie sędzia przerwał mecz ze względu na obraźliwe zachowanie kibiców gospodarzy w stosunku do sędziów. Pojawiały się wyzwiska, rzucano również jakieś przedmioty. Do tego czasu prowadziliśmy 2-0 lecz najprawdopodobniej mecz zakończy się walkowerem na naszą korzyść” powiedział Wiesław Maślany (Górnik Strachocina). Posada Górna odnosi zwycięstwo w hicie kolejki, który przysporzył kibicom wiele emocji. Dotychczasowy lider tabeli dzielnie walczył lecz ostatecznie uległ świetnie dysponowanym tego dnia gospodarzom. Punkty gubi również Orzeł Milcza przez co nowym liderem zostaje LKS Odrzechowa po wyjazdowym zwycięstwie w Rymanowie.

WYNIKI: Beskid Posada Górna – Płowce/Stróże Małe 4:2 (2:2) Konderak 6, P. Świder 35, Czerniec 65, A. Świder 85 – Kowalewicz 15 (karny), Szmyd 40; Florian Rymanów Zdrój – LKS Odrzechowa 0:2 (0:1) Kandefer, Rodzinka; Orzeł Milcza – Orion Pielnia 0:1 (0:1) Kopacz 17; Wróblik Szlachecki – ULKS Czerteż 3:1 (0:0) Buczek (karny), Ołoc, Samborski - Ślączka; LKS Głębokie – Pogórze Srogów Górny 1:1 (1:1) Walus 29 – Jaklik 20; Mecz Jutrzenka Jaćmierz – Górnik Strachocina przerwano z powodu nieodpowiedniego zachowania kibiców.

GRUPA 3

Aż 36 goli padło w dziewiątej kolejce. Piłkarze Sanu Nozdrzec wygrali 10-1 na stadionie w Dydni. Na szczególne pochwały zasługuje Kiełbasa, zdobywca czterech bramek. Znakomity występ zaliczył również Wojciech Wlizło, który w debiucie ustrzelił hat tricka. Swoich rywali rozgromił także zespół z Izdebek. Dominacja od samego początku i składna zespołowa gra zaowocowały ośmioma strzelonymi bramkami. Hat trickiem popisał się Kulig, a występ na plus zaliczył również Potoczny. Pewne zwycięstwo odnosi zespół z Domaradza, choć zdaniem jednego z gospodarzy, Bartosza Mikosia, mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. „Trzeba przyznać, że zespół z Trześniowa naprawdę nieźle rozgrywał piłkę od obrony. Mieli sporo sytuacji w pierwszej połowie, których na swoje nieszczęście nie wykorzystali. Do przerwy mecz był naprawdę wyrównany i różnie mógł się potoczyć. Dopiero w drugiej połowie podkręciliśmy tempo i rywale nie mieli wiele do powiedzenia, a my zgarniamy trzy punkty po wysokim zwycięstwie”.

WYNIKI: Sokół Domaradz – Sokół Trześniów 5:0 (1:0) K. Domaradzki 11, Jantosz 46, Fic 50, Półchłopek 65, Mikoś 81, Orły Jabłonka – Victoria Niebocko 1:2 (1:1) Tabisz 43 (karny) – Myćka 20, 80; LKS Hłudno – LKS Golcowa 0:2 (0:1) Rachfał 30, Herbut 70, Zryw Dydnia – San Nozdrzec 1:10 dla gości: Kiełbasa cztery, Wlizło trzy, Kucz, Starzak, Uryć, LKS Wzdów – LKS Izdebki 1:8 (0:4) Adamczak 90 (karny) – Ogrodnik 12, Kulig 22, 42, 63, Turoń 31, Potoczny 65, 88, A. Gładysz 69; Górnik Grabownica – JKS Jasionów 3:3 (2:2) Brodzicki dwie, Górniak - B. Borkowski, Władyka, samobójcza.

GRUPA 4

Piłkarze Komborni pauzowali, co wykorzystali konkurenci do liderowania. Zarząd oraz zawodnicy LKS Lubatowa dziękują firmie Greinplast Krosno za zakup strojów na bieżący sezon. Natomiast trener Huraganu Jasionka, Łukasz Aszklar, otrzymuje za naszym pośrednictwem życzenia wszystkiego najlepszego z okazji 40 urodzin od drużyny i zarządu klubu.

WYNIKI: Lubatowa - Koniczynka Krosno 4:3 (2:2) Kania 9, 54-karny, Kut 34, G. Zygmunt 47 – Gibadło 16, 80, J. Zygmunt 37, Tornado Wrocanka – Rotar Węglówka 1:4 (0:4) dla gości: Żukowski 16, cetyniak 24, 34, Noga 41, Huragan Jasionka – Orzeł Pustyny 3:0 (1:0) Dębiec 30, Kotłowski 68, B. Turek 81, Nafciarz Bóbrka – Błękitni Jasienica Rosielna 2:5 (1:1) Wulw 40, W. Gromek 60 – K. Buczek 10, J. Zych 60, Antoniewicz 65, Sz. Fiejdasz 74, J. Chęć 82, Głowienka – Beskid Równe 1:0 (0:0) Michał Guzik 60, Kombornia pauzowała.

GRUPA 5

Na wymianę ciosów poszli zawodnicy z Chlebnej i Łęk Strzyżowskich, ale wystrzelali się do przerwy i wynik pozostał nierozstrzygnięty. W Potoku miejscowy Nurt rozgrywał wyrównane zawody z Tajfunem Łubno Szlacheckie, ale to goście zadali decydujące trafienie i zgarnęli pełną pulę. LKS Brzezówka musiał uznać wyższość rywala z Żeglec i mimo prowadzenia, nie zdobył nawet punktu. Pechowcem okazał się Rafał Zając, który po raz drugi z rzędu zanotował samobója.

WYNIKI: Tęcza Zręcin – Rędzinianka Wojaszówka 4:0 (1:0) Markiewicz 15, 51, 58, Krawczyk 54; Nurt Potok – Tajfun Łubno Szlacheckie 0:1 (0:0) B.Baran 70; Chlebianka Chlebna – LKS Łęki Strzyżowskie 2:2 (2:2) Tłuściak 6, Sanocki 9 – Wanat 4, 41; LKS Brzezówka – Błękitni Żeglce 1:2 (1:1) N.Ruszel 3 – Zając 30-samobójcza, Kania 75; Jasiołka Świerzowa – Victoria Dobieszyn 1:0 (0:0) Lech 86. Pauzował: KS Szczepańcowa.

GRUPA 6

Sparta Osobnica na pełnym luzie pokonała Zorzę Łubienko i wciąż dzieli fotel lidera z Liwoczem Brzyska, który ograł w Gliniku Nowym miejscowego Dragona. Dębowczanka Dębowiec miała prawdziwego pecha i mimo prowadzenia do przerwy pozostała z niczym. Rywale z Makowisk decydujące bramki strzelili w ostatnim okresie spotkania i zgarnęli pełną pulę.

WYNIKI: Jasiołka Hankówka/Brzyszczki – Wisłoka Niegłowice 1:1 (1:0) Pec 26 – Myśliwiec 69; Sparta Osobnica – Zorza 03 Łubienko 4:0 (2:0) Lazar 10, 69, M.Kulig 44, Golonka 72; Nowy Dwór Makowiska – Dębowczanka Dębowiec 3:1 (0:1) Sokołowski 52, 90+1, Bałon 90 – Kuchta 45; Dragon Glinik Nowy – Liwocz Brzyska 1:3 (1:3) Kowalczyk 9 – Kozak 11, Dziedzic 23, 37; Wisłoka Błażkowa – LKS Osiek Jasielski 1:3 (1:2) S.Czapla 27 – Frączek 25, Urban 36, Kiełbasa 72; Wrzos Krempna – GKS Team 17 Szebnie 2:6 (0:3) Grasela 80, Konik 86 – P.Nowak 10, 30, 31, Zagórski 56, Macieik 63, Pankiewicz 87-karny.