Klasa B Rzeszów: Tuzin goli Białej

ola, arko, tsz, mj
Graczy Potoku Dobrynin (żółte koszulki) niespodziewanie wysoko pokonali Błękitnych Siedlanka. fot. TOMASZ LEYKO
Gracze z Rudnej Wielkiej nie zaliczą do udanych wypad do Białej. Nie dość że stracili 12 bramek to kończyli mecz w 9-tkę.

Już w 20 minucie z boiska za dwie żółte kartki zszedł Wojciech Kula ale już wtedy było 3-1 dla gospodarzy.
W II połowie do kolegi z drużyny dołączył Michał Pańczyszyn i Rudna broniła się w 9-tkę. Biała bez litości wypunktowała rywala.

GRUPA I
Również Mrowla mogła rozgromić Dąbrowę, ale zawodnicy gości seryjnie marnowali doskonałe sytuacje.

W sumie mecz mógł się inaczej ułożyć - przy stanie 0-1 karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Marcin Głodek. Również z 11 metrów pomylił się Hul z Bud Głogowskich, ale lider zdołał wygrać z Grunwaldem.

Zaczernie w I połowie prowadziło równą walkę z Junakiem Słocina, ale po zmianie stron goście odjechali rywalom.

KP ZABAJKA - STARONIWA RZESZÓW 3-0 (1-0)
BRAMKI: Lewicki 2 (41, 70), S. Kłeczek (78)

ZABAJKA: K. Mosiężny - Białos, Skop, P. Kłeczek, Żmuda - Sondej (73. Lis), Lewicki (85. Noworól), Lasota, Sapko (73. Grzywacz) - T. Grygiel (68. Kida), S. Kłeczek

STARONIWA: P. Magiełda - M. Magiełda, Błażej, Kukułka, Zygarlicki - Hydzik, Juda, Czernicki, Majchrowski (78. Brzęk) - Mikołajczyk, Lubas (83. J. Potok)

SĘDZIOWALI: Jan Tarnawski oraz Konrad Łach i Bartłomiej Kozyra (Nowa Sarzyna). WIDZÓW: 100

POZOSTAŁE WYNIKI: Biała - Rudnianka Rudna Wielka 12-1 (6-1) W. Stokłosa 3, Marcin Środa 3, J. Miąsik 2, Ł. Miąsik, Stec, A. Szczepanik, Szyszka - Pańczyszyn; Trzcianka Trzciana - Iskra Zgłobień 2-1 (1-0) Rzepka (32), Stokłosa (60) - Świder (65); Plon Klęczany - Rudzik Rudna Mała 1-4 (0-2) K. Ciupak (80) - Janik 3 (35, 60, 70), Kozik (20); Dąb Dąbrowa - Mrowlanka Mrowla 0-3 (0-2) Krawiec (17), Baran (23-głową), Marcin Surowiec (76); Victoria Budy Głogowskie - Grunwald Rzeszów 2-1 (1-0) Bartnik (41), Bać (49) - Ślęczka (88); Limblach II Zaczernie - Junak Słocina 2-5 (2-2) Kucharski (3), Skała (40-karny) - Pasternak 2 (10, 80), Nalepa 2 (55-karny, 70), Golik (25).

GRUPA II
Pasjonująco zapowiada się w tym sezonie walka o awans - z kompletem punktów pozostają aż cztery drużyny. Płomień Zagorzyce podczas meczu z rezerwami Hermana urządził sobie ostre strzelanie. Niewiele gorzej wypadli w tej kolejce piłkarze z Lubeni.

KORONA DOBRZECHÓW - CZARNI CZUDEC 1-0 (1-0)
1-0 M. Kępa (15)

KORONA: Wilk - Dziepak, Zięba, Włodyka, Scibior - Mariusz Kępa, R. Kępa, Fiema, Ciombor - Łukasiewicz (70. Poprawa), Pilch (80. Fortuna).

CZARNI: Wiater - Brzyski (46. Czarnota), Gontarski, Zybura, Błażej - Domino, Pietrzyk (40. Copik), Górecki, Stawarz (46. Bekiesz) - Magnuszewski, Jodłowski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Huragan Kozłówek - Aramix Niebylec 1-1 (1-1) dla gości P. Telesz; Płomień Zagorzyce - Herman II Hermanowa 7-0 (2-0) Ochał 2, P. Miś 2, Róg, Fabianowicz, Alberski; Start Lubenia - Gogołów 5-1 (1-0) dla gospodarzy: W. Smalarz 3, Szymański z karnego, Dudek; Albatros Szufnarowa - Diament Pstrągowa 2-3 (2-2) dla gości: K. Bieda 2, Mikuszewski.
Mecz Orzeł Lubla - Grom Mogielnica nie odbył się. Goście nie dojechali do Lubli. Pauzował Sokół Grodzisko.

GRUPA III
Piłkarze Orła Harty w pierwszej połowie meczu w małych derbach z Błażowianką nie bardzo mogli "dojść do siebie" po weselu ich prezesa - Łukasza Potocznego ze śliczną małżonką Marzeną.

Ale po przerwie solidnie się zmobilizowali i do zwycięstwa dołączają Młodej Parze najserdeczniejsze życzenie na nowej drodze życia!

Niespodziewanie trzy punkty w derbach w Głuchowie ugrali piłkarze Szarotki. Goście byli przede wszystkim skuteczniejsi - skomentował Jacek Cisek - trener Głuchowianki.

POGÓRZE HUSÓW - ZIMOVIT II RZESZÓW 8-2 (3-0)
BRAMKI: Łyszczarz 2 (57, 60), Krupiński 2 (23, 42), Ł. Szobak 2 (75, 82), Wrona (13), Kuźniar (65) - Strzecha 2 (55, 87).

HUSÓW: Styś - Mateusz Podolec, Tytoń, Misztal (77. Ł. Szobak), Wrona, Kapitowski (46. Marek Podolec), A. Kucha, Kużniar (70. Król), Pacyna (46. Łyszczarz), Dulęba, Krupiński.

ZIMOVIT II: Sikora - Pera, Pałka, Kwarta (46. Kłeczek), Szyszka, Opaliński (33. Strzecha), Miąsik, Baran, Surdel (65. Trzyna), Gubernat, Ćwiąkała.

SĘDZIOWAŁ Damian Golema (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Kwarta, Pałka. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Głuchowianka Głuchów - Szarotka Rogóżno 0-3 (0-1) M. Słysz (23), M. Skupień (47), Wierzbicki (90); Iskra Jawornik Polski - Szarotka Nowy Borek 4-0 (3-0) M. Trzyna (15-karny), B. Żak (28), T. Warchoł (40), K. Jamrozik (60); Markovia Markowa - Galicja Chmielnik 5-1 (1-0) Kluz 3 (6, 60, 68), Sitek (73), Szpytma (83) - Żuraw (88); Orzeł Harta - Błażowianka II Błażowa 4-2 (0-2) Mariusz Potoczny (43), Drewniak (54), Mateusz Potoczny (74), Ryba (87) - Sak 2 (15, 33); Orzeł Wysoka Łańcucka - Wenecjanka Lecka 3-1 (1-1) Cwynar (18), Nicpoń (56), Gaweł (87) - Panek (10); SZIK Wola Rafałowska - Pogórze Bachórz 2-1 (2-1) Ciura (9), Gibała (26) - Domin (43).

GRUPA IV
Dwa punkty w końcówce meczu stracili piłkarze Zorzy. W 82 minucie po rzucie rożnym, wykonywanym przez Piotra Kwiatkowskiego piłkę głową musnął wprowadzony po przerwie Artur Świgoń.

Ten sam zawodnik doprowadził do remisu strzałem z rzutu karnego na cztery minuty przed końcem meczu.
W Czarnej goście zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej minucie meczu.

ZORZA TRZEBOŚ - KORONA II RZESZÓW 2-2 (1-0)
BRAMKI: J. Ożóg (10-karny), Plizga (55) - Świgoń 2 (82, 86-karny). .

TRZEBOŚ: P. Tęcza - Cymerys, Rzeszutek, Kuźniar, Bandura, R. Gnatek, Plizga, J. Ożóg, S. Tęcza, Krzanowski (60. Watras), D. Gnatek.

KORONA II: Krupa - Bojarski, Bazylak (46. Tomasik), Dziubek, Weres, Kwiatkowski, Ostrowski (78. Gaweł), Mitka (55. Świgoń), Marcin Sierżęga, Maciej Sierżęga, Stec.

SĘDZIOWALI Krzysztof Turkosz oraz Grzegorz Stafiej i Damian Łapa (Łańcut). ŻÓŁTE KARTKI: Watras - MItka. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Herkules Trzebuska - Jawor Krzemienica 0-1 (0-1) M. Morycz (15-rzut wolny); Las Zalesie - Orzeł Wysoka Głogowska 1-6 (0-3) Witek (65) - Widomski 2 (5, 20), Siłka 2 (35, 52), Cyrek (60), Rębisz (75); ŁKS Łukawiec - ŁKS II Łąka 1-3 (0-2) Pukała (80) - Ł. Lech (5), Guzek (40), Wilanowski (65); Stobierna/Krzywe - Sitowianka Budy Łańcuckie 3-1 (2-0) Warchoł (5), Widomski (15), Bielecki (90) - Kojder (88); Wisłok Czarna - Wola Dalsza 1-2 (1-1) Kubiak (5-karny) - Miś (43), Peszek (90); Rzemieślnik Strażów - Jedność Hucisko 4-0 (1-0) Barnat 2, K. Laskowski, Cyrnek.

GRUPA V
W meczu na szczycie Barka pokonała Smoczankę i dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek została samodzielnym liderem.

Ciekawie było w Jaślanach, gdzie Błękitni z nawiązką odrobili dwubramkową stratę. Wcześniej na tym samym boisku poległ Pitmark, choć jego rywal, Gryf, kończył spotkanie w dziewiątkę. Aż 8 goli zobaczyli za to kibice w Górkach.

BŁĘKITNI JAŚLANY - DROMADER CHRZĄSTÓW 3-2 (1-2)
BRAMKI: Piątek 2 (40, 60), Szelest (70) - Rudek (25), Kołacz (30).

BŁEKITNI: Sobol - Piątek, Soja, Zurawski, Wróbel - Wiącek, Midura (70. Dziaduch), Marek, Konieczny - Szelest, Taraszkiewicz.

DROMADER: Mokrzycki - Swiątek, Bakowski, Chrabąszcz, Kaczor - Ochalik (75. Guła), Ciejka (70. Kuczkowski), Zając, Pazdro - Rudek, Kołacz.

SEDZIOWAŁ Jacek Węgrzyn z Mielca. ZOŁTE KARTKI: Zurawski, Soja, Marek, Midura - Kaczor, Chrabąszcz. WIDZOW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Pitmark Jaślany - Gryf Mielec 2-3 (1-2) M. Głaz, A. Zalot - Ogiba z karnego, Jemioło, Węglarz; Grunwald Padew Narodowa - Podleszany 1-2 (0-1) Janeczek (47) - G. Zawierucha (20), T. Siembab (60, z karnego); Barka Breń Osuchowski - Smoczanka Mielec 2-0 (1-0) Wnuk (32), Borowiec (67); Wisła Gliny Małe - Tęcza Orłów 1-2 (1-0); Błysk Górki - Rzędzian Rzędzianowice 4-4 (2-2) Głowacki 2 (obie z karnego), Stachura, Krówka samobójcza - R. Pomykała, Sajek, B. Pomykała, Dziekan; Plon Kawęczyn - Wisłoka Borowa 4-1 (1-1) dla gości: Furgała. Pauzowały Dębiaki.

GRUPA VI
Piłkarze Zarębek zaliczyli kolejny udany występ. Pokonali aż 0-5 Tuszymkę. Widać, ze spadkowicz będzie "musiał" liczyć się w walce o powrót do A klasy.

Zaimponował formą nowicjusz z Dobrynina, który rozbił Błękitnych na ich terenie aż 2-6! Siedlanka kończyła mecz w, dziesięciu, bo junior Radosław Grabiec w 65. minucie musiał opuścić boisko. W sobotę rywalizował jako junior i nie mógł przekroczyć limitu czasowego.

BŁĘKITNI SIEDLANKA - POTOK DOBRYNIN 2-6 (1-2)
BRAMKI: D. Krupa (30-karny), Pietroński (60) - Szczepanek (2), Zieliński 2 (25, 86), Kasza (60), Mokrzycki (75, 81).

BŁĘKITNI: Mokrzycki - Kleska, D. Krupa, Grabiec, Posłuszny - Babiński, Wróbel, Magda (65. M. Wrażeń), D. Wrażeń - Pietroński, Kasza.

POTOK: Ł. Kopacz - P. Kopacz, R. Sędłak, Kołodziej, K. Juwa, P. Juwa ( 46. Koterba), Kasza (70. M. Sędłak), Pleban, Zieliński, Mokrzycki, Szczepanek (80. Podedworny).

SĘDZIOWALI Paweł Bieszczad oraz Łukasz Pilch i Tomasz Kubicki (Dębica).. WIDZÓW 100.

POZOSTALE WYNIKI: Zacisze Trześń - Strażak Rzemień 3-1 (2-0) Bańkowski (27), Sawala (43), Sitko (82) - Harla (70); Kolbuszowianka II - Orzeł Kosowy 5-2 (1-2) Cisło, K. Gorzelany 3, D. Pik - Rzeszutek (35), Kuźma (40); Sokół II Kolbuszowa - Iskra Łączki Brzeskie 1-2 (0-1); Tuszymka Tuszyma - Trotyl Zarębki 0-5 (0-1) M. Mokrzycki (3), Srana 2 (37, 80), J. Mokrzycki (64), Gancarczyk (70); Vigor Trzęsówka - Wisłoka Podole 5-1 (1-1) dla Vigoru: Flis (16), Komaniecki 2 (51, 76), Mokrzycki (62), Leśniak (67); Werynianka Werynia - Florian Ostrowy Tuszowskie 5-1 (2-0) D. Puzio (20), T. Wilk (36), Skowron (56), J. Mazur 2 (67, 80) - Ł. Maziarz (84-karny);