Siarka Tarnobrzeg zrewanżowała się Starowi i wygrała pierwszy mecz na wiosnę. Kosei Iwao bohaterem meczu

Gol japońskiego napastnika Siarki dał w Połańcu punkt, a w starciu ze starachowiczanami już komplet "oczek" siarka tarnobrzeg/facebook
W meczu 20. kolejki trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg pokonała na swoim boisku 1:0 Star Starachowice. Tym samym nasz team wyrównał z rywalem rachunki za 0:1 z rundy jesiennej. Gola dla tarnobrzeżan, już drugiego w tym sezonie, zdobył Japończyk Kosei Iwao

Siarka bardzo chciała szybko otworzyć wynik, ale choć miała więcej z gry, w pobliżu bramki starachowiczan brakowało jej większego spokoju, a co za tym idzie dokładności w grze. Pierwszy raz zapachniało golem w 34. Minucie, gdy z półwoleja przyłożył Kacper Jodłowski.

Podopieczni Dariusza Kantora wkrótce dopięli celu, a w roli głównej wystąpił Kosei Iwao. Napastnik z Kraju Kwitnącej Wiśni wpadł w pole karne, został nieprzepisowo zatrzymany i sędzia dmuchnął w gwizdek.

Poszkodowany ustawił piłkę na 11. metrze i strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi ze Starachowic.

Nie brakuje u nas zawodników, którzy potrafią i lubią uderzyć z karnego. Kosei powiększył to grono. Czuł się na siłach strzelać, wziął piłkę i trafił. Te sprawy zostawiam chłopakom

mówił po meczu coach siarkowców.

Po zmianie stron goście postanowili podziałać konkretniej na połowie gospodarzy. Z dystansu szczęścia próbował Sławomir Duda, ale dobrze interweniował Andryi Artym. W 59. minucie zza pola karnego celował z kolei Michał Wcisło, jednak i tym razem próba nie przyniosła określonego rezultatu.

Andrij w bramce jest dowodem tego, że każdy u nas ma zaufanie. W Połańcu zrobił prezent Czarnym, ale pokazał, że zna swój fach. Spisał się doskonale w tym meczu

podkreślił trener Siarki.

Star zaczął ryzykować w tyłach i w 78. minucie szansę na dobicie przeciwnika miał Kamil Orlik. Znalazł się w sytuacji sam na sam, ale dziewiątej w sezonie bramki nie zapisał na konto, bo klasę pokazał Paweł Lipiec. – Przed nami mecz z Karpatami, do którego po zwycięstwie będziemy się szykować w dobrych nastrojach – dodał coach naszego zespołu

Siarka Tarnobrzeg – Star Starachowice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Iwao 41 karny.

Siarka: Artym - Misztal, Woś, Szymocha, Sulkowski (78. Bieniarz), Kaliniec (78. Feret), Jodłowski, P. Lisowski (66. Kumorek), Cichocki (78. Mróz), Orlik (90. Świgut), Iwao. Trener: Dariusz Kantor.

Star: Lipiec - Majdanewycz (61. Handzlik), Jagiełło, Bracik, Stefański, Duda (61. Szynka), Kośmider (61. Ambrozik), Puton (70. Cukrowski), Wcisło, Głaz, Śliwiński (70. Stanisławski). Trener: Tadeusz Krawiec.