Klasa O Jarosław: Czuwaj Przemyśl wygrał w Roźwienicy

pmarkocki
Czuwaj (na żółto) w Roźwienicy zwyciężył miejscową Syrenkę.
Czuwaj (na żółto) w Roźwienicy zwyciężył miejscową Syrenkę. TOMASZ STRZEBAŁA
W 9. kolejce sprawcami największej niespodzianki byli piłkarze Roztocza, którzy dotąd nie mieli ani jednego punktu, a w niedzielę wygrali w Szówsku. Dzielnie też powalczył Huragan, urywając "oczko" Sokołowi Sieniawa. Nie było sensacji w Medyce, lider pewnie pokonał Bizona, który od 31. minuty grał w osłabieniu.

SYRENKA ROŹWIENICA - CZUWAJ PRZEMYŚL 2-4 (2-2)
BRAMKI: Sawa (12), Błaszczyk (22) - Gniatek 3 (3, 59, 60), Rybkiewicz (10).

SYRENKA: Krupa - Kubicki, Ł. Pajda, Bogonos, Zawadzki - Skowron, Błaszczyk, Pilch (76. Żołyniak), Wańkowicz (65. M. Pajda) - Sawa, B. Łuc.
CZUWAJ: Sochacki - Kitor, Rybkiewicz, Zając, Galanty (89. Klucznik) - Kilian (84. Hanasko) , Adamski, Kapłon (46. Smotrycki 80. Kuźniarsk), Kocaj - Turek, Gniatek.
SĘDZIOWAŁ: Adam Włoch (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Kitor, Gniatek. WIDZÓW: 200.

Niesamowity mecz w Roźwienicy, którego bohaterem był Rafał Gniatek. Napastnik Czuwaju już w 3 minucie skutecznie wykończył podanie Turka. W odpowiedzi groźnie na bramkę przemyślan uderzał B. Łuc, ale piłka przeleciała obok spojenia. Znowu trafili za to goście. Tym razem po rzucie wolnym pośrednim na listę strzelców wpisał się Rybkiewicz.

Ekipa Syrenki takim obrotem sprawy się jednak nie podłamała i jeszcze przed przerwą doprowadziła do remisu. Najpierw kontaktową bramkę z dobitki zdobył Sawa, później pięknym, 20 metrowym lobem wyrównał Błaszczyk. Emocji nie brakowało też w drugiej połowie, ale strzelali już tylko piłkarze Czuwaju, a konkretnie Gniatek. W 59 minucie wykorzystał nieporozumienie defensywy gospodarzy, zaś kilkanaście sekund potem dokładnie przymierzył z główki. Po tym ciosie miejscowi już się nie podnieśli.
HURAGAN GNIEWCZYNA - SOKÓL SIENIAWA 1-1 (1-0)
BRAMKI: Piróg (4) - Wilusz (75)

HURAGAN: Drzystek - R. Krutysz, J. Hader, P. Rachfał (87. T. Wojtas), Jagieła, Piróg, Mirek, Gurak, Kotliński, Kida, Łuczyk (78. Wojtyna).
SOKÓŁ: Kaczmarek - Padiasek, Macina, Boczarski, Gleń, Fedak, Zajchowski, Bursztyka, Karwacki (55. Szkamruk), Wilusz, Krawiec
SĘDZIOWALI Grzegorz Piestrak oraz Ireneusz Małysz i Łukasz Olech (Przemyśl) ŻÓŁTE KARTKI Jagieła, Gurak, Mirek - Zajchowski, Krawiec, Wilusz CZERWONA KARTKA Wilusz (80. za drugą żółtą) WIDZÓW: 300

Od początku spotkania przewagę posiadali goście, jednak bramkę zdobyli po kontrze gospodarze za sprawą Piroga po podaniu Rachfała. W drugiej połowie goście dopięli swego i doprowadzili do wyrównania, po ładnym uderzeniu z szesnastki Tomasza Wilusza. Gospodarze mogli to spotkanie wygrać, ale w 80 minucie rzut karny wykonywał Hader i posłał piłkę obok bramki.

BŁĘKITNI GRZĘSKA - POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW 3-0 (1-0)
BRAMKI: T. Przeszłowski (30), Pelc (85), Ł. Kubicki (90+1)

BŁĘKITNI: Osmyk - M. Przeszłowski, Kiełbicki, Lasek, Jędryka, T. Przeszlowski (64. Pelc), Domka, Krupa, Maj, Mirek (76. W. Pieniążek), Solarz (90. Ł. Kubicki).
POGOŃ-SOKÓŁ: Szczybyło - Małecki, Gacek, Gutowski (65. Machczyński), Nowak, A. Hass (60. Grutowski), Mazur, Dyś, P. Hass, Nieckarz, Flis (80. Męder).
SĘDZIOWALI Karol Zielski oraz Andrzej Gurniak i Paweł Ratuż (Przemyśl) ŻÓŁTA KARTKA Dyś WIDZÓW 200.

Błękitni którym ostatnio się nie wiodło, przełamali fatalna passę. Miejscowym prowadzenie dał w pierwszej połowie Tomasz Przeszłowski, mimo jeszcze kilku sytuacji wynik do przerwy nie uległ zmianie. Gospodarze trzy punkty przypieczętowali w samej końcówce. Bramki zdobyli Pelc i Kubicki strzałem głową. Kubicki bramkę zdobył trzydzieści sekund po wejściu na boisko.

MKS RADYMNO - LKS SKOŁOSZÓW 0-1 (0-1)
BRAMKA: Andrejko (25).

RADYMNO: Wyczawski - K. Szot, Demski, Kwaśny, Delikat - Petynia (57. Podgórski), Skowronek, Olech (57. Kryczyński), Szpunar - Andruszko, Łamasz.
SKOŁOSZÓW: D. Buczkowski - Pacuła, M. Sobejko, S. Mazurkiewicz, P. Mazurkiewicz - K. Buczyński, Lisańczuk, Bach (89. D. Sobejko), Andrejko (66. Przytuła) - J. Sobejko (88. G. Sobejko), Gliniak.
SĘDZIOWALI Piotr Krzych oraz Czesław Furgała i Anna Klufas (Lubaczów). ŻÓŁTE KARTKI: Skowronek, Demski, Kryczyński - K. Buczkowski, J. Sobejko, Pacuła; CZERWONA: Pacuła (90+2, druga żółta). WIDZÓW 400.

Wynik jest krzywdzący dla gospodarzy, gdyż to oni w derbach sąsiadujących ze sobą miejscowości nadawali ton grze, atakowali i strzelali, niestety niecelnie. W innych przypadkach obronną ręką wychodził 20-letni bramkarz Damian Buczkowski, najmocniejszy punkt skołoszowian w tym meczu.

Bliscy zdobycia prowadzenia dla miejscowych byli już w 6. min Jan Andruszko i w 8. Maciej Łamasz. Goście zagrozili poważnie dwa razy - w 40. min Łukasz Andrejko i w 62. boiskowy weteran, Jerzy Sobejko, któremu pod koniec meczu zmianę dał jego 20-letni syn Grzegorz. Zwycięski gol padł po uderzeniu Roberta Bacha. Bramkarz miejscowych odbił piłkę wprost pod nogi Andrejki, a ten zrobił swoje.
BIZON MEDYKA - STAL SYSTEMS WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 1-4 (1-2)
BRAMKI: Zabroni (15) - Piotr Szczepański (25), Pietrucha (38), Poprawa (75), Bojarski (85).

BIZON: Domina - Adamski, Kocełło, D. Górka, P. Jakubowski - Śmigielski (77. Mikos), Zabroni, Małecki, Smyk (83. Gajewski) - Cwynar. D. Kędzior.
WÓLCZANKA: Groch - Goń (46. Jurasz), Świadek, Kiszka, Piotr Szczepański (72. Kulpa) - Bojarski, Kozłowski, Paweł Szczepański (85. Perykasza), Pietrucha - Poprawa (75. Rokosz), Pietluch.
SĘDZIOWALI Wojciech Bartnik oraz Maciej Szymczycha i Konrad Tomczyk (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Śmigielski, Kocełło - Paweł Szczepański; CZERWONA: P. Jakubowski (31, brutalny faul). WIDZÓW 400.

Gospodarze zaczęli w imponującym stylu i już po kwadransie prowadzili po strzale 19-letniego Mateusza Zabroniego. I atakowali nadal. - Kto wie, jakby się ułożył mecz, gdyby nie zdarzenie w 31 minucie - ubolewa Tomasz Ślączka, działacza Bizona. - W ferworze walki Przemek Jakubowski sfaulował rywala i ujrzał czerwony kartonik. Ten moment, jak się potem okazało, był przełomowy. Goście jeszcze do przerwy zdobyli dwa gole, a w drugiej odsłonie już dominowali i pewnie wygrali.

GRANICA STUBNO - POGÓRZE ROKIETNICA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Tokarz (61- głową).

GRANICA: Antosz - Tokarz, Wasiewicz, Gielarowski, Zielenkiewicz (64. Derba) - Sedlaczek, Halwa (76. Gargała), Krucan, Solarczyk - Biega, Lach.
POGÓRZE: Lasek - Barnak, Wilk, Walczak, Bichajło - Jarosiewicz, Żelazny, Skupień, R. Olcha - M. Olcha, Kubas.
SĘDZIOWALI Dariusz Tomas oraz Łukasz Horodecki i Grzegorz Pikuła (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Solarczyk - Barnak. WIDZÓW 150.

Gospodarze odnieśli dość szczęśliwe zwycięstwo. Do przerwy przed utratą bramek uratowały ich słupek i poprzeczki, w które trafiały uderzenia przyjezdnych. Jedyny gol dla miejscowych padł po rzucie rożnym wykonanym przez Łukasza Sedlaczka. W drugiej połowie Pogórze atakowało i było bliskie wyrównania. W Granicy z konieczności w polu musiał zagrać rezerwowy bramkarz, Marcin Gargała. wab

POZOSTAŁE WYNIKI: Golbalux Wiązownica - Pogoń Małkowice 2-0 (0-0) Litwin (55), P. Luft (65); Budowlani Szówsko - Roztocze Narol 1-2 (1-0) Wysocki (20) - B. Zdybek (62), Baran (68). ZALEGŁE MECZE rozegrane 22 bm. Pogoń- Sokół - Czuwaj 1-6 (1-3) Flis - B. Turek, Gniatek 2, D. Turek 2, Przytuła; Sokół - Granica 1-0 (0-0) Bursztyka; Pogórze - Błękitni 5-1 (1-0) Kubas, M. Olcha 3, Żelazny - Maj.