Klasa O Jarosław. Granica przegrała po raz pierwszy

Pogoń-Sokół Lubaczów - MKS Kańczuga 1:1 (0:1)

Bramki: Roman 69 – Grzebyk 19.

Lubaczów: Łakomy – Hojdak, Cisek, Tworko, Zając – Bryk (66 Buczkowski), Gelmuda (82 Kamień), Polucha ż, Czerski (70 Roman), Łeski (46 Małecki) – Roman. Trener Waldemar Pisarz.

Kańczuga: Lasek – Ł. Borcz, K. Borcz ż, Gaweł, Cieleń – Argasiński, Zięba (80 Hanus), Podstolak, Majkutowski – Pilawa (46 Dziedzic), Grzebyk (67 Krupa). Trener Marek Rybkiewicz.

Sędziował Żurawski (Przemyśl). Żółte kartki: Gelmuda, Kamień. Widzów 150.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy swoją przewagę udokumentowali golem Artura Grzebyka. Po przerwie dogłosu doszli gospodarze i doprowadzili do wyrównania. Później miejscowi zmarnowali jeszcze jedną dogodną sytuację do odwrócenia losów meczu.

KS Węgierka – Graniczni Krowica 3:2 (1:0)

Bramki: Krysa 45, Jaszek 55, Pająk 90+5 – T. Furgała 60, Pukas 63.

Węgierka: Brzyski – Nosal (60 Ząbroń), Jaszek, Maj, Przepłata, Lizak, Pająk, Krysa, Skowron, Fedor, Drzymała.

Graniczni: Rypnowski – Chomyszyn, Kowaliszyn, Horodko, T. Furgała, Paweł Furgała I, Paweł Furgała II, G. Furgała, Terech, Ivanishyn (53 Pukas), Czyrny.

Żółte kartki: Nosal, Krysa, Horodko, Paweł Furgała I, Terech. Widzów 100.

Pojedynek drużyn, które walczą o zachowanie ligowego bytu padł łupem gospodarzy, którzy dyktowali przez większą część meczu warunki gry. Przed przerwą na prowadzenie miejscowych wyprowadził Krysa. Wynik podwyższył Jaszek, wykorzystując błąd golkipera gości. Graniczni nie zwiesili głów i w krótkim odstępie czasu zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Węgierki, którzy rzutem na taśmę zdołali zapewnić sobie zwycięstwo.

Błękitni Grzęska - Płomień Morawsko 1:0 (0:0)

Bramka: Jędryka 67-karny.

Grzęska: Niemiec – Kołodziej, Strączek, Jędryka, Maj – Harpula, Pieczek (46 Solarz), Domka, Frankiewicz (70 P. Słysz) – Pelc, Pieniążek. Trener Piotr Żak.

Morawsko: Czyż – M.Kuziemko, Gil, Lorenowicz, Szuflita – A. Skiba, Sawa, Owarzany, M. Pajda – Ł. Pajda, Ł. Kuziemko (75 P. Kuziemko). Trener Jarosław Kos.

Sędziował Grodecki (Przemyśl). Żółte kartki: Pieniążek. Widzów 200.

Walczący o utrzymanie Błękitni, po kompromitacji w |Lesznie, tym razem zagrali dużo lepiej i zainkasowali ważne trzy punkty. Losy meczu rozstrzygnął rzut karny, którego szczęśliwym wykonawcą okazał się Michał Jędryka.

KS Kisielów-Pełnatycze - Fenix Leszno 3:2 (2:0)

Bramki: Kiełbasa 30, Wilczek 35, Stecko 85 – Gołębiowski 51, Sołomyj 70-karny.

Kisielów: Bieniasz – Ożga, Lasek ż (70 Nowosiad), Świtalski, Rząsa – Wilczek, Wiglusz (75 Gujda), Stecko, Rychtyk – Taciuch, Kiełbasa (72 Dylewski). Trener Łukasz Kasperski.

Leszno: D. Baran – Sołomyj, Krzysztof Stachniak, Bazylewicz, P. Baran (88 Noga) – Majchrowicz, Kuszaj (86 Konrad Stachniak), Zimoń, Gołębiowski, Głuszko, Maik. Trener Tomasz Andrejko.

Sędziował Szymczycha (Jarosław). Żółte kartki: Rząsa, Gujda - Kuszaj. Widzów 100.

Miejscowi w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki i wydawało się, że następne są kwestią czasu. Nic z tych rzeczy. Ambitnie grający goście doprowadzili w drugiej połowie do wyrównania. Trzy punkty dla gospodarzy uratował Stecko w końcówce meczu.

San Hurko/Hureczko - Santos Piwoda 2:0 (1:0)

Bramki: Danielak 32-karny, Fedak 88.

San: Wilma – Drapała, Danielak, Ł. Kowalski (75 P. Krajewski), Wyjek, Fedak (89 M. Krajewski), Kazek ż (70 G. Kowalski), Kubas, Delikat, Ślimak (60 Adamski), Kijanka. Trener Andrzej Danielak.

Santos: P. Skrzypek – Iwański, A. Opic, Wysocki, Dawid Skrzypek, R. Skrzypek (55 L. Opic), P. Pindak, Furtyk, Gawura (70 Piliszko), Broda, Cieliczka (46 Wojciechowski). Trener Jacek Harłacz.

Sędziował Włoch (Jarosław). Żółte kartki: Fedak, Kubas. Widzów 150.

Więcej przy piłce byli piłkarze gości, to oni starali się nadawać ton wydarzeniom na boisku, jednak gospodarze byli skuteczniejsi i odnieśli zwycięstwo. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała sobie klarownej sytuacji. Gol padł po faulu w polu karnym. W drugiej części meczu sytuacji sam na sam nie wykorzystał Broda. Tuż przed końcem pojedynku Fedak wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, nie pozostawiając piłkarzom Santosu złudzeń. arb

POZOSTAŁE WYNIKI: Promyk Urzejowice - Motor Grochowce 0:3 (0:1) Svyatyj 44-karny, Wiątek 60, Jabłoński 66; Granica Stubno - Huragan Gniewczyna 0:2 (0:1) J. Słysz 41, Jagieła 70, jest to pierwsza porażka Granicy w tym sezonie; Sanoczanka Święte - LKS Skołoszów 0:1 (0:1) Milanik 8. kostek