Klasa O Rzeszów: 12. wygrana Korony Rzeszów!

Waldemar Mazgaj
Krzysztof Kapica
Nie ma mocnych na Koronę. Zespół Zdzisława Napieracza na 13 spotkań tego sezony wygrał 12, potknął się tylko w pierwszej kolejce na Grodziszczance. - Jeszcze tylko Malawa i Tyczyn i będziemy mieć wesołą zimę - uśmiecha się prezes Tadeusz Świgoń.

Korona Bendiks Rzeszów - Iskra Jawornik Polski 3:0 (1:0)
Bramki
: Zieliński 23, Weres 60, 72.

Korona: Szczepański – Ferenc, Gołda, Ryżak, Linek - Kozicki (70 Siudy), Filip (75 Grega), Bigus, Weres - Tłuczek (70 Smalarz), Zieliński. Trener Zdzisław Napieracz.

Iskra: M. Pieniądz – K. Pieniądz, Makara, Stanowski, Potoczny ż - P. Warchoł (80 Słupek), Chmiel, Trzyna (83 K. Olejarz), Banaś (80 Dulkiewicz), Pawełek (70 Rybski) - M. Olejarz. Trener Grzegorz Chwasta.

Sędziował Gawron (Mielec). Widzów 50.

Korona cały mecz przeważała i pewnie wygrała 12. mecz z rzędu. – To najniższy wymiar kary, bo już do przerwy mogliśmy strzelić 3-4 gole – mówił trener Zdzisław Napieracz.

– Rywal grał ambitnie, ale na rozpędzonego lidera to za mało. Mamy solidny skład, budowany od kilku lat i co najważniejsze chłopcy podchodzą poważnie do obowiązków – dodawał prezes Tadeusz Świgoń.

Sawa Sonina - Jedność Niechobrz 1:3 (0:2)
Bramki
: Paczocha 85-karny - Trznadel 30-głową, Szeliga 36, Wrona 88.

Sawa: Cieszyński – Krok, Paczocha, Nycz (46 Śledź), Cwynar (70 Lekki) – Sobek, D. Baran, J. Baran, Grad, Szpunar ż – Słonina ż. Trener Maciej Grad.

Jedność: Jodłowski – Trznadel, Lib, Gorzelany, G. Rak (46 Kucharzyk) - Kalandyk (68 Kocurek), Wrona, Kłeczek ż, Rachwalski (75 Wiech) - Bosek ż, Szeliga (63 Lelek). Trener Marek Kramarz.

Sędziował Ł. Krasowski (Leżajsk). Widzów 80.

Pewna wygrana gości. – W pierwszej połowie graliśmy super piłką, w drugiej siedliśmy nieco. Przy wyniku 2:0 zawodnicy myśleli, że mecz sam się wygra – komentował Marek Krupa, prezes Jedności. Gola meczu zdobył Wrona; lobem z 25 m po ładnej akcji drużyny.

– Decydowało to co zawsze, czyli proste błędy w obronie w pierwszej połowie. Rywale w drugiej połowie nie wychodzili ze swojej połowy, ale strzeliliśmy tylko jedną bramkę, a prosty błąd bramkarza sprawił, że zaraz straciliśmy gola na 1:3 – dodawał Maciej Grad, trener Sawy, którego zespół, grając w drugiej części meczu na dwóch napastników, miał sporo sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do bramki (m.in. ostemplowała poprzeczkę).

Niedzielne mecze:**
Dynovia Dynów - Błażowianka Błażowa 2:3 (1:1) **Tworzydło 41, Rebizak 64 – Kruła 42 (dobitka karnego Roga), Serwatka 66, Karnas 77 (dobitka swojego karnego);

Aramix Niebylec - Strumyk Malawa 0:3 (0:0) H. Put dwie 61, 72, Odrzywolski 85;

TG Sokół Sokołów Młp. - Grodziszczanka Grodzisko Dolne 3:3 (2:0) P. Darocha 21, Bać 43, Nizioł 88-karny – Pałys 57, A. Przeszło 62, Walkowicz 63 * w 10. minucie Bać z Sokoła nie wykorzystał karnego, Duda z Grodziszczanki po meczu pojechał do szpitala karetką;

Błękit Żołynia - Strug Tyczyn 0:0
SMS Resovia II - Crasnovia 3:3 (2:1) Barszczak 29-wolny, Pecko 31, Lorenc 70 – R. Szczepański 22, Krzak 55-wolny, 80-karny * czerwoną kartkę w końcówce meczu ukarany został: Gwizdak (Crasnovia) w 89. minucie