Klasa O Rzeszów. Porażka Sawy, Wisłok krok od 4 ligi

luci
Lider ze Strzyżowa nie miał lekko na trudnym terenie w Malawie, ale wywiózł bezcenne trzy "oczka". Bartosz Frydrych
Coraz mniej niewiadomych w rozgrywkach piłkarskiej klasy O Rzeszów. Wisłok Strzyżów już w sobotę może świętować awans do 4 ligi jeśli pokona Dynovię.

Porażki doznał główny konkurent lidera Sawa Sonina. Zespół Macieja Grada uległ w Niechobrzu Jedności, to oznacza, że strzyżowianie mają już 10 oczek przewagi, a Sawa, która jako jedyna może im zagrozić tylko cztery mecze do końca rozgrywek. Wisłok zagra w sobotę z Dynovią i jeśli zwycięży ten mecz awansuje bez oglądania się na wyniki rywali.

Po porażce 1:7 z Dynovią swoje szanse na ligowy byt pogrzebała ostatecznie Astra Medynia Głogowska. Już wcześniej ze spadkiem pogodzić musiały się drużyny KS-u Dąbrówki i LKS-u Jasionka. Cenne zwycięstwo odniosła Błażowianka, która odskoczyła Gromowi Handzlówka na 8 punktów i jeśli w 4 lidze utrzyma się Głogovia, zajmowane przez błażowian 13. miejsce da im utrzymanie.

Na wyróżnienie zasługuje mecz KS Dąbrówki z Sokołem Sokołów Młp., który miał dodatkową oprawę. Mecz rozegrano w Sokołowie, a zawodników wyprowadziła eskorta Akademii Futbolu Sokół.

Strumyk Malawa – Wisłok Strzyżów 2:3 (2:1)

Bramki: A. Tokarz 2, 45 – Rusin 39, 52, Krok 55

Strumyk: Ł. Szczepański – S. Mendoń (90 Kwolczak), M. Gaweł, Ślęzak, Kędzior, Put (84 P. Baran), Odrzywolski, Bieda (62 Lech), Lelek, A. Tokarz (79 Paśkiewicz), Bereś (55 R. Gaweł). Trener Adam Wałczyk.

Wisłok: Kukulski – Durek, Świst, P. Mendoń (46 Grodzki), Draga – Pałys (90 Sz. Margański), Szyszka, Kwaśniczko, Włodyka, Krok – Rusin (87 K. Baran). Trener Maciej Rusin.

Sędziował: Antosiewicz (Rzeszów). Żółta kartka: Kędzior (Strumyk). Widzów 100.

Wydawało się, że Wisłok lepiej rozpoczął ten mecz, ale to Strumyk po szybkiej kontrze wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie spotkania, a chwilę potem mógł podwyższyć wynik po rzucie rożnym. Wisłok tak na prawdę otrząsnął się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Składna akcja, po której Pałys zacentrował wprost na głowę Rusina, a ten skierował piłkę do siatki, dała wyrównanie gościom. Jeszcze przed przerwą gorąco zrobiło się pod jedną i drugą bramką. Skuteczniejsi byli jednak miejscowi, którzy tuż przed przerwą znów byli na prowadzeniu.

Po zmianie stron mocno ruszyli piłkarze ze Strzyżowa. Przycisnęli rywala i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Rusin wykorzystał idealne podanie w tempo Szyszki i po raz drugi wyrównał stan meczu, a chwilę potem po rzucie rożnym Krok dał pierwsze prowadzenie Wisłokowi. Strumyk nie zamierzał jednak się poddać. Oba zespoły nie szczędziły sobie i mecz zrobił się bardzo dynamiczny, ale wynik się nie zmienił. Najbliższy wyrównania był w 82 minucie Kędzior, który trafił w poprzeczkę.

Mecz mógł mieć sentymentalne znaczenie dla m.in. Macieja Rusina, który w przeszłości był grającym trenerem Strumyka, gdy ten występował w 4 lidze. Teraz popularny „Rusek” jest coraz bliższy awansu na ten szczebel z Wisłokiem.

MAGAZYN SPORTOWY24 - ANDRZEJ IWAN O PASJONUJĄCYM FINISZU SEZONU

POZOSTAŁE WYNIKI:
KS Stobierna – LKS Jasionka 4:0 (2:0)
K. Jagusiak 4, 74, 76, Ł. Lepionka 26-karny;
KS Dąbrówki – Sokół Sokołów Młp. 1:1 (1:1) Gwizdak 28 – Nizioł 19,
Korona Bendiks Rzeszów – Crasnovia Krasne 1:1 (0:0) Zieliński 52 – A. Szczepański 56;
Jedność Niechobrz – Sawa Sonina 2:0 (0:0) Trznadel 51, Lenik 90,
Dynovia Dynów – Astra Medynia Głog. 6:1 (4:0) Kulon 2, 21, 31, 87, Domin 15, Rebizak 67-karny, Paszko 74 - Głowiak 84,
Grom Handzlówka – Iskra Jawornik Polski 0:0;
Reslogistic Błażowianka – Bratek Bratkowice 3:2 (2:1)
Łyszczarz 18, Sochacki 40-samobójcza, Kruła 55 – Czaja 5, 65-karny.