Klasa O Rzeszów. Porażki liderów, Strumyk wicemistrzem

luci
Strumyk Malawa (żółte stroje) kończy sezon na drugim miejscu w tabeli.
Strumyk Malawa (żółte stroje) kończy sezon na drugim miejscu w tabeli. Krzysztof Kapica
Z czterech czołowych zespołów w klasie O tylko Strumyk Malawa zanotował zwycięstwo. Dzięki temu zespół Adama Wałczyka zakończył rozgrywki na 2. miejscu w tabeli. Z ostatniej pozycji rzutem na taśmę uciekła Jasionka.

Strumyk Malawa – Sawa Sonina 3:1 (0:0)

Bramki: Bereś 68, Tokarz 75, Lech 83 - Nycz 54.

Strumyk: Szczepański – Ślęzak, Mendoń, M. Gaweł, Lelek (65 Paśkiewicz), Kędzior (70 Lech), Bieda, Odrzywolski (85 Olczak), Put, Bereś, Tokarz (75 R. Gaweł). Trener Adam Wałczyk.

Sawa: Cieszyński – Paczocha, Kwolek, J. Baran, Grad, Nycz, Pasternak, Sobek, Szpunar, Lekki (75 Sroczyk), Lewandowski. Trener Maciej Grad.

Sędziował Pająk (Mielec). Widzów 100.

Tą wygraną Strumyk przeskoczył dwójkę konkurentów i kończy sezon na drugim miejscu. – Mecz od początku do końca toczył się pod nasze dyktando. Sonina schowała się za podwójną gardą i tylko czasami kontratakowała – mówi Adam Wałczyk, trener Strumyka. Goście świetnie rozpoczęli drugą połowę, po golu Nycza było 0:1, potem jednak młodzież z Soniny zaczęła opadać z sił, co wykorzystali doświadczeni gracze Strumyka.

Korona Bendiks Rzeszów – Jedność Niechobrz 4:0 (0:0)

Bramki: Obuch 47, Omiotek 54, 56, Porada 70.

Korona: Raczek – Sierżęga, Ferenc, Ryżak, Gołda, Siudy, B. Kozicki, Obuch, Omiotek, Tłuczek, Porada (80 Grega). Trener Zdzisław Napieracz.

Jedność: Jodłowski - Lib, Rak (46 Bosek), Kucharzyk, Gorzelany, Bać (46 Bijoś), Wrona (46 Kocurek), Kłeczek, Kalandyk, Trznadel, Szeliga (58 Linek). Trener Marek Kramarz.

Sędziowali: Gmitrzak (Rzeszów); Widzów 80.

Forma Korony jest w ostatnich kolejkach nie do przewidzenia. Tydzień wcześniej podopieczni Zdzisława Napieracza ulegli słabej Jasionce, by teraz pokonać mocny zespół z Niechobrza w osłabionym składzie. Początek jednak nie wskazywał na to co się działo później. Pierwszy kwadrans należał do gości, którzy jednak nie wykorzystali swoich okazji. Mocnym uderzeniem rozpoczęła się druga połowa. Korona w 8 minut znokautowała przeciwnika. Najpierw Obuch trafił z wolnego, potem po rajdzie Siudego podwyższył Omiotek. Doświadczony gracz Korony zdobył też bramkę nr 3 przy asyście Obucha. Wynik meczu ustalił Porada dobijając mocny strzał z wolnego Ryżaka.

Reslogistic Błażowianka – LKS Jasionka 0:4

Bramki: Flis 34, 90, Wojewoda 51, Reiman 59.

Błażowianka: Jamrozik – Rzepecki, Łyszczarz, Ostafiński, Sobczyk, Ząbek, M. Kruła, P. Kruła (46 R. Mijalny), R. Kanach, P. Kanach, W. Kruczek. Trener Tomasz Ostafiński.

Jasionka: Mazjanis – Tutak, Wójtowicz, Wojewoda, Olszowy, Wacław, K. Pilecki, Motyka (79 Wrzos), Drupka, Flis, Reiman (70 Kaczmarski). Trener Marcin Rejman.

Jasionka rzutem na taśmę uciekła z ostatniego miejsca w tabeli, marne to pocieszenie, ale przez niemal cały sezon w drużynie nie było tyle uśmiech co w ostatnich kolejkach. Gospodarze nie błyszczeli w tym spotkaniu. Sporadycznie gościli pod bramką rywala. Rozstrzelała się za to Jasionka. Świetny mecz zagrał Flis, który zdobył dwie bramki, a przy golu Wojewody zaliczył asystę.

Resovia II – Wisłok Strzyżów 2:1 (1:0)

Bramki: Brzozowski 42, Kowal 89 – Sz. Margański 69.

Resovia II: Bieleń – Baran (46 Obłoza), Micał, Kowal, Cynar, Brzozowski (70 Pikiel), Smoleń (51 Delekta), Guzek, Gogola, Twardowski, Feret. Trener Paweł Szurgociński.

Wisłok: Zimny (84 Opoń) – Śliwa, Kwaśniczko, Szyszka, Draga, Piechowiak, Durek, Grodzki, Sz. Margański, Krok, Ćwiklik (74 W. Margański). Trener Maciej Rusin.

Sędziował Sęk (Mielec). Widzów 50.

Resovia II wygrała czwarty mecz z rzędu jednak nie tak efektownie jak poprzednie, ale za to z wyżej notowanym przeciwnikiem. W pierwszej połowie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka bramkowych okazji. W 42. minucie goście popełnili błąd przy rozgrywaniu piłki, co wykorzystał Brzozowski. Po zmianie stron za odrabianie strat wziął się Wisłok. Strzały Kroka jednak szybowały nad poprzeczką Resovii, a Dutek przegrał sam na sam z Bieleniem. Strzyżowianie dopięli w końcu swego i wyrównali po zagraniu Piechowiaka do Sz. Margańskiego. Remis nie urządzał chyba miejscowych, bo znów zaatakowali i w 89. minucie zdobyli zwycięskiego gola.

POZOSTAŁE WYNIKI: Grom SZiK Handzlówka – KS Stobierna 2:4 (0:3) Chmiel 55, Lenar 67 – Jagusiak 1, Grzesik 4, Dworak 33, Fabiński 90-karny; Sokół Sokołów Młp. – Bratek Bratkowice 1:0 (0:0) Darocha 61; w 90 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Darocha. Dynovia Dynów – Crasnovia Krasne 3:5 (2:1) Kulon 24, 60, Domin 45 – A. Szczepański 5, 55, Majda 52-karny, R. Szczepański 59, 73; KS Dąbrówki – Astra Medynia Gł. 0:0 po meczu z Astrą rozstał się trener Paweł Adamczyk. Pauza Iskra Jawornik Polski.