Klasa O Rzeszów: Wysoka wygrana Korony Rzeszów w meczu na szczycie

luci
Korona Rzeszów pokonała u siebie Błękit Żołynia 6:1
Korona Rzeszów pokonała u siebie Błękit Żołynia 6:1 Krzysztof Kapica
W tym sezonie nie ma mocnych na Koronę Rzeszów. Drużyna Zdzisława Napieracza w meczu na szczycie pokonała 6:1 Błękit Żołynia powiększając swoją przewagę nad konkurentami.

Porażki doznał wicelider z Tyczyna, zresztą z pierwszej piątki wygrał tylko prowadzący w tabeli zespół z Rzeszowa.

Wciąż pozbierać się nie może Aramix Niebylec, który po raz kolejny przegrał jednym golem. – Nie umiem wytłumaczyć tego co dzieje się z naszą drużyną. To jakiś straszny pech. Mam nadzieję, że los się w końcu odwróci – mówi trener Niebylca Łukasz Telesz.

Wysoką wygraną zanotowała Grodziszczanka, w dużej mierze dzięki swojemu trenerowi Mateuszowi Walkowiczowi, który zdobył dwie bramki, w tym jedną prawie z połowy boiska.

Korona Bendiks Rzeszów – Błękit Żołynia 6:1 (3:1)

Bramki: Zieliński 22, Weres 36-karny, 77, 86, Bigus 42, Omiotek 71 - M. Dudek 2.

Korona: Szczepański – Ferenc, Kozicki, Gołda, Linek, Omiotek, Bigus, Grega (70 Filip), Smalarz (85 Porada), Weres, Zieliński (80 Rząsa). Trener Zdzisław Napieracz.

Błękit: Gwizdak (82 Ślęk) – Bienias, G. Dudek, Noworól, Markowski (74 Połeć), Danielewicz, Wawrzaszek, Ł. Rupar (65 Noworól), Koba (65 Urban), M. Dudek (46 Balawender), M. Rupar (74 Kowalski). Trener Tomasz Szmuc.

Sędzia: Pająk (Mielec), Widzów 70.

Trafienie Marcina Dudka już w drugiej minucie mogło zwiastować pierwszą porażkę w tym sezonie Korony. Lider jednak odpalił dwadzieścia minut później i zdominował rozochoconego beniaminka. Jeszcze przed przerwą było 3:1 dla miejscowich, którzy po zmianie stron poszli za ciosem. Najładniejsza bramka padła w 77. minucie. Po akcji Smalarza do siatki mocnym strzałem trafił Weres, który swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego.

Błażowianka Błażowa – KS Stobierna 1:3

Bramki: Serwatka 27 – Płonka 33, 65, Jakubowski 56.

Błażowianka: Socha – Łyszczarz, Sobkowicz, Serwatka, Róg – Kruła, P. Kanach, W. Kruczek (72 Durek), P. Kruczek (46 R. Kanach), Gwazdacz (58 Sobczyk), Karnas (68 Kuśnierz). Trener Tomasz Ostafiński.

Stobierna: Fabiński – Ł. Lepionka, Frańczyk Dziedzic, Drzał, M. Grzesik (46 Wilk), B. Grzesik, Kamiński (90 Chmiel), Płonka, Jakubowski, Jagusiak (85 Leśniak). Trener Artur Marciniak.

Sędziował: Krasowski (Leżajsk). Widzów 70.

Mecz rozegrano w sobotę o 11, bo Piotr Brzęk brał tego dnia ślub i większość graczy Błażowianki wybierało się na wesele. – Składamy najserdeczniejsze życzenia młodej parze, ja i cała drużyna – mówi Jan Kustra, prezes Błażowianki. Wygranej na prezent ślubny jednak nie było, choć mecz zaczął się obiecująco dla miejscowych. O wygranej gości zadecydowała druga połowa. Gospodarze popełniali błędy, a przyjezdni je wykorzystali.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Strug SZiK Tyczyn - Resovia II SMS Rzeszów 1-3 (0-2)
Domino 55 - Ostrzywilk 4, Skoczylas 12, Czech 80;

Crasnovia Krasne – Jedność Niechobrz 1:3 (0:1)
R. Szczepański 69 - Kłeczek 39-karny, 53-karny, Szeliga 63, w 53 minucie Paweł Drapała (Crasnovia) otrzymał czerwoną kartkę;

Strumyk Malawa – Dynovia Dynów 4:0 (0:0)