4. liga podkarpacka. Wisłok Wiśniowa udzielił lekcji gry młodym piłkarzom Korony Rzeszów

Tomasz Paryś
Korona Rzeszów
Wisłok Wiśniowa nie miał litości dla zawodników Korony Rzeszów i wysoko wygrał w pierwszym wiosennym meczu ligowym.

Spotkanie ze względu na prace pielęgnacyjne murawy stadionu przy ul. Potockiego w Rzeszowie odbyło się na sztucznej nawierzchni w Nowej Wsi. Zdecydowanie lepiej na tym boisku czuli się piłkarze Wisłoka, którzy od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataków. Wynik meczu otworzył wracający po kontuzji do składu Michał Szymański. Koroniarze odpowiedzieli kilkanaście minut później za sprawą Sebastiana Kuźniara. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to kanonada strzelecka podopiecznych Grzegorza Sitka, a do siatki trafiali: Karol Czelny, Wiktor Majewski z karnego, ponownie Michał Szymański i Paweł Piątek.

Po licznych zmianach w składach obu drużyn spadło też tempo zdobywanych bramek, bo druga połowa przyniosła tylko po jednym trafieniu dla jednych i drugich. Dla Korony Rzeszów gola strzelił Dawid Gałka, a po stronie Wisłoka na listę strzelców wpisał się raz jeszcze Paweł Piątek.

- Pierwsza z siedemnastu lekcji za nami. W szatni sami chłopcy stwierdzili, że nie grają tego, co powinni grać. Wierzę, że w kolejnych meczach będzie to trochę inaczej wyglądać - powiedział po spotkaniu trener Korony Paweł Młynarczyk.

Korona Rzeszów - Wisłok Wiśniowa 2:6 (1:5)

Bramki: 0:1 M. Szymański 3, 1:1 Kuźniar 26, 1:2 Czelny 30, 1:3 Majewski 33-karny, 1:4 M. Szymański 35, 1:5 Piątek 40, 1:6 Piątek 65, 2:6 Gałka 68.

Korona: Grygiel - Leśniak (86 Kulig), Pikuła, Matkowski, Gałka - Sondej (75 Mroszczyk), Czepiel (52 Cwynar), Bajek (52 Augustyn), Nowak - Nerc (66 Pałac), Kuźniar. Trener Paweł Młynarczyk.

Wisłok: Korziewicz (76 Dziok) - Gierlasiński (55 Kovtok), Zięba, B. Szymański, Smoleń (55 Reichel) - Czelny, Krok, M. Szymański (55 Głód), Kasperkowicz (76 Walicki) - Majewski (85 Baran), Piątek (85 Gil). Trener Grzegorz Sitek.

Sędziował: Ciak (Stalowa Wola).