MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Klub Seniora Podkarpackiego ZPN-u rośnie w siłę. Talaga i Kolator gośćmi spotkania w Łańcucie

Tomasz Ryzner
Tomasz Ryzner
W łańcuckiej "Bogdance" spotkał się tłum ludzi zasłużonych dla podkarpackiej piłki nożnej i nie tylko
W łańcuckiej "Bogdance" spotkał się tłum ludzi zasłużonych dla podkarpackiej piłki nożnej i nie tylko Podkarpacki ZPN
W Restauracji "Bogdanka" w Łańcucie odbyło się spotkanie Klubu Seniora Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. W jego trakcie do szacownego grona przyjęto kolejnych członków, a także odznaczono zasłużonych dla futbolu w naszym regionie.

- Spośród wszystkich dyscyplin sportowych w Polsce tylko piłka posiada Kluby Seniora, co świadczy o naszym związaniu z tą dyscypliną, powiązaniu klubów na terenie całego kraju z naszą kochaną dyscypliną – mówił do zgromadzonych profesor Jerzy Talaga.

Nestor polskiej myśli trenerskiej, legendarny pedagog, który w maju skończył imponujące 95 lat, był jednym z gości spotkania. - Życzę wszystkim zdrowia i dalszych lat pracy dla naszej ukochanej dyscypliny - zaznaczył wybitny naukowiec, wykładowca warszawskiej AWF, który piłkarską przygodę zaczynał w Resovii.

Na zaproszenie klubu odpowiedział także Eugeniusz Kolator, przewodniczący Klubu Seniora PZPN, który do Łańcuta przyjechał z małżonką.

Gdy zostałem przewodniczącym Klubu Seniora PZPN, postanowiłem odwiedzić wszystkie Kluby Seniora działające w wojewódzkich Związkach Piłki Nożnej. Byłem w Gdańsku, w Warszawie, w Łodzi i jestem w Rzeszowie. Cieszę się, że mogłem tu przybyć w towarzystwie człowieka z tego terenu, z panem profesorem Talagą, który ma 95 lat i ma się bardzo dobrze. To szmat polskiej piłki nożnej, który poświęcił się piłce, wychowawca wielu pokoleń trenerów. Teraz zamierzam się spotykać i kontynuować tradycję wzajemnych powiązań, wspomnień, tak, aby człowiek jeszcze czuł potrzebny

powiedział Eugeniusz Kolator.

Podczas spotkania w „Bogdance” medalami i odznakami PZPN i Podkarpackiego ZPN odznaczono kilkanaście osób. Lista wyróżnionych wygląda następująco:
Józef Mączka - brązowa odznaka honorowa PZPN,
Tadeusz Głodek - złota odznaka honorowa PZPN,
Julian Bis, Władysław Kijak i Bogusław Szczurek - honorowe odznaki Podkarpackiego ZPN,
Krzysztof Nazarko i Adam Dubas - srebrne odznaki Podkarpackiego ZPN,
Janusz Kapuściński - złota odznaka Podkarpackiego ZPN,
Eugeniusz Kolator i Jerzy Talaga - złota odznaka Podkarpackiego ZPN,
Tadeusz Głodek i Tadeusz Lis - diamentowe odznaki Podkarpackiego ZPN,
Stanisław Gancarz i Stanisław Urbański - brązowy medale za zasługi dla piłki nożnej,
Tadeusz Lis - medal srebrny za zasługi dla piłki nożnej.

Klub Seniora Podkarpackiego ZPN-u powstał w 2017 roku i na samym początku liczył kilkanaście osób.

- Na początku było nas 11 osób, w tym Grzesiek Lato, Janek Domarski, Boguś Pater, Janek Chwostek i kilku innych – mówi Wincenty Morycz, założyciel i przewodniczący KS na Podkarpaciu i członek KS PZPN. - Dziś jest nas w klubie 45 osób i wielu kolejnych chętnych, chcących zasilić nasze szeregi. Gdybyśmy chcieli wszystkich brać, to byłoby nas już ponad setka i kto wie, może kiedyś będzie. Miło, że możemy się znów ze sobą spotykać, zjeść wspólnie obiad, powspominać stare czasy – dodaje pan Wincenty.

W ostatnim półroczu do klubu dołączyło ośmiu nowych członków. Na początku roku Zarząd Podkarpackiego ZPN-u na wniosek Klubu Seniora zatwierdził przyjęcie w jego poczet: Adama Dubasa, Stanisława Gancarza, Józefa Kornatowskiego, Józefa Mączkę i Jana Miłka. Józef Kornatowski, pełni nadal funkcję prezesa Podokręgu Stalowa Wola, a Józef Mączka wiceprezesa Sokoła Kamień.

Ostatnio KS powiększył się o trzy kolejne osoby; Mieczysława Miazgę, byłego prezesa i sponsora Górnovii Górno, Bogusława Szczurka, działacza m.in. Podkarpackiego ZPN-u, a także sędziego piłkarskiego z Podokręgu Jarosław, oraz Krzysztofa Nazarko.

Bardzo cieszę się, że taki klub istnieje w naszym związku i prężnie działa. Dziękujemy, że jesteście, że mamy się od kogo się uczyć pracy w związku i w klubach. Wasza wiedza zdobywana przez lata jest bezcenna

powiedział podczas spotkania w Łańcucie Krzysztof Mączka, wiceprezes Podkarpackiego ZPN-u.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24