Sportowiec, mistrzyni świata w karate tradycyjnym, prezes Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Rzeszowa, adiunkt na wydziale wychowania fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Marta Niewczas została nominowana do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza 2011

Najważniejsze osiągnięcia

Pani Marta za najważniejsze swoje osiągnięcie uważa udane życie rodzinne: dwóch synów i męża oraz niezmienne grono przyjaciół, które jest zawsze z nią na dobre i na złe. Największe sukcesy w dziedzinie sportu to pięciokrotne mistrzostwo świata oraz ośmiokrotne mistrzostwo Europy w karate tradycyjnym.

Natomiast na płaszczyźnie politycznej zmiana na lepsze - wspólnie z prezydentem Tadeuszem Ferencem - oblicza naszego Rzeszowa (rozwiązania komunikacyjne, wizerunek miasta, imprezy kulturalne, dwukrotne poszerzenie granic miasta). Do tego można dodać jeszcze obroniony doktorat oraz rozpoczętą habilitację z dziedziny kultury fizycznej.

Pani Marta nigdy nie postawiła oceny niedostatecznej żadnemu ze swoich studentów, bowiem twierdzi, że nie sztuką jest dać jest dwóję, ale sztuką jest nauczyć przedmiotu.

Największy sukces w 2011 roku

Wychowanie czterech mistrzów Europy juniorów i prowadzenie reprezentacji Polski Juniorów na mistrzostwach Europy w Izraelu oraz rozbudzenie pasji do sportu u ponad 300 osób uczęszczających na zajęcia w Akademii Karate Tradycyjnego. A w dziedzinie polityki - przygotowanie wraz z komisją sportu uchwały dotyczącej przyznawania nagród dla najlepszych trenerów w mieście Rzeszowie.

Jeśli uważasz, że Marta Niewczas powinna zwyciężyć w naszym konkursie, wyślij SMS na numer 72466 w treści napisz nkobieta.3. Koszt jednego SMS-a 2,46 zł z VAT.

Aktualny ranking głosowania Czytelników