Kobieta Przedsiębiorcza 2012 (nominacje) - 5. Magda Stefanik

Redakcja
Archiwum prywatne
Magda Stefanik jest prezesem Stowarzyszenia Ziemia Frysztacka. Została nominowana do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza 2012.

Magda Stefanik od marca 2010 jest prezesem stowarzyszenia Ziemia Frysztacka. W ciągu blisko 3 lat udało jej się stworzyć zespół wspaniałych ludzi, którzy są dla niej siłą napędową. Jest to dla niej najważniejsze osiągnięcie.

W organizacji pozarządowej najważniejsi są ludzie. Od ich zaangażowania, operatywności i chęci zależy to, czy stowarzyszenie działa, czy też jest skazane na bezczynność. W pracy społecznej wypalenie i rezygnacja są na porządku dziennym. - Sztuką jest nie pooddawać się przeciwnościom i „robić swoje”. Cieszę się, że Ziemia Frysztacka aktywnie uczestniczy w życiu społecznym naszej Gminy – podkreśla pani Magda.

Stowarzyszenia zrealizowało wiele projektów w zakresie pomocy społecznej, profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego mieszkańców Gminy Frysztak. Co roku tworzy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pani Magda trzy razy miała zaszczyt pełnić funkcję Szefa Sztabu. Codziennie z powodzeniem współpracuje z lokalnymi władzami, GOKiem, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Od jesieni 2010 r. stowarzyszenie pracuje nad utworzeniem na terenie Gminy Frysztak spójnego produktu turystycznego „Ekomuzeum Góry Wolności”, które łączy zabytki, osobliwości przyrody oraz potencjał ludzkich rąk - lokalnych rękodzielników. To trudne zadanie. Wymaga zmiany myślenia z „ja” - „moje” na „my” – „nasze”. To proces, który dzięki uporowi i konsekwencji trwa nadal.

Największy sukces w 2012 roku

Największym sukcesem 2012 było napisanie wniosku i uzyskanie dofinansowania ze środków szwajcarskich, w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego, w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”. Pani Prezes włożyła w ten projekt trochę czasu, energii i… kawałek serca. Przyznanie dofinansowania jest nagrodą, szansą i równocześnie jej osobistym sukcesem.

Aby zagłosować na Magda Stefanik wyślij SMS na numer 72466 w treści napisz nkobieta.5

Aktualny ranking głosowania Czytelników
.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

ONLYBIO

Maska do włosów niskoporowatych 400 ml

Poprzednia najniższa cena: 24,99 zł24,99 zł

kup teraz

ONLYBIO

Maska do laminacji włosów 200ml

Poprzednia najniższa cena: 22,99 zł22,99 zł

kup teraz

ONLYBIO

Wcierka odżywcza 100ml

Poprzednia najniższa cena: 22,99 zł22,99 zł
Materiały promocyjne partnera

Strefa Biznesu - sytuacja pracownika na rynku pracy

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie