Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kobiety w ciąży mogą skorzystać bezpłatnie ze zdalnego KTG. Taką możliwość daje im szpital Pro-Familia w Rzeszowie

beta/ mat. prasowy
Mat. prasowe Pro-Familii
Dzięki innowacyjnemu systemowi Carebits, kobiety w ciąży będą mogły wykonać badanie KTG w domowym zaciszu, bez konieczności wizyty w szpitalu czy poradni. Program pilotażowy potrwa dwa miesiące, Szpital udostępni ciężarnym pacjentkom bezpłatnie 50 przenośnych aparatów KTG.

Innowacyjny system Carebits umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu lub gabinecie. Do obsługi urządzenia wystarczy aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie na telefon. Badanie trwa co najmniej 30 minut i jest bezpieczne dla dziecka.

Wynik zostaje natychmiastowo zinterpretowany przez system komputerowy oraz w ciągu kilku minut autoryzowany przez położne z naszego Centrum Monitoringu Położniczego Carebits, które pracują całą dobę - 7 dni w tygodniu - tłumaczy Eugeniusz Formaniuk, prezes zarządu spółki Med System, która jest autorem systemu Carebits.

- W ciągu kilku minut wynik trafia do mamy – za pośrednictwem aplikacji, poprzez sms lub mail. W momencie, gdy dzieje się coś niepokojącego, personel medyczny od razu kontaktuje się z pacjentką i zaleca np. ponowne badania lub natychmiastowe udanie się do szpitala.

Z aparatu będą mogły bezpłatnie skorzystać ciężarne pacjentki, które są pod opieką poradni ginekologiczno - położniczej w Szpitalu Specjalistycznym Pro -Familia. Pilotaż, który właśnie wystartował, zakłada, że zdalnym wsparciem diagnostycznym zostanie objętych aż 100 kobiet w zaawansowanej ciąży.

Od 2012 roku w naszym kraju obowiązują ściśle określone standardy okołoporodowe. Sprawdzanie, czy są respektowane, jest jednym z zadań, których podjęła się Fundacja Rodzić po Ludzku.Fundacja przeprowadziła też ankiety wśród kobiet, które rodziły w szpitalach. Maksymalnie dana placówka mogła uzyskać 100 punktów. Zobaczcie, jak wypadły podkarpackie porodówki.ZOBACZ TEŻ: Szpital w Dębicy ma nowy blok operacyjny, sale, narzędzia i lądowisko dla helikopterów

Najlepsze porodówki na Podkarpaciu TOP 10. Zobaczcie ranking...

- Telemedycyna to przyszłość ochrony zdrowia - zwraca uwagę Radosław Skiba dyrektor szpitala. - Doskonale pokazuje nam to trwająca pandemia, która wymaga wdrażania rozwiązań, które stają się realnym wsparciem nie tylko dla pacjentów, ale także całego systemu. Dlatego, myśląc o bezpieczeństwie ciężarnych pacjentek, zdecydowaliśmy się na wdrożenie zdalnego KTG we współpracy z firmą Carebits. Jeżeli okaże się, że takie rozwiązanie spełni oczekiwanie naszych pacjentek, z pewnością wprowadzimy je na stałe.

Dodaje, że system jest wyrobem medycznym, ma liczne certyfikaty, a jego skuteczność potwierdzona została przez autorytety medyczne.

Jak można zakwalifikować się do pilotażu?

Pilotażowo szpital udostępni bezpłatnie na określony czas zdalne KTG 100 pacjentkom. Z projektu mogą skorzystać kobiety, które spełniają następujące warunki:

  • ciąża pojedyncza,
  • ciąża powyżej 38 tygodnia,
  • kobieta jest pod opieką poradni ginekologiczno - położniczej Pro - Familia co najmniej od 16 tygodni.

Aby zgłosić się do udziału w pilotażu wystarczy wysłać mail na adres: [email protected]. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków włączenia do pilotażu.

Samo badanie zdalnym KTG nie zastępuje wizyty lekarskiej i badania w placówce medycznej.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24