Kolarstwo: Zawodnicy z Brzózy Królewskiej w formie

klks.azalia.brzoza-krolewska.pl
Aż cztery z siedmiu rozegranych kategorii wygrali zawodnicy FML-Poltino Azalia Brzóza Królewska podczas IV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego MTB o Puchar Ziemi Leżajskiem. Impreza odbyła w Tarnogórze.

Największą niespodziankę sprawiła Kinga Sowa, która w kategorii juniorki młodsze łatwo odjechała wyżej notowanym rywalkom i wygrała jak chciała. Dało to zawodniczce z Brzózy Królewskiej 25 punktów, co zapewnia jej start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W podobnym stylu wśród juniorek wyścig rozegrała Katarzyna Wilkos, która do mety dojechał samotnie, z przewagą 30 sekund. U młodzików zacięty pojedynek stoczyło dwóch zawodników, którzy uzyskali 45 sekund przewagi na resztą stawki - wygrała Filip Pysz (Azalia), drugi był Jakub Zamroźniak (UKS Podwik). Siódmy był Kamil Zygmunt. z Azalii. Wśród młodziczek nasze zawodniczki całkowicie zdominowały rywalizację - wygrała Aleksandra Stępień, przed Patrycją Trestką, Katarzyną Kozyrą i Karoliną Stępień.
W kategorii "masters" wygrał Andrzej Sobiło (Stalowa Wola), przed Krzysztofem Danakiem i Jackiem Szczepanikiem (obaj Grodzisko). Na starcie stanęła rekordowa liczba 143 zawodników i zawodniczek z całej Polski.