Kolejne firmy z Podkarpacia nagrodzone w Konkursie „Teraz Polska”

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Łączna powierzchnia produkcyjna Grupy Cellfast liczy ponad 70 tys. metrów kwadratowych.
Łączna powierzchnia produkcyjna Grupy Cellfast liczy ponad 70 tys. metrów kwadratowych. Fot. Archiwum Cellfast
W tegorocznej 31. edycji Godłem „Teraz Polska” nagrodzono m.in. firmy z woj. podkarpackiego. Konkurs „Teraz Polska” zmienia się, podobnie jak nasza gospodarka. Wszystkich zwycięzców i laureatów łączy to, że oferują najwyższą jakość i pochodzą z Polski.

Warto odnotować, że wśród tegorocznych laureatów z województwa podkarpackiego są firmy, których wyjątkowe produkty i skuteczność w działaniu dobrze świadczą o potencjale naszego regionu. To prestiżowe wyróżnienie i Godło „Teraz Polska” otrzymały znakomite produkty i wyroby następujących firm.

Grupa Cellfast ze Stalowej Woli (i Krosna) zdobyła Godło „Teraz Polska” za systemy rynnowe Bryza tj. kompletny system składający się ze szczelnych, głębokich rynien 75, 100, 125 i 150 mm, zespołu kształtek oraz rur spustowych 63, 90 i 110 mm.

Grupa Cellfast jest czołowym polskim przetwórcą tworzyw sztucznych oraz producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek. Firma Cellfast powstała w 1990 r. w Krośnie, a dziś jest liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i świata. Grupa Cellfast ma 4 zakłady produkcyjne w Stalowej Woli i Krośnie o łącznej powierzchni produkcyjnej ponad 70 tys. mkw.

Wydawnictwo BOSZ Szymanik i wspólnicy spółka jawna z Olszanicy, za książki i albumy na przykładzie tytułów „Polska 100 lat”, „Tamara Łempicka”, „Oto sztuka polskiego plakatu”. BOSZ specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, dziedzictwie kulturowym i krajobrazie, których znakiem rozpoznawczym są wysoka wartość merytoryczna i jakość edytorska.

Dorobek wydawnictwa to ponad 850 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym 2,5 mln egzemplarzy, wydanych we współpracy zarówno z wybitnymi twórcami, jak i czołowymi placówkami kulturalnymi z całej Polski. Publikacje poświęcone polskiemu dziedzictwu kulturowemu, twórczości uznanych artystów oraz pięknu rodzimego krajobrazu realizują jedno z głównych zamierzeń wydawnictwa, jakim jest promocja kultury narodowej. - Wydawnictwo BOSZ Godło „Teraz Polska” otrzymało już drugi raz. W 2011 roku otrzymalismy je po raz pierwszy o za wysoką jakość wydawanych książek. – przypomina Aleksandra Fałkowska, dyrektor ds. marketingu i promocji Wydawnictwa BOSZ z Olszanicy.

Firma Euro-Eko Sp. z o.o. z Mielca też zdobyła Godło „Teraz Polska” za kompleksową usługę firm (odbiór i zagospodarowanie) odpadów i wytwarzanie paliwa alternatywnego. Nagrodzone Godłem paliwo alternatywne RDF jest wytwarzane w trzech zakładach płd-wsch. Polski i stanowi coraz większą substytucję węgla przy produkcji klinkieru w przemyśle cementowym. Spółka Euro-Eko wykorzystuje odpady przemysłowe i komunalne nienadające się do recyklingu, redukując tym samym ilość odpadów trafiających na składowisko, co pozwala w racjonalniej gospodarować nieodnawialnymi źródłami energii i jednocześnie przyczynia się do znacznego obniżenia emisji CO2.

Godło „Teraz Polska” jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym znakiem jakości i polskiego pochodzenia.

– Polacy wybierają produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, bo właśnie takich produktów i usług potrzebują. Są świadomymi konsumentami i wiedzą, że to jest najlepsze dla nich, dla ich rodzin i dla całej polskiej gospodarki. Polacy, co również wynika z badań, są świadomymi patriotami i pocieszające jest, że dotyczy to wszystkich pokoleń, w tym również ludzi młodych

– mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

– Dotychczas w Konkursie wzięło udział 5 tys. polskich firm reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki – spośród których nagrodzono łącznie ponad 750. Biorą w nim udział zarówno duże polskie przedsiębiorstwa z sukcesami eksportowymi, jak i małe firmy rodzinne. Jest to możliwe, gdyż podstawowym kryterium oceny jest jakość oferowanych produktów i usług, a nie wielkość przedsiębiorstwa – podkreśla prof. Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

– Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, zaś ich produkty i usługi zyskują zaufanie i lojalność klientów, którzy wiedzą, jak wielką siłę rynkową ma patriotyzm konsumencki. A najlepszą wskazówką w tym przypadku jest Godło „Teraz Polska”, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie i patriotycznie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – twierdzi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie