Korona Rzeszów - Piast Nowa Wieś 5-3

Paweł Kubicz
Skupień (na pomarańczowo z nr 11) zdobywa pierwszą bramkę dla Korony
Skupień (na pomarańczowo z nr 11) zdobywa pierwszą bramkę dla Korony Paweł Kubicz
Dla Piasta Nowa Wieś, był to kolejny mecz z serii być albo nie być w przyszłym sezonie w okręgówce. Niestety dla gości Korona nie zwykła przegrywać na swoim stadionie (porażki tylko 0-2 z Crasnovią i Dynovią) i po obfitującym w bramki meczu, zwycięstwo przypadło gospodarzom.
Korona Rzeszów - Piast Nowa WieśKorona Rzeszów (na pomaranczowo) wybila Piastowi myśli o utrzymaniu w okregówce. Po ciekawym meczu wygrala 5-3 odnosząc 11 zwyciestwo na wlasnym stadionie.

Korona Rzeszów - Piast Nowa Wieś

W upalne sobotnie popołudnie niewielu kibiców pojawiło się na stadionie Korony, pewnie woleli w domowym zaciszu pooglądać piłkę w światowym wykonaniu (akurat trwał mecz Argentyna - Nigeria). Ci co przyszli w cieniu drzew raczyli się napojami orzeźwiającymi i dyskutowali również o trwających MŚ.

Już w pierwszym kwadransie Korona wybiła Piastowi myśli o utrzymaniu. W przeciągu 5 minut gospodarze ustrzelili 3 bramki. Najładniejsza była trzecia Bazylaka, który niemal z 30 metrów posłał piłkę do siatki. Chwilę później nie popisał się golkiper Korony Ciupak, który puścił gola z prawie 40 metrów. Piłka uderzona z rzutu wolnego przez Smolenia po rękawicach bramkarza wpadła do siatki.

- Panowie odważniej w ataku - instruował swoich podopiecznych w przerwie trener gości Adam Domardzki, ale nim minęło 3 minuty drugiej części meczu do bramki trafił zawodnik gospodarzy Ciupak. Dopiero wtedy obudził się Piast a dokładniej Kwiatkowski, który w przeciągu 10 minut dwukrotnie pokonał bramkarza Korony. Miał nawet okazję na klasycznego hat-tricka, ale Ciupak kolejny strzał zawodnika Piasta zdołał wybronić. Na blisko kwadrans przed końcem Korona postawiła przysłowiową kropkę nad "i". Na akcję zdecydował się Skupień, ograł wychodzącego bramkarza i wystawił piłkę na pustą bramkę Bazylakowi.

Korona Rzeszów - Piast Nowa Wieś 5-3 (3-1)
Bazylak 2 (13, 74), Rajzer (10-karny), Skupień (8), Ciupak (48) - Kwiatkowski 2 (53, 62), Smoleń (16-wolny)